Kiedy ciebie zabraknie

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Paweł Lipszyc
Ag2S

Felix Brewer, dzięki lukratywnym, choć nielegalnym interesom, zapewniał swojej rodzinie dostatnie życie. Pewnego dnia jednak zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzewano, że wiązało się to z jego kochanką, Julie – domysły te jednak rozwiały się, kiedy policja znalazła jej szczątki. 26 lat po śmierci Julie sprawę bada emerytowany detektyw, Roberto „Sandy” Sanchez. Sandy odkrywa, co...

26 lat po śmierci Julie sprawę bada emerytowany detektyw, Roberto „Sandy” Sanchez. Sandy odkrywa, co łączyło pięć kobiet – kochankę, żonę i córki Brewera – i jest o krok od wyjaśnienia tajemnicy. Gdy zdoła do niej dotrzeć, nic już nie będzie takie jak kiedyś.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

filozof | 2018-07-31

Okładka
noga,jak noga
skąd
moja kupiona
fabuła
Akcja i w latach 70 i obecnie.Zabójstwo,dużo Żydów

Moja opina

Taka sobie,bez niej mogę żyć.
Nudziłem się przy czytaniu

joaśka | 2015-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Uwielbiam takie niewypały. Czytam opis książki, zacieram ręce i przebieram nogami z niecierpliwości. Biegnę do biblioteki, wracam, szykuję sobie wygodne gniazdko czytelnicze. Rozpoczynam czytać i mruczę z uznaniem. A potem pada to sakramentalne pytanie: "co to u licha jest?". Zaczyna się nerwowe przerzucanie kartek z nadzieją, że to może chwilowy spadek formy. Niestety.
Fajny pomysł został rozmieniony na drobne.

Anna | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

„Kiedy ciebie zabraknie” Laury Lippman czyta się jak powieść obyczajową z zagadką w tle. Jednak to kryminał. Jest bowiem ofiara, czyli trup. Jest też detektyw Roberto, zwany Sandy.
Świetna powieść obyczajowo-kryminalna. Akcja rozgrywa się w różnych przestrzeniach czasowych. Począwszy od roku 1959 a skończywszy na 2012 . Głównego bohatera poznajemy w roku 1976.
Następnie przenosimy się do roku 2012, żeby za chwilę cofnąć się w czasie do 1959. Dzięki temu książka staje się jeszcze bardziej intrygująca . Czyta się niczym sagę rodzinną. Natomiast zakończenie powala czytelnika na kolana. Podsumowując … książka REWELACYJNA.
GORĄCO POLECAM!

Anna | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

GORĄCO POLECAM!

mietek112 | 2017-08-04
Na półkach: Z 2017 roku, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

OJ, umordowałem się przy niej. Historia ciekawa i nie powiem intrygująca, ale te retrospekcje co drugi rozdział... nie, nie lubię tak.

Sama historia ciekawa. Przyznam nie do końca potrafiłem się w niej odnaleźć. Owszem miałem swój typ, ale ostatecznie zaskoczyło mnie zakończenie. I dobrze, bo po co czytać kryminał, kiedy się wie, jak się kończy ;)

Taka sobie książka. Przeczytana, zaliczona.

Mimo wszystko polecam, bo przecież moja opinia jest moją opinią ;)

Black__Widow | 2018-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2018

Trochę nie mój typ, ale przeczytać można, jak się ma akurat pod ręką.

Wydanie pełne błędów. Choćby na 10 stronie jest fragment, nie mający kompletnie sensu, Julie nie była siostrą Bambi, to nie ona, tylko Andrea miała dostęp do koni, a Bambi nie wiem jakim cudem miał się pomysł odwiezienia nie podobać, skoro nic o tym nie wiedziała (lekki spoiler, ale to sam początek książki). Później sporo pomyłek co do imion.

Moniqa | 2017-09-29

są książki przez które nijak nie można przebrnąć... choćby nie wiem, co... i tak właśnie taka jest..
nie przeczytania nawet w połowie - męczę od 4 miesięcy, i już raczej nie wrócę..słaba..

NataliaKowalska23 | 2017-02-07

Podchodziłam do niej dwa razy... Nie mogąc przebić się przez początek, odpuściłam... ;)

aneczka_wl | 2017-06-18
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Cóż, kolejna książka z cyklu "było miło, ale się szybko skończyło". Fajnie się zapowiadało, opis na okładce interesujący, ale niestety, to nie to, czego oczekiwałam..., a oczekiwałam świetnej zagadki i akcji trzymającej w napięciu. I to chyba tyle, co mam do napisania o tej książce. Niby kryminał, ale tak naprawdę to powieść obyczajowa i do tego trochę nudna.

Anna | 2018-11-09
Przeczytana: 13 listopada 2018