Do wszystkich chłopców, których kochałam

Tłumaczenie: Matylda Biernacka
Cykl: O Chłopcach (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
To All the Boys I've Loved Before
agaax

Pierwszy tom serii, którego ekranizacja pojawi się na platformie Netflix! Lara Jean właśnie zaczyna naukę w klasie maturalnej. Jej starsza siostra wyjechała na studia do Szkocji, zrywając przy tym z chłopakiem, a młodsza robi wszystko, aby zaszczepić w ojcu chęć posiadania psa. Dziewczyny Song, jak same siebie nazywają, kilka lat wcześniej straciły matkę i dbają o to, aby nie zapomnieć o...

Pierwszy tom serii, którego ekranizacja pojawi się na platformie Netflix!

Dziewczyny Song, jak same siebie nazywają, kilka lat wcześniej straciły matkę i dbają o to, aby nie zapomnieć o swoich koreańskich korzeniach i najbardziej ułatwić ojcu wychowanie trójki dorastających córek.

Lara Jean w pudle na kapelusze, które dostała od matki, trzyma listy miłosne. I to nie byle jakie! Dziewczyna napisała je sama i skierowała słowa do swoich byłych obiektów westchnień, by ten sposób wyleczyć się z niechcianego uczucia. Łącznie powstało pięć listów, które nigdy nie miały trafić do adresatów.

Jednak ktoś ukradł pudło i wysłał spisane na papierze słowa, które miały wyleczyć złamane serce dziewczyny. Wszyscy chłopcy, w których kiedyś kochała się Lara, otrzymują wiadomości. Całą sytuację można by obrócić w żart, gdyby nie to, że jednym z nich, jest były chłopak starszej z sióstr Song.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/do-wszyst...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/do-wszyst...»

Arlet | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

O jejku! Szok, szok, szok. Spodziewałam się kolejnej szmiry, a dostałam wspaniałą, przemiłą historię. To taka kwintesencja dziewczyńskiej powieści, przy której czas upływa błyskawicznie i niezwykle przyjemnie.
Trzy siostry Margot, Lara Jean i Kitty są dla siebie wszystkim. Musiały nauczyć się być silne po śmierci mamy i wspierać kochającego je ponad życie ojca. Główną bohaterką jest Lara Jean. Grzeczna, ułożona, stroniąca od imprezowania domatorka. Autorka wprowadza nas w losy sióstr, gdy Margot wyjeżdża na studia do Szkocji, a na Lare Jean spada obowiązek zastąpienia starszej siostry w domu. Musi ogarnąć całe codzienne zamieszanie, zająć się dziewięcioletnią Kitty, a na dodatek czeka ją kolejny problem. Znika jej pudełko na skarby, który dostala od mamy, a wraz z nim listy napisane niegdyś przez Lare do wszystkich chłopców, których darzyla uczuciem. Co gorsza, okazuje się, że zostały one wyslane! Lara musi znaleźć sposób, by wyplątać się z tej trudnej sytuacji.
Trochę śmiechu,...

Peyton | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2016, Z biblioteki
Przeczytana: 03 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lara Jean obmyśliła niezawodny sposób jak wybić sobie danego faceta z głowy. Kiedy tylko czuła, że powinna z jakiegoś zrezygnować - pisała do niego szczery list, nie szczędząc swych uczuć i nie ograniczając emocji. Przelewała na papier wszystko, co przyszło jej do głowy. Był tylko jeden mały szczegół. Żaden z tych listów nie miał trafić do odbiorcy, każdy był przeznaczony tylko dla jej oczu. Lecz pewnego dnia w niewyjaśniony sposób wszystkie listy trafiają do odbiorców, a życie dziewczyny wywraca się do góry nogami.

Książkę wybrałam ze względu na bardzo ciekawy opis i w nadziei na lekką, przyjemną lekturę. Nie zawiodłam się ani trochę, a nawet zostałam bardzo mile zaskoczona! Spodziewałam się, że będzie nieco płytko i przewidywalnie, a zamiast tego dostałam wspaniałą, ciepłą historię nie tylko o problemach miłosnych, ale także o wartościach rodzinnych. Nie zabrakło także intrygi i śmiesznych oraz smutnych momentów. Na początku irytowała mnie postać młodszej siostry Lary Jean -...

eMMali | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Zapowiadało się fajnie, ale im dalej, tym bardziej książka zaczęła mnie nudzić. Lanie wody, a tego nie lubię. Nie dokończyłam jej.

WielkiBuk | 2018-08-11
Przeczytana: sierpień 2018

Poczciwe, zwyczajne opowieści o życiu, szkole, ot, rodzinnych perypetiach zdają się być w odwrocie, być może dlatego, że mają w sobie coś z lat 90, co nieprzystającego do rozpędzonej rzeczywistości za oknem. Jednak od czasu do czasu trafiają się jeszcze takie perełki jak powieść Jenny Han.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” to słodka, leciuchna jak wata cukrowa opowieść, która swoją prostotą przemówi nie tylko do młodocianych serc. Jenny Han wykreowała bohaterkę, która jest zwykłą, dorastającą dziewczyną, gdzieś na granicy dziewczęcości i dorosłości. Rodzina, szkoła, przyjaźń, miłość, myśli o nadciągającej przyszłości – czyli wszystko to, na co składa się zwyczajne życie nastolatki. I to wcale nie tak, że nic naszej Lary Jean nie wyróżnia, bo jej historia miewa również mgliste cienie przeszłości, konflikty wewnętrzne i kulturowe rozdarcie, które idealnie dopełniają tę powieść i nadają jej niezapomnianego obyczajowego posmaku.

