Confess

Wydawnictwo: Atria Books
Confess
New Adult, romans
angielski

Auburn Reed has her entire life mapped out. Her goals are in sight and there’s no room for mistakes. But when she walks into a Dallas art studio in search of a job, she doesn’t expect to find a deep attraction to the enigmatic artist who works there, Owen Gentry. For once, Auburn takes a risk and puts her heart in control, only to discover Owen is keeping major secrets from coming out. The...

For once, Auburn takes a risk and puts her heart in control, only to discover Owen is keeping major secrets from coming out. The magnitude of his past threatens to destroy everything important to Auburn, and the only way to get her life back on track is to cut Owen out of it.

The last thing Owen wants is to lose Auburn, but he can’t seem to convince her that truth is sometimes as subjective as art. All he would have to do to save their relationship is confess. But in this case, the confession could be much more destructive than the actual sin…

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/22609310-confess

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/22609310-confess

kryminalnakuchnia | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Moja przygoda z Coleen Hoover zaczęła się ładnych parę lat temu i nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego.

Mimo, iż książki autorki kierowane są do młodszych czytelników, to mają w sobie niewyobrażalną dawkę mądrości jak i dorosłości.

Autorka za każdym razem hipnotyzuje czytelnika niczym psychologiczny iluzjonista.

Oderwanie się od lektury, choćby na chwilę, jest wręcz a wykonalne.

Confess to prawdziwa uczta dla czytelnika, nie tylko od strony fabularnej, ale też wizualnej.

Podobnie jak w "Maybe someday" autorka urozmaiciła książkę o walory estetyczne. Tym razem możemy podziwiać obrazy Owena wykonane przez brytyjskiego artystę Danny’ego O’Connor.

Autorka doskonale wie jak nieustannie podtrzymać zainteresowanie czytelnika, umiejętnie odsłaniając kolejne tajemnice. Historia bohaterów jest jednocześnie głównym wątkiem powieści oraz tłem, które wyróżnia pozostałe wydarzenia.

Jak dla mnie New Adult spod pióra Hoover jest bezkonkurencyjne, a określanie jej książek bestsellerami...

Nie wiem czy tego się spodziewałam. I nie wiem czemu myślałam, że tym razem autorka da swoim bohaterom jakąkolwiek taryfę ulgową.
Nie daje.

Auburn i Owen dostają najwyższej klasy uczuciowy rollercoaster. Ale tym razem, nie jak w Ugly love, jest prawdziwiej. Bardziej obchodzą mnie ich losy i problemy.
Bardziej im współczuję.
Bardziej ich lubię.
I bardzo chciałam przez całą książkę, żeby im się udało, chociaż jak to u Hoover – łatwo nie mieli.
Ona – nadal przeżywa miłość utraconą. On… Po przejściach równie ciężkich choć nie o kobietę chodzi. Oboje mają bagaż i wtrącających się w ich życie ludzi. Nie wiem czy dla dobra bohaterów czy z egoizmu, albo dziwnej potrzeby udowodnienia komukolwiek czegokolwiek.
Wiem, że Auburn jest potrzebna Owenowi a Owen Auburn. Jak powietrze.

Początkowo myślałam, że bohaterowie będą starsi. Zwłaszcza Owen, malarz artysta, mający swoją galerię i zarabiający na siebie od dłuższego czasu. A to są bardzo młodzi ludzie. Dzieciaki u progu dorosłości. Znów...

Kasiek | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 maja 2015

Colleen Hoover nie zawodzi. Jak zwykle stworzyła niesamowitą historię z niesztampową fabułą, zaskakującymi tajemnicami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Od samego początku losy bohaterów budzą zainteresowanie, a z czasem stają się jeszcze bardziej wciągające. Ich dojrzałość i poświęcenie dla najbliższych są godne podziwu. Głębia wyrażanych myśli i uczuć porusza struny najwrażliwszych emocji. Oryginalny pomysł na wyznania sprawia, że nie sposób się nie wzruszyć. Autorka potrafi tak pokierować wątkami, zachowując związek przyczynowo - skutkowy, aby tworzyły spójną całość, a przy tym ich przebieg nie wydawał się oczywisty. Nic nie dzieje się przypadkiem. Wszystko jest dobrze przemyślane, a niczego nie można być pewnym do samego końca.

Caroline Anne | 2017-05-22
Przeczytana: 20 maja 2017

"Zawsze będę cię kochał. Nawet kiedy nie będę już mógł."

Myślę, że każdy, kto już przeczytał tę książkę - zgodzi się ze mną, że jej idealnym podsumowaniem jest: OMG...

Po raz kolejny brak mi słów. Nie sądziłam, że cokolwiek, kiedykolwiek wywoła we mnie takie emocje, jakie wywołało we mnie "November 9", ale "Confess" się to udało.

Właściwie, pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, bym popłakała się na pierwszych stronach książki. Kompletnie nie spodziewałam się czegoś takiego i nie sądziłam, że to w ogóle możliwe.

A zakończenie? Nie da się opisać tego, co ono ze mną zrobiło...

Całe szczęście, że przed zapoznaniem się z tą powieścią nie czytałam żadnych recenzji, ani nawet opisu z tyłu okładki. Dzięki temu książka była dla mnie jedną wielką niespodzianką.

