Chłopak z innej bajki

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Feeria Young
The Distance Between Us
Wiła

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kasia1101998 | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Przyznaję się z ręką na sercu, że straciłam wiarę w talent pisarski Kasie West, ale "Chłopakiem z innej bajki" udowodniła, że umie pisać książki dla młodzieży.
W sumie to nie chce mi się streszczać o co chodzi, bo i tak nikogo to nie obchodzi, ale wiem jedno, chętnie do niej wrócę.
Polecam, bo książka okazała się zaje***ta i w końcu główna bohaterka ma cięty języczek, a do tego nie jest lalunią, której miękną kolana na widok przystojnego chłopaka.

Jabłuszkooo | 2017-05-25
Przeczytana: 20 maja 2017

Jak dla mnie najlepsza książka Kasie West, zdecydowanie moja ulubiona. Jak zawsze lekka, przyjemna i prosta w odbiorze, a poza tym niosąca ważny morał. Caymen jest bohaterką, którą polubiłam ze jej sarkastyczne, aczkolwiek bardzo autentyczne podejście do wszystkich i wszystkiego. Xander... No cóż, jak go tu nie lubić? Przystojny, bogaty chłopak, żartuję! A tak na serio to miał bardzo fajny charakter i jak na kogoś bogatego, nie obnosił się z tym, przez co też punktuje ;). Z czystym sumieniem gorąco Wam polecam tę książkę, idealna na odstresowanie się i miły wieczór

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

ardnaskela | 2015-02-26

Podobała mi się. Może nie aż tak jak poprzednia książka tej autorki On the Fence ale w miarę.
Na początku było bardzo raczej przygnębiająco. Atmosfera sklepu z lalkami z porcelany bardzo ciekawa ale też dość upiorna. Dwie główne bohaterki, mama i córka są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Troszkę nie rozumiałam dlaczego dziadkowkie nie pojawili się wcześniej w życiu Caymen.
Świetne opisy sytuacji jak zawsze u tej autorki. W tej historii dobrze pokazuje jak ktoś biedny może czuć się przy ludziach którzy zawsze mieli pieniądze. Polecam.

mania_kch | 2017-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2017

Caymen i Alexander to postacie wyjęte z baśniowych kart, tak samo jak ich historia. Lekka, przyjemna i bajkowa.
Ona biedna i zaradna on bogaty i pełen zrozumienia dla wszystkich, spotykają się zakochują i rozwiązują wszystkie dręczące ich problemy:) Koniec bajki :)

MałaPisareczka | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Kasie West już od pierwszej książki stała się jedną z tych pisarek, których twórczość chcę poznać w całości. Nic dziwnego zatem, że gdy tylko dotarła do mnie paczuszka ze świeżo wydanym Chłopakiem z innej bajki, z marszu wzięłam się za lekturę... i przepadłam!

Czy pieniądze tworzą mur nie do pokonania? Na podobne pytanie musiała odpowiedzieć sobie Caymen, gdy poznała Xandera. Chłopak wydaje się z zupełnie innego świata: pełnego pieniędzy i luksusu. Podczas gdy ona wydaje się być biednym Kopciuszkiem, pracującym w sklepie z lalkami. Tylko czy w XXI wieku można wierzyć w baśnie o miłości ponad podziałami? Czy ostatecznie Caymen i Xander trafią razem do tej samej bajki?

Kasie West po raz kolejny - bowiem miało to miejsce już przy Chłopaku na zastępstwo, Chłopaku z sąsiedztwa oraz P.S. I like you - postawiła pewną tezę - fabułę, która na pozór nie wydaje się być w żaden sposób oryginalna. Mamy dwójkę bohaterów i pytanie brzmi, czy pomimo różnicy majątków, będą mogli być razem. Nic...

Natalia | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Caymen i Xander, to główni bohaterowie tejże książki. Oboje są młodzi bo mają dopiero po siedemnaście lat i w zasadzie, tylko to ich łączy. Pod innymi względami ich życia diametralnie się różnią. Ona mieszka wraz ze swoją mamą w małym mieszkanku nad sklepem z porcelanami lalkami, który jest na skraju bankructwa. Są biedne i nie stać ich na luksusy. On pochodzi z rodziny prowadzącej sieć hoteli, co za tym idzie są nieziemsko bogaci. Wielki dom, ekskluzywne samochody, ubrania... I ukierunkowana już przyszłość. Coś jednak ciągnie ich ku sobie. Ona swoim sarkazmem sprawia, że on na co dzień poważny w końcu zaczyna się uśmiechać. A on sprawia, że ona może poznać nowy świat, spróbować dotąd nieznanych jej rzeczy i udaje mu się wydobyć z niej czego tak naprawdę chce od życia.
To moja druga książka Kasie West i po raz kolejny bawiłam się doskonale. Ciekawa i zabawna książka, którą przeczytałam szybko i z przyjemnością.

Gąska | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Caymen jest siedemnastolatką, która pomaga swojej mamie prowadzić sklep z porcelanowymi lalkami. Z uwagi na to, że ledwo starcza im pieniędzy na życie, a ich interes jest zadłużony, nie może sobie pozwolić na życie zwykłej nastolatki oraz żadne myśli o pójściu na studia. Gdy pewnego dnia do sklepu wchodzi Xander – przystojny syn bogaczy, pochodzący z zupełnie innej bajki niż bohaterka, okazuje się, że mimo dwóch różnych światów, znajdują wspólny język. Tylko czy w tej historii grubość portfela, aby na pewno nie gra roli?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Może i nie, ale pozwalają łatwiej żyć i spełniać marzenia. Caymen jest pogodną, inteligentną dziewczyną, a jej cechą przewodnią jest sarkazm. Mimo ciężkiej sytuacji nie załamuje się, a wręcz przeciwnie, tryska poczuciem humoru. To właśnie za to polubiłam ją najbardziej. Alexander natomiast nie obnosi się z posiadanymi pieniędzmi, w końcu są to pieniądze jego rodziców, a nie jego własne. Wydawać by się mogło, że dzieci...

corgi | 2017-07-23

Słodka bajka z porcelanowymi lalkami w tle. Przyjemna jak kocyk i kakao w deszczowy wieczór.

marysiaa_2 | 2017-07-01
Przeczytana: 2016 rok

Ile razy ocenialiśmy kogoś po jego wyglądzie bez bliższego poznania tej osoby. Książka, która ukazuje jak wiele możemy stracić, kiedy wartościujemy innych po ich aparycji.

esin | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Prawda jest taka... czytałam wszystkie książki Kasie West, które były w moim zasięgu i każda z nich mnie zauroczyła. Wszystkie historie, co prawda z pozoru inne łączy jedna rzecz, dają nadzieję. Za to ode mnie 10, można uznać że za całokształt.
Apel, do tych którzy się wachają. Nie róbcie tego, bowiem wasze rosterki odnośnie tego czy przeczytać tą książkę, czy nie zajmą wam dłużej, niż faktycznie pochłonięcie całości. Tak pochłonięcie, bowiem mnie zajęło to ciągniem kilka godzin, jak w przypadku innymch książek tej autorki. Jedno jest pewne uwielbiam Kasie West i myślę ze przeczytam wszystko co stworzy. Od tego momentu staję się największą fanką :)