Domniemanie winy

Guilt by Association
978-83-7648-909-4
gwałt, rozprawa,
Lucy

Rachel Knight to nieustępliwa prawniczka zatrudniona w prokuraturze okręgowej Los Angeles. Kiedy jej kolega z wydziału zostaje zamordowany, Rachel przejmuje po tragicznie zmarłym jego najtrudniejszą sprawę: brutalny gwałt na młodej dziewczynie, córce wpływowego lekarza. Zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę, wikłając się coraz bardziej w świat polityki i wielkich fortun – ryzykując przy tym własną reputacją i życiem…

źródło opisu: Wyd. Prószyński i S-ka ,2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

malcem | 2018-07-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook

Świetnie, jak dla mnie, napisany thriller. Momentami zaskakujący, momentami przewidywalny - to jednak nie przeszkadza w dobrym odbiorze lektury. Przyjemna i wciągająca powieść.

Victory | 2018-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Jak dla mnie niezbyt wciągająca i niezbyt ciekawie napisana. Nie uznałabym jej za błyskotliwą i pełną humoru. Fabuła nie powala, raczej mało się dzieje, a opisy są bardzo schematyczne - każdego dnia dowiadujemy się jaka jest pogoda, w co ubiera się główna bohaterka i co spożywa...

Zaczytana_eM | 2017-10-06
Przeczytana: 27 września 2017

Kolejna z kolekcji

To już kolejna książka z mojej kolekcji, którą dawno temu kupiłam w ciemno. Już nie pamiętam co mnie bardziej skusiło tytuł, opis czy okładka. A może obiecujące świetny thriller wydawnictwo.

Ot kilka dni temu wzięłam ją z półki w ramach czytania książek zalegających na regale. Zaczęłam czytać i pierwsze rozdziały mnie wessały.

Debiut

Marcia Clark była zastępcą prokuratora okręgowego w Los Angeles. Jako główny prokurator prowadziła sprawę o morderstwo przeciwko O. J. Simpsonowi. Jest współautorką bestselleru opisującego ten proces. Pisuje artykuły dla prasy, a także pracuje jako komentatorka prawna w środkach masowego przekazu. Mieszka w Los Angeles.

Domniemanie winy to pierwsza i jak na razie jedyna część serii o przebojowej prokurator Rachel Knight.

Ciąg dalszy opinii na www.zaczytanem.pl

Joanna | 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2015, Kryminał
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Sprawnie napisana, widać dużą znajomość tematu u Autorki. Czasami prowadzenie akcji trochę się gubiło między jednym, a drugim wątkiem. Praktycznie od początku było wiadomo, że obie sprawy się połączą i dość łatwo było przewidzieć w jaki sposób. W związku z tym nie byłam specjalnie zaskoczona zakończeniem, a tego oczekuję po kryminałach. Nie będziecie żałować, że przeczytaliście, ale zapewne nie zostanie Wam na długo w pamięci. Niestety tłumaczenie nie należy do najbardziej udanych, dużo niezręcznych kalek słownych, co widać już w pierwszym zdaniu. Polecam na letnie, bezsenne noce:)

Molica_książkowa | 2013-09-08

Dobry thriller jednak dla mnie osobiście nie jest on niczym zaskakującym.

ALF | 2013-05-27
Przeczytana: 26 maja 2013

Świetnie napisany kryminał, ciekawy i szybki rozwój akcji, tak jak lubię, czekam na następne części :)

Skylla | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, ale sama fabuła nie jest zbyt wysokich lotów.

San | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018