Dla dziewczyn, które wchodzą w dorosłość, a...

czas_na_książkę | 2015-05-31
Przeczytana: 29 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ale to było fajne! Dokładnie czegoś takiego w ciągu tych kilku dni potrzebowałam! Lekkie, bezproblemowe i pokazujące rozkwitające życie. Zaskoczeniem były koreańskie korzenie głównej bohaterki - przez to nie do końca potrafiłam się wczuć. Bardzo podobała mi się końcówka i ostateczny wybór.
Również bardzo podobał mi się fakt, że możemy sobie coś przez długi czas wmawiać, żyć w kłamstwie, podczas gdy coś prawdziwego czeka na nas tak niedaleko i wystarczy po to sięgnąć... W jakiś sposób pouczająca. Dobrze, że bohaterowie nie byli wyidealizowani i można było zobaczyć w nich ludzi.
Główna bohaterka miała całkiem fajny pomysł z tymi listami. Trochę kojarzył mi się z podobnym wątkiem w jednym z odcinków serialu "How I met your mother", gdzie Ted zawsze po rozstaniu z dziewczyną pisał list tłumaczący, dlaczego im się nie udało, czego w niej nie lubił i dlaczego nie warto do niej wracać.

Rodzeństwo było bardzo specyficzne, ale najbardziej uwielbiałam wątek z psem. Po prostu rozwalało...

Kasia1101998 | 2016-02-17

Książka REWELACYJNA!!! Świetnie napisana i w ogóle nie ma żadnych wad. Lekka, przyjemna i śmieszna. Szkoda, że nie ma polskiej drugiej części. Nie lubię zostawiać serii przez brak polskiego tłumaczenia. Wracając do pierwszej części warto przeczytać. Naprawdę polecam :)

Natalia-Lena | 2014-09-01
Jabłuszkooo | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

,,Do wszystkich chłopców, których kochałam'' to według mnie naprawdę świetna i przyjemna lektura. Uważam, że mimo iż nie należy do pozycji bardzo ambitnych, to warto ją przeczytać, gdyż jest tak wspaniała. Może ta historia nie jest jakaś zawiła i raczej nie zaskoczy Was zwrotami akcji, to mimo to pozostawi po sobie ciepłe uczucia i na pewno spędzicie przy niej miło czas (o ile nie podejdziecie do niej z wygórowanymi oczekiwaniami). Ja sama uważam, że to jedna z najlepszych młodzieżówek tego roku i już teraz wiem, że pojawi się w moim zestawieniu najlepszych książek 2018 roku, dlatego też z czystym sercem Wam ją polecam! Ja już nie mogę się doczekać kolejnych tomów, by poznać dalszą historię Lary Jean!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

lacerta | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

Totalne zaskoczenie!
"Do wszystkich chłopców, których kochałam" to wspaniała, urocza i pełna ciepła książka. To wspaniałe chwile spędzone w gronie rodziny, przyjaciele rozświetlający każdy dzień, to próby radzenia sobie z własnymi uczuciami. Pokochałam bohaterów, każdego na swój sposób, a każdy wydawał mi się strzałem w dziesiątkę. Halloweenowe sceny między Larą Jean, a Joshem rozbawiły mnie do łez, a wspólne chwile i tradycje bohaterów sprawiły, że serce mi rosło.

"Do wszystkich chłopców, których kochałam" to książka, która kompletnie mnie rozczuliła i wzbudziła same ciepłe uczucia. Takiej książki potrzebowałam teraz i już nie mogę się doczekać kolejnej części, bo już tęsknię za bohaterami.

Ostatnio rynek zalewa coraz więcej książek przeznaczonych dla młodzieży, czy też ciut starszych osób, które sięgają po książki, gdzie młodzi ludzie chodzą do szkoły średniej, idą na studia, bądź zaczynają wkraczać w dorosłość, przeżywając po drodze pierwsze miłości, czy zauroczenia. Do tego typu lektur, można zaliczyć także bestsellerową już powieść „Do wszystkich chłopców, których kochałam” autorstwa Jenny Han.
Powieść ta opowiada losy niespełna siedemnastoletniej Lary Jean Song Covey, która w wyjątkowo przebojowy sposób, a mianowicie pisząc listy miłosne, radzi sobie z złamanym sercem, a raczej metaforycznym rozstaniem, gdyż żaden z jej związków koniec końców nie miał miejsca. W ten oto sposób pisze pięć listów, skrupulatnie je adresuje, po czym starannie chowa w pudle na kapelusze, które dostała od matki zanim ta zmarła. Nie spodziewa się jednak, że w tajemniczy sposób jej...