The Traitor

Okładka książki The Traitor Allen Zadoff
Okładka książki The Traitor
Allen Zadoff Wydawnictwo: Orchard Books Cykl: Chłopak Nikt (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Chłopak Nikt (tom 3)
I Am the Traitor
Orchard Books
2015-05-04
2015-05-04
9780316199728
Chłopak nikt zabójca literatura mołdzieżowa miłość

To był powrót po latach do serii, którą kiedyś bardzo lubiłam. Czytało mi się dobrze, ale to zdecydowanie nie było to samo co dwa poprzednie tomy. To co sprawiało, że lubiłam pierwszą i drugą część, było przyjmowanie przez bohatera fałszywej tożsamości i wykonywanie tajnej misji. Na wiele rzeczy trzeba było przymykać oko, ale książki czytało się na tyle dobrze, że dawałam się ponieść zabawie. "I Am the Traitor" ma inną formułę i wydaje się być jeszcze bardziej naciągany. Przez większość czasu nie dzieje się w zasadzie nic istotnego, potem nadchodzi deus ex machina i zakończenie, które... co to w ogóle miało być? XD

Ocena: 6/10 - głównie chyba z sentymentu do poprzednich części. Przez większość czasu było to przyjemne, średnie czytadełko. Końcówka skiepszczona.

Jeżeli ktoś radzi sobie z angielskim i czuje nadal niedosyt po dwóch poprzednich częściach, radzę kupić w oryginalnym wydaniu - naprawdę warto.

Niestety wydawnictwo nie zamierza wydać 3 tomu... >=(

Niestety wydawnictwo nie zamierza wydać 3 tomu... >=(

Przykre jest to, że wydawnictwo po dwóch wydanych tomach stwierdziło, iż trzeciego już wydawać nie będą. A jeśli już, to na pewno nie w najbliższym czasie :(

• Po angielsku
  • Czekam na polskie wydanie