Królewskie romanse

Wydawnictwo: Muza
historyczna
Sarah

Te romanse wydarzyły się naprawdę, a mimo to zachwycają bardziej niż te znane z bajek. Rozgrywały się na przestrzeni siedmiuset lat, w ciągu których monarchowie ryzykowali wszystko, by zaspokoić swoje pożądanie. Eleganckie pałace, połyskujące klejnoty i gra o największą z wygranych - nic nie może się równać z autentycznymi historiami miłosnymi koronowanych głów. Ludwik XIV sprzeciwił się Bogu...

Eleganckie pałace, połyskujące klejnoty i gra o największą z wygranych - nic nie może się równać z autentycznymi historiami miłosnymi koronowanych głów. Ludwik XIV sprzeciwił się Bogu i prawu ziemskiemu, pozwalając swojej zamężnej kochance Madame de Montespan przejąć rolę królowej Francji, po czym w tajemnicy ożenił się z jej następczynią - Madame de Maintenon. Grigorij Potiomkin był równoprawnym partnerem dla Katarzyny Wielkiej zarówno w jej łożu, jak i na rosyjskiej scenie politycznej. Dziarski hrabia Axel von Fersen niejednokrotnie ryzykował wszystko, by ocalić życie Marii Antoniny, i być może odwzajemniał jej uczucia. Niezachwiane oddanie śp. umiłowanej "Królowej Matki" pomogło królowi Jerzemu VI Windsorowi, oraz Anglii, w najczarniejszej godzinie.
A bezpretensjonalne, pełne splendoru małżeństwo Księcia Williama i Kate Middleton wciąż pasjonuje cały świat.
Seks! Intryga! Skandal! Najnowsza propozycja Carroll przedstawia dobrze znane małżeństwa europejskich monarchów na przestrzeni ostatnich 700 lat. Jej świeża i tętniąca życiem opowieść pokazuje bez upiększeń całą kolekcję często źle dobranych małżeństw.
"The Historical Novels Review"

źródło opisu: http://www.matras.pl/krolewskie-romanse.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/krolewskie-romanse.html

geena | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

"Moje serce wzdryga się na samą myśl, że miałabym przeżyć choćby godzinę, nie czując miłości."
- Katarzyna II, 21 lutego 1774 roku

Autorka zaprasza czytelników na spacer po dworach Walezjuszy, Burbonów, Windsorów oraz innych wpływowych władców, odkrywając ciemniejszą i bardziej rozpustną stronę życia królewskich rodzin. Wszechobecne romanse, zdrady, nieślubne dzieci odzwierciedlają prawdziwe życie monarchów, którzy niejednokrotnie aby zaspokoić swoje pożądanie - byli gotowi zrobić wszystko. Rozwiązłość przychodziła im z łatwością, a ich pozornie skrywane sekrety nie były dla nikogo tajemnicą...

"Wśród bohaterów tej książki przeważają jednak monarchowie będący seryjnymi cudzołożnikami, przy czym najsłynniejszymi rozpustnikami są Ludwik XIV oraz jego prawnuk Ludwik XV, królowie z dynastii Burbonów."

Niniejsza książka to prawdziwa uczta dla miłośników historii, rozdziały są krótkie i spójne, trochę gawędziarskie, a Leslie Carroll z niezwykłą dbałością o szczegóły i zgodnie z...

książek: 1932
Basia_ | 2015-01-16
Na półkach: Przeczytane, ∎ ~ Historia

Ciekawe , obszerne opracowanie ukazujące najbardziej znane romanse koronowanych głów.Przewija się tu też polski wątek - autorka ukazała historię związku cesarza Napoleona z Marią Walewską.

Warto przeczytać ! Polecam !

Isadora | 2014-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Prawdziwe królewskie romanse z bajką mają niewiele wspólnego. Co prawda rozgrywają się w równie oszałamiającej scenerii, ale rzadko kiedy kończą się ślubem. Sporadycznie zdarzają się królewskie małżeństwa zawierane z miłości bądź takie, w których z biegiem czasu pojawia się uczucie. W świecie, w którym małżeństwa aranżowano ze względów politycznych i dynastycznych, a ich głównym celem był międzypaństwowy sojusz oraz spłodzenie następcy tronu, zwyczajnie nie było w nich miejsca na miłość. Ta pojawiała się najczęściej - jeśli w ogóle - po ślubie i bynajmniej nie pomiędzy monarszą parą. Królewskie faworyty (rzadziej faworyci), oprócz urody, musiały wykazać się inteligencją i talentami wykraczającymi poza sypialnię, by zdobyć i utrzymać uwagę królewskiego kochanka, co z kolei pozwalało im zdobyć władzę i wpływy pozwalające na zakulisowe władanie krajem, a także zapisać się na kartach historii - często nie mniej wyraźnie niż ich koronowani kochankowie, a niejednokrotnie w sposób...

Alkowy europejskich władców na przestrzeni kilkuset lat.
Soczyste flirty ,wyuzdany seks, wielkie namiętności, zdrady, zemsta ,, lochy dla niewygodnych kochanek, uwięzione w zamczyskach niewierne żony ,potajemne ucieczki ,tajemnice.Niezwykłe niewiasty lekkich dość obyczajów, dzięki swojej inteligencji oraz wyrachowaniu - wpływające na losy państwa.
Żaden pisarz nie wymyśliłby tak niewiarygodnych scenariuszy ,ale historia owszem.
Tę historię opowiada pani Leslie Carrol i robi to wspaniale.Lekki styl ,doskonała narracja- nie sposób się oderwać.
Okładka – dawno nie trzymałam w dłoniach tak doskonale wydanej książki .
Bardzo polecam.

migotynka | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, Fakt, 2015
Przeczytana: 01 lutego 2015

Leslie Carroll to autorka kilkunastu książek - między innymi powieści historycznych. Tworzy pod pseudonimami, dlatego zdziwiłam się, że wcześniej nie czytałam żadnej jej książki. Okazało się, że czytałam ale o tym nie wiedziałam.