Niespodzianką, co do której miałam ogromne oczekiwania. Głównie dlatego, że od dawna z niecierpliwością wyczekiwałam polskiej premiery, ale również dlatego, że... To w końcu Colleen Hoover. Także tak - oczekiwania były...

19Kinga_70 | 2017-07-09
Przeczytana: 03 lipca 2017
mclena | 2015-11-05
Przeczytana: 21 maja 2015

"Sometimes I miss them so much, it hurts me right here. It feels like someone is squeezing my heart with the strength of the entire goddamn world."

Jeszcze chyba żadna książka nie sprawiła, że już w prologu stanęły mi łzy w oczach. Colleen Hoover nie zawodzi. Przepiękne obrazy znajdujące się w książce ponownie udowodniły mi, że Colleen podchodzi do pisania bardzo profesjonalnie. Sprawia, że historie z jej książke staja sie bardziej realne, namacalne. Uwielbiam to, że zasiewa w sercu... sama nie wiem co... nadzieję? Że osoba, której historię własnie poznałam gdzieś tam jest i ma się dobrze? Nie wiem jak to nazwać, ale uwielbiam to w niej. Historia jest piękna. Może troszeczkę banalna z punktu nadużycia stanowiska pracy wśród ludzi wysoko postawionych (adwokaci, policja), ale sama historia Owena i Auburn jest niesamowita. Żałuję, że nie znalazłam odpowiedzi na to jakie wyznania złożyli pierwszy raz na kartkach bo ciekawość mnie zżera. Nie obraziłabym się za jakiś ciąg dalszy, bo...

Marzena | 2017-05-12
Przeczytana: 11 maja 2017

Oto Hoover, którą uwielbiam.
Oto Hoover, która skradła moje serce po raz kolejny.
Oto Hoover, której za sprawą tej fantastycznej historii jestem w stanie zapomnieć nieszczęsne "Never Never".
Hoover, która ewoluuje, która porusza zupełnie nowe tematy, łamie schematy i udowadnia, że jest królową gatunku.
Sposób w jaki skonstruowała "Confess", stworzyła Auburn i Owena wplątując ich we wspólną historię, a przede wszystkim łącząc ich osobą Adama, jest gwarancją na to, że jeśli jakimś cudem uda Wam się nie wzruszyć już w prologu, gwarantuję, że nadrobicie to z nawiązką w ostatnich rozdziałach. Podobnie mogę zagwarantować, że wśród wielu uczuć jakie wzbudzi ta powieść, jednym z czołowych będzie niedosyt, a wraz z nim nieodłączne pytanie "Dlaczego? Dlaczego ta historia już się skończyła?!?!?".
Ja przez moment czułam się jak mała rozkapryszona dziewczynka, która chce jeszcze, jeszcze i jeszcze!!! Chyba nawet tupałam wtedy nogą, a później z rozpaczy, że to już koniec -  rzuciłam się... na...

kryminalnakuchnia | 2016-09-13

Oderwanie się od lektury, choćby na chwilę, jest wręcz a wykonalne.

drogabezasfaltu | 2015-03-12

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam..
OMG! Ta pozycja to coś naprawdę niesamowitego. Pani Hoover, nigdy mnie Pani nie zawodzi. Jestem wstrząśnięta i wzruszona, odebrało mi mowę. Zbieram szczękę z podłogi. Zakochałam się we wszystkim w tej książce, naprawdę we wszystkim. Świetna kreacja bohaterów, niebanalna, wciągająca historia i poruszające serce zakończenie, czego chcieć więcej? Niczego. Naprawdę niczego więcej bym nie dodała, niczego bym nie zmieniła. Właściwie wcale mnie to nie dziwi, niemal wszystko, co wyszło spod pióra Colleen Hoover jest dla mnie perfekcyjne. Już po kilku stronach, gdy moje serce zostało złamane, wiedziałam, że czytanie tej pozycji wywoła we mnie burzę uczuć. Jestem zachwycona, polecam z całego serduszka, morze łez gwarantowane.

"I'll love you forever. Even when I can't."
"And I'll love you forever. Even when I shouldn't."

itysiek_reads | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

„Confess” to bardzo interesująca książka, jak każda poprzednia Hoover, którą czytałam. W swoich powieściach nie powiela żadnych schematów, a historie bohaterów są całkowicie różne. Od samego początku bardzo spodobał mi się pomysł autorki, aby bohaterem był młody artysta, który używa anonimowych wyznań jako inspiracji dla swojej twórczości. Dodatkowo reprodukcje tych obrazów zostały zamieszczone w tekście, aby zwizualizować sobie co widzą w danym momencie bohaterowie, jak i w kolorze w środku książki – to duży plus (tak jak utwory np. w „Maybe Someday”). Widać, że autorka dużo serca i pracy wkłada w pisanie i podchodzi do tego na poważnie, dzięki temu czytelnicy dostają niepowtarzalną historię, która wpływa na różne zmysły i na emocje.

Główną bohaterką jest Auburn, która czuje się samotna w nowym mieście, nie może pogodzić się z utratą ukochanego i szuka pracy. Los prowadzi ją do salonu Owena, a młodzi od razu przypadają sobie do gustu. Od tej chwili zaczyna się ich wspólna...