Zbrodnie i skandale na królewskich dworach

Leslie Carroll Wydawnictwo: Muza historia
Royal Pains. A Rogues’ Gallery of Brats, Brutes and Bad Seeds
Anna Rajca-Salata
Muza
arystokracja arystokrata biografia dwór królewski historia król literatura faktu manipulacja okrucieństwo polityka dynastyczna rywalizacja skandal szantaż zemsta
Royal Pains. A Rogues’ Gallery of Brats, Brutes and Bad Seeds
historia
Anna Rajca-Salata

Byłam ciekawa co do powiedzenia ma pani Carroll odnośnie sławnych i bogatych z minionych lat i wieków. O wybrykach sporej części "bohaterów" wiedziałam i myślałam, że dowiem się czegoś nowego, co zostało odkryte w ostatnim czasie. Jeśli ma się jakiekolwiek pojęcie o wyczynach postaci, które na warsztat wzięła autorka to można sobie darować dany rozdział lub nawet całą...

Ciekawa, ale za razem wstrząsająca książka ukazująca sylwetki dwunastu postaci historycznych, które źle zapisały się na kartach historii. Najbardziej przerażajacymi postaciami, które na koncie posiadają okrutne zbrodnie są Wład Palownik, Elżbieta Batory i Iwan Groźny.
Polecam !

Witam
Zbrodnią i skandalem jest wydanie niniejszej książki. Tego typu publikacje odstraszają od prób pogłębienia wiedzy nt.postaci historycznych. Oto moje zarzuty:
W trakcie lektury, miałem nieodparte wrażenie,że czytam skrypty z wikipedii.
Dobór postaci jest nawet interesujący ale przedstawienie ich historii jest.... płytkie, nudne i nijakie. Raczej ciężko być obojętnym...

intryga, krew, spisek.. cóż więcej może charakteryzować dawne czasy królów i książąt. wciągająca książka ukazująca niebezpieczne sfery monarchii w sposób całkowicie porywający i wciągający

Jestem lekko zawiedziona tym tytułem. Z opisu wydawała się ciekawsza... Jedyne postaci, które przyciągnęły moją uwagę i które mogę uznać za wyjątkowych zbrodniarