Kłamczucha

Data 1. wydania:
2017-09-05
Agnieszka Brodzik
Czwarta Strona
chłopak dziewczyna kłamstwo kryminał odmiana losu powieść kryminalna przestępstwo przyjaźń śledztwo tajemnica ucieczka wyścig z czasem
Genuine Fraud
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Brodzik

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kontakty międzyludzkie

4 Link do recenzji

Gdyby nie szkoła, tę książkę przeczytałabym w jeden dzień. Pochłonęła mnie od pierwszych stron i trzymała w napięciu aż do ostatniej kartki. Chociaż nie jestem do końca przekonana do zakończenia, które mogłoby być o wiele ciekawsze, to i tak uważam tę historię za genialną.
Uwielbiam sposób, w jaki została wykreowana główna bohaterka oraz jej przyjaciółka. Początkowo mamy...

"Istnieją siły tkwiące w twoim ciele, które nigdy cię nie opuszczą, bez względu na twój wygląd, bez względu na to, kto cię kochał albo nie kochał."
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Przyznaję szczerze, że książka łatwa nie była... Ciekawa koncepcja - napisanie książki od tyłu ale mnie jako czytelnika w wielu kwestiach było to męczące. Może to wynikać z faktu, że nie jestem...

Na półkach: , , , ,

Recenzje "Kłamczuchy" są podzielone. Albo się komuś podobała, albo uważa ją za stratę czasu. Ja należę do grupy, której się ta książka nie podobała.
Ciekawym zabiegiem była odwrócona chronologia powieści, lecz po drodze pojawiło się tyle nielogiczności i totalnie dziwnych sytuacji, że można było się w tym pogubić. Może gdyby autorka napisała tę książkę normalnie, a...

Przyznam szczerze, że ta książka odleżała swoje na półce i gdy stwierdziłam, że już najwyższy czas się za nią wziąć, początek był ciężki, ale to akurat przeze mnie, miałam malutki zastój czytelniczy, z którego dosyć...

Nie wiem jakim cudem książka nie została posądzona o plagiat choć jej fabuła to niemal 1:1 ,,Utalentowany Pan Ripley". Chyba to już spoiler jeśli ktoś oglądał film. Kiedy znajdują się na łodzi, to aż śmiechu warte.

"Kłamczucha" wymaga ponadprzeciętnego skupienia - w przeciwnym razie łatwo możesz dać się nabrać. Do końca nie wiesz, co jest prawda, a co tylko ją udaje? Odwrócona chronologia zdarzeń - która swoja droga jest świetnym zabiegiem - dodatkowo wszystko utrudnia. Po kilku rozdziałach zaczynasz myśleć, że wiesz co się wydarzyło. Ale czy na pewno?
Książka inna niż większość....

Pomysł na książkę bardzo fajny, jednak w pewnym momencie można się trochę pogubić. Na pewno trzeba dokładnie czytać.

Po przeczytaniu miałam wątpliwości czy na pewno każdy jest tym, za kogo się podaje. Daje do myślenia

"Kłamczucha" jest specyficzną książką, ponieważ sposób w jaki jest napisany jest na opak :) zaczynając książkę znamy urywek zakończenia jednakże później akcja nie jest rozwijana od początku, jak to bywa w większości filmów. W tym przypadku autorka w każdym kolejnym rozdziale cofa się o parę dni, tygodni aby na końcu znów wrócić do momentu kulminacyjnego. Pomysł na fabułę...

Całość można przeczytać na: https://nacpana-ksiazkami.blogspot.com/2019/03/wszyscy-kamia.html

Nie wiem co mnie napadło, żeby sięgnąć po tą książkę. Tym bardziej, że wiele opinii wskazywało na to, że nie jest to najlepsza pozycja. Jednak coś mnie podkusiło i wzięłam ją we swoje rączki. Tylko, że niestety nie potrafiłam jej dokończyć. Wiem, wstyd się przyznać, ale już dawno...

Dyskusje

• 2018