Iga i zaczarowany miś. Strach przed nieznanym

Okładka książki Iga i zaczarowany miś. Strach przed nieznanym Anna Podsiadło
Okładka książki Iga i zaczarowany miś. Strach przed nieznanym
Anna Podsiadło Wydawnictwo: Empik Go literatura dziecięca
literatura dziecięca
Empik Go
2024-04-03
2024-04-03

Wyjątkowo jest to ebook, trzecia część o Idze i zaczarowanym misiu.
Skusiłam się na zakup, gdyż przeczytałam dzieciom obydwie poprzednie części. Byliśmy ciekawi co dalej autorka nam zaproponuje. Książki papierowej na tę chwilę brak.
Ebook nie jest ilustrowany. Zawiera sam tekst. Okładka tylko kusi czymś nowym i tajemniczym.

Treść poświęcona jest małej dziewczynce Idze, która jest przedszkolakiem i choć w opisie wydawnictwa jest wzmianka o zerówce, to my w treści doczytaliśmy się tylko o starszakach.
O zerówce nie ma słowa , jedynymi zajęciami oprócz zabaw jest plastyka. Może się mylimy.

Jak wiemy z poprzednich części, że Iga na urodziny od dziadka dostała misia – dziewczynkę.
Według Igi miś Nastka jest zaczarowany, gdyż umie wyrazić miną pyszczka czy jest coś dobrze czy nie po myśli. A Iga jako empatyczna i zawsze skora do pomocy, w dodatku bardzo pomysłowa musi wkroczyć do akcji.
Poprzednim razem Iga przejęła się położeniem rodziny swojego kolegi Jasia z przedszkola, gdy jego mama straciła pracę . Zajęła się też problemem na szerszą skalę dotyczącym ekologii.

Tym razem problem dotyczy niepełnosprawności dziecka w grupie, do której Iga uczęszcza na zajęcia. Jedna z dziewczynek przyjętych do grupy, nie posiada palców u jednej ręki.
U dzieci pozostałych wywołuje to szok. Nie wiedzą jak się mają zachować w stosunku do nowej koleżanki, imieniem Ada. Boją się zaprosić ją do zabawy, gdyż sądzą ,że nie podoła w roli i będzie jej przykro.
W rezultacie powodują odtrącenie przez inność.

Zauważyła to Nastka i zniknął uśmiech z misiowej twarzyczki , a pojawiła się podkówka.
Iga długo zastanawiała się z Nastką jak można temu zaradzić.

Co wymyśliła Iga w sprawie Ady?
Czy mama pomogła w zrealizowaniu planu?
Co dostała w prezencie Iga od Ady?
Jak potoczą się zabawy i zajęcia plastyczne w przedszkolu?
Czy problem zostanie rozwiązany?

Przesłanie jest takie. Tolerancja na to, że każdy jest inny.

Zacytuję:
,,A to właśnie nazywa się różnorodność. Jedni mają ciemne włosy, a drudzy jasne. Niektórzy lubią jeść buraki, a inni ich nie cierpią’’.

,,Pamiętajcie, że powinniśmy lubić kogoś za to, kim jest, a nie za to, jak wygląda. Za to, czy nosi okulary, czy ma sweter w ładnym kolorze’’.

Piękna ciepła, empatyczna historia.
Polecam całą serię o Idze i sympatycznej Nastce pani misiowej!

Wyjątkowo jest to ebook, trzecia część o Idze i zaczarowanym misiu.

Treść poświęcona jest małej dziewczynce Idze,...

• Obyczajowe
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Iga i zaczarowany miś. Strach przed nieznanym