Książka " Królewskie romanse" jest bardzo dobrym opracowaniem dla kogoś, kogo interesuje tematyka. Mamy tutaj nie tylko opis romansu ale także wplecione w to wszystko tło historyczne, które miało ogromny wpływ na życie i wybory poszczególnych władców i ich metres.

Autorka pisze prostym językiem, co jest dodatkowym plusem tej książki. Czytelnik nie musi się zastanawiać, o co chodziło autorce, co zdarzało mi się podczas lektury innych pozycji o podobnej tematyce.

Ta pozycja pozwoliła mi poszerzyć swoją wiedzę historyczną o wielu postaciach historycznych i tych współczesnych. Bardzo sobie cenie książki, dzięki którym poszerzam swoją wiedzę. Polecam każdemu pasjonatowi historii i nie tylko. :)

Asia Szarańska | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Leslie Carroll jest amerykańską autorką komedii romantycznych i powieści historycznych, które wydaje pod pseudonimem. Pisze także książki niebeletrystyczne. Na kartach "Królewskich romansów" wiedzie czytelnika po alkowach władców mniej i bardziej znanych, współczesnych i tych, którzy żyli przed wiekami.

To tematyka absorbująca, która wbrew pozorom nie kręci się wyłącznie wokół sypialni i łóżka. Darmo tutaj również poszukiwać wyuzdanych rozkoszy, jakim oddawali się królowie i ich metresy. W wielu przypadkach romans toczący się na dworze wiązał się z ogromnymi wpływami królewskich kochanek, dużym szacunkiem i przywilejami, którymi nie mogła poszczycić się nawet żona władcy. Związek dyktowany pożądaniem wiązał się z politycznymi wpływami, a jego przebieg był obwarowany licznymi postanowieniami i wymogami dworskiej etykiety. Książka Leslie Carroll nie jest więc wyłącznie zapisem miłostek, które mniej lub bardziej wyrazistym tuszem zapisały się na kartach historii. Przede wszystkim...

Maja | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Do lektury tej książki zbierałam się od ponad roku. Kiedy zobaczyłam ją po raz pierwszy w Empiku, pomyślałam, że muszę zasilić nią swoją biblioteczkę. Pan Mąż, który tam ze mną był, nie podzielał mojego zapału. Niemal siłą odciągnął mnie od ułożonych na stoliku książek. Postanowiłam jednak dopiąć swego i przeczytać Królewskie romanse. Jakiś miesiąc temu uradowana przytachałam sobie tę cegłę z biblioteki. Jakie są moje wrażenia po lekturze?

Pewnie wspominałam, że jestem siostrą historyczki i w sumie trzeba się bardzo postarać, żeby jakimkolwiek faktem historycznym mnie zaskoczyć. Uwierzcie mi, siostra od małego raczyła mnie smakowitymi historycznymi kąskami i w sumie najpierw nauczyłam się tego, kto z kim sypiał, a potem tego, kiedy kto zasiadł na tronie. Liczyłam, że Leslie Carroll czymś mnie zaskoczy i przeliczyłam się. Nie zaskoczyło mnie bujne życie erotyczne Ludwika XIV ani podboje miłosne carycy Katarzyny. O tym wiedziałam od dawna. Byłam też świadoma tego, że Karolina...

Scenariusze jakie czasem tworzy historia wydają się być gotowym materiałem na bajkę.
Widać, że autorka naprawdę przyłożyła się do napisania książki i robi to w sposób ciekawy. Wybór romansów, które autorka postanowiła opisać jest dość ciekawy. Co ciekawe mamy tu związek Kate i Wiliama. Co jest ciekawe bo raczej powieści historyczne lub książki o historii, kojarzą mi się raczej czasami przed XXI wiekiem.
Romanse zawarte w książce nie zawsze trwają długo i szczęśliwie. I nie zawsze kończą się ślubem. Ale znajdziemy tu też takie.

Polecam jeśli kogoś interesuje ten temat. Jeśli was to nie interesuje to wątpię by was ta książka zainteresowała.

Rachelcia | 2018-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2018

Świetna książka! Bardzo dobrze się czyta, jest przyjemna narracja, suche fakty historyczne napisane w urzekający sposób i ciekawy dobór bohaterów (od królów Francji, Bawarii i Danii aż do Kate i Williama). Jedyne, czego mi zabrakło, to ilustracje - autorka często wspomina obrazy i portrety postaci, które opisuje, więc miło byłoby zobaczyć je w książce obok tekstu, a nie szukać w Googlach przy lekturze. Ale mimo tego braku to naprawdę interesująca i godna polecenia książka historyczna.

zyta | 2015-02-12
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Dla tych , których w historii nie interesują tylko same daty i fakty ale starają się zrozumieć postępowanie tych , których los wytypował na eksponowane stanowiska a ich predyspozycje często mijały się z tymi stanowiskami. Książka o ludzkich namiętnościach i całym wachlarzu uczuć od tych wzniosłych do najpodlejszych. Kochający sztukę i architekturę też odnajdą tu dla siebie ciekawe wątki. Polecam