Kiedy ciebie zabraknie

After i am gone
kryminał, sensacja, thriller
Paweł Lipszyc
thriller kiedy ciebie zabraknie Lippman kryminał

Bardzo ciekawie rozbudowana historia , wciągające dzieje bohaterów na tle morderstwa , którego przyczyn chcemy dociec. Było miło :)

Niezmiernie rzadko odkładam niedoczytane powieści - tutaj po 100 stronach zrezygnowałam - szkoda życia na tego typu książki. Styl pisarki zupełnie do mnie nie przemawia, to jest totalny chaos, który powodował u mnie straszny dyskomfort. Opis z okładki dość enigmatyczny, nijaki i właśnie taki się okazał - pusta wydmuszka. Nuda do potęgi.

Okładka
noga,jak noga
skąd
moja kupiona
fabuła
Akcja i w latach 70 i obecnie.Zabójstwo,dużo Żydów

Moja opina

Taka sobie,bez niej mogę żyć.
Nudziłem się przy czytaniu

Trochę nie mój typ, ale przeczytać można, jak się ma akurat pod ręką.

Wydanie pełne błędów. Choćby na 10 stronie jest fragment, nie mający kompletnie sensu, Julie nie była siostrą Bambi, to nie ona, tylko Andrea miała dostęp do koni, a Bambi nie wiem jakim cudem miał się pomysł odwiezienia nie podobać, skoro nic o tym nie wiedziała (lekki spoiler, ale to sam początek...

są książki przez które nijak nie można przebrnąć... choćby nie wiem, co... i tak właśnie taka jest..
nie przeczytania nawet w połowie - męczę od 4 miesięcy, i już raczej nie wrócę..słaba..

OJ, umordowałem się przy niej. Historia ciekawa i nie powiem intrygująca, ale te retrospekcje co drugi rozdział... nie, nie lubię tak.

Sama historia ciekawa. Przyznam nie do końca potrafiłem się w niej odnaleźć. Owszem miałem swój typ, ale ostatecznie zaskoczyło mnie zakończenie. I dobrze, bo po co czytać kryminał, kiedy się wie, jak się kończy ;)

Taka sobie książka....

Cóż, kolejna książka z cyklu "było miło, ale się szybko skończyło". Fajnie się zapowiadało, opis na okładce interesujący, ale niestety, to nie to, czego oczekiwałam..., a oczekiwałam świetnej zagadki i akcji trzymającej w napięciu. I to chyba tyle, co mam do napisania o tej książce. Niby kryminał, ale tak naprawdę to powieść obyczajowa i do tego trochę nudna.

Podchodziłam do niej dwa razy... Nie mogąc przebić się przez początek, odpuściłam... ;)

Uwielbiam takie niewypały. Czytam opis książki, zacieram ręce i przebieram nogami z niecierpliwości. Biegnę do biblioteki, wracam, szykuję sobie wygodne gniazdko czytelnicze. Rozpoczynam czytać i mruczę z uznaniem. A potem pada to sakramentalne pytanie: "co to u licha jest?". Zaczyna się nerwowe przerzucanie kartek z nadzieją, że to może chwilowy spadek formy. Niestety.
...

„Kiedy ciebie zabraknie” Laury Lippman czyta się jak powieść obyczajową z zagadką w tle. Jednak to kryminał. Jest bowiem ofiara, czyli trup. Jest też detektyw Roberto, zwany Sandy.
Świetna powieść obyczajowo-kryminalna. Akcja rozgrywa się w różnych przestrzeniach czasowych. Począwszy od roku 1959 a skończywszy na 2012 . Głównego bohatera poznajemy w roku 1976.
Następnie...

Dyskusje

• 2018
  • Przeczytam 52 książki w 2015r
  • Posiadane
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Chcę w prezencie
  • 2016

Dodaj cytat z książki Kiedy ciebie zabraknie