Jestem misją

Okładka książki Jestem misją Allen Zadoff
Okładka książki Jestem misją
Allen Zadoff Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Chłopak Nikt (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Chłopak Nikt (tom 2)
I Am the Mission
Feeria Young
2015-02-19
2015-02-19
Łukasz Praski
zabójca misja

Zac po ostatniej misji jest w rozsypce, wykonał zadanie tak chciała organizacja jednak ich zdradził. Teraz musi ich przekonać że jest inaczej. Choć ktoś na niego poluje, ktoś wie że jest zdrajcą.
Nowa misja, która ma wykonać jest trudna. Musi dokończyć zadanie innego zabójcy, który nie podołał. Zabić przywódcę obozu, w którym też szkoli się młodych wojskowych. Nawiedzają go demony poprzedniego zadania a już musi stawić czoła obecnym.
Druga część jest jeszcze lepsza od poprzedniej, czytałam mało książek w których to mężczyzna jest narratorem, pozwala poznać nam swoje myśli, Zac jest zagubiony i szuka odpowiedzi. Bohater zły a jednocześnie pozytywny, przechodzi wielką przemianę i odnajduje w końcu prawdziwego siebie. Sam musi siebie wychować i zrozumieć świat.

Jestem misją druga część fenomenalnej historii chłopak nikt. Allen Zadoff poraz drugi przedstawia nam swoją ciekawą historię. Chłopak bez imienia, sierota, pozbawiony przeszłości jak i przyszłości. Zawodowy zabójcą, wierny sługa organizacji. Jednak chwila zawahania podczas ostatniej misji, podważa jego wierność i oddanie. Jego pracodawcy wątpią w niego, chcą sprawdzić go....

Wartka akcja, w której przeplatają się rozterki nastolatka z lojalnością wobec pracodawcy. Czy Program jest taki jak do tej pory uważał?

Wciągająca (może nawet bardziej, niż pierwsza część),pełna tajemnic, które nie zostaną rozwiązane, gdyż wydawnictwo przestało publikować serię. Uważam, że to ich największy błąd.
Tutaj Chłopak Nikt pokazuje swoje nowe oblicze, jakiego wcześniej nie znaliśmy. Książka ma klimat, a bohaterom nie można ufać. Każdy jest twoim wrogiem.
Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Druga część "Chłopaka nikt" zaczyna się podobnie jak pierwsza w pełni akcji i odwrotnie od pierwszej kończy się niezakończoną sprawą.

Allen Zadoff wypadł dzięki temu na plus, ponieważ jestem święcie przekonana, że tom pierwszy powinien kończyć się połowicznym finałem, a dopiero drugi ma prawo do wstrzymania akcji w pasjonującym momencie.

Niestety wydawnictwo wypadło na tym na minus, ponieważ wciąż nie wydało(i prawdopodobnie nie zamierza) kolejnej części(to już druga taka seria tego wydawnictwa). Jak pewnie wszyscy mnie zrozumieją: jestem wściekła(nie jako jedyna).

A teraz się pozachwycam nad zamordowaną serią:

Akcja "Chłopaka nikt" jest precyzyjnie napisana. Nie ma niepotrzebnych wątków i postaci. Wszystko układa się w zwartą i jasną całość, ale nie tłumacząc wszystkiego na bieżąco, utrzymuje właściwe tempo, które podtrzymuje zainteresowanie czytelnika.
O ile pierwsza część była napisana na jedną postać, głównego bohatera, to druga zaczyna rozwijać osoby wprowadzone wcześniej do akcji(które przeżyły). Mimo wtórności pewnego elementu(oczywiście chodzi o dziewczynę),można zauważyć rozwój w myśleniu bohatera.

Dodatkowo w historii można się rozeznać bez większego wysiłku, nawet jeśli się ją na pewien czas odstawi(w moim przypadku było to kilka miesięcy w połowie książki).

Wady? No, nie jest to mój ulubiony styl historii. Męczą mnie więc wszystkie opisy walk, sceny z grzebaniem w komputerach i nie rozumiem części technicznych opisów terenu.
Przy tym zauważyłam pewien brak realizmu w pewnych momentach, co trochę mnie zirytowało, bo w końcu sceny w stylu agenta 007 dobrze się ogląda, ale niekoniecznie czyta.

Poleciłabym, ale jestem zbyt zła na wydawnictwo...

Niestety wydawnictwo wypadło na...

"Chłopak Nikt" zainteresował mnie od samego początku, przede wszystkim kreacją głównego bohatera. Wiedziałam, że książka może być bardzo interesująca i zdecydowanie miałam rację. Tak zwane "książki młodzieżowe" zazwyczaj bywają bardzo płytkie i po prostu nudne, ale Allen Zadoff stanął na wysokości zadania, a jego cykl o szesnastoletnim agencie intryguje coraz bardziej z każdą następną przeczytaną stroną.
Pisanie kolejnej części powieści zawsze niesie za sobą duże ryzyko, że kontynuacja nie dorówna pierwszej książce, będzie nudna i mało kreatywna. Czytelnik przecież zawsze wyczuje, czy książka była pisana "na siłę", niesiona tylko sukcesem pierwszej części. W przypadku drugiego tomu "Chłopaka Nikt" sytuacja jest dokładnie odwrotna. Kontynuacja serii jest według mnie fantastyczna! Historia misji w Camp Liberty wciągnęła mnie jeszcze bardziej, niż zadanie w Nowym Jorku i polecam serdecznie każdemu, kto ma ochotę na dużą dawkę porządnej sensacji. Czekam na trzecią część!

Czytając książkę żałowałam że się za nią zabrałam. Zalecam raczej zakończenie serii na pierwszym tomie. Najbardziej razi mnie w niej przedmiotowe traktowanie kobiet, chociaż de facto to one odgrywają w obu częściach ważną rolę. Jedyne co mi się podoba to wątek poszukiwania prawdy o swoim tacie,co się tak naprawdę stało w życiu głównego bohatera. Jestem na tyle zaciekawiona że nie wykluczam że sięgnę po tom 3.

Akcja powieści jest wartka, pełna nagłych zwrotów zdarzeń. Bez przerwy coś się dzieje, w dodatku podkreśla to analityczne myślenie głównego bohatera. On nie daje się ponieść emocjom, szuka optymalnego rozwiązania w każdej sytuacji. Zwraca uwagę na szczegóły, na które przeciętny człowiek w stresowej sytuacji po prostu by ominął. Jest to możliwe dzięki pierwszoosobowej narracji, która w przypadku tej serii książek naprawdę zdaje egzamin, bowiem czytelnik widzi w Zachu nie tylko żołnierza przyszłości, ale i jednostkę ludzką, młodego mężczyznę, w którego głowie raz po raz rodzą się nowe pytania i wątpliwości.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2015/05/allen-zadoff-chopak-nikt-tom-2.html

Czekam z niecierpliwością na trzeci tom. :)

Czekam z niecierpliwością na trzeci tom. :)

mimo iż odłożyłam ją dawno, całkiem nieźle pamiętałam fabułe i tom pierwszy więc postanowiłam ja skończyc. i właśnie skonczyłam. i znowu szok. podobała mi się. i juz sie sama zastanawiam dlaczego. przeciez ja nie przepadam za tego typu ksiązkami. i pierwsza średnio mi się podobała. i przy czytaniu przewijały mi się przez głowę mysli typu - poradnik dla młodych kochających wojsko, lub jak zostać najemnikiem. a mimo to podobała mi się naprawdę. zgrabnie napisana historyjka z dynamiczna akcją i czymś jeszcze. nie wiem co to ale to to pewnie spowodowało że przeczytałam tę książke do końca i że mi się podobała. i pewnie przeczytam część następną bo zaczyna się robic naprawdę ciekawie - polecam. tak dla rozrywki:)

Na półkach: , , , , , , ,

ŁAAAAAAAAAA!!!! No w sumie fajna książka. Zwrotów akcji nie powstydzili by się najsławniejsi autorzy książek sensacyjnych, kryminałów, horrorów i literatury dla dzieci. Czytając pierwszą część miałam wrażenie, że tłumacz używał jakiegoś translatora on-line. Krótkie zdania, zwięzła forma. W drugiej części już nie zwraca się na to uwagi. A rozpoczęcie czytania zupełnie innej książki odrobinę denerwuje rozpasanymi opisami... Nie polecam po tej książce czytania "Nad Niemnem", "Chłopów", ewentualnie "Trylogii" jakiegokolwiek autora. Za to nie można powstrzymać się od czekania na kolejną część Niktiego. Tyle jeszcze jest niewiadomych... prócz jednej - w ekranizacji na pewno nie wystąpi Tom Cruise (choć pewnie by BARDZO chciał),bo główny bohater ma 16 lat.

• 2015
  • Ebooki