Martynika i Biała Wyspa

Wydawnictwo: W.A.B.
MoWi

Martynika dostaje dużo zabawek, ale naprawdę marzy tylko o tym, aby mieć psa. Dziewczynka wyrusza w tajemniczą podróż do miejsca, gdzie krowy mają kolorowe sny, ludziom zaś żyje się podobno lepiej, niż gdziekolwiek indziej. Ten świat może się wydać zaskakująco znajomy niektórym rodzicom, a na pewno babciom i dziadkom. Czy Martynika będzie chciała zostać tam na zawsze?

źródło opisu: Wydawnictwo Zys i S-ka, 2014

źródło okładki: www.zysk.com.pl

MałaPisareczka | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Jakie dziecko nie chciało przynajmniej raz mieć pieska w domu? Sądzę, że każde, bo jeszcze nie zdarzyło mi się usłyszeć odpowiedzi negatywnej. Podobnie było z Martyniką, główną bohaterką nowej książki dla dzieci: "Martynika i Biała Wyspa" Marka Kochan.

Martynikę nie interesuje tona zabawek czy też słodyczy. Marzy tylko o psie, którego niestety nie otrzymać mieć nawet w swoje urodziny. Dlatego też postanawia wyruszyć w niezwykłą podróż do miejsca, gdzie nawet krowy mają kolorowe sny, natomiast ludziom żyje się o niebo lepiej, niż gdziekolwiek indziej. Czy dziewczyna zostanie tam na zawsze?

"Martynika i Biała Wyspa" to nowa propozycja wydawnicza, zaliczająca się do literatury dziecięcej. To historia jakich wiele, choć wiadomo - z małymi różnicami. Książka Marka Kochan to książka o prawdziwych emocjach i skrywanych pragnieniach, które mogą mieć w sobie tylko dzieci. I - co bardzo ważne - kończy się szczęśliwie.

"Martynika" to urocza historia o dziewczynce z głową w chmurach -...

MoWi | 2015-05-06
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Książka będzie dobrym pretekstem do rozmów o naszym dzieciństwie, kiedy cieszyliśmy się z kolorowych, pachnących gumek z Chin. Kiedy w szkole na apelach śpiewaliśmy piosenki "ku czci"... A czekolada była na kartki....

Dominika K | 2017-07-09
Przeczytana: 23 czerwca 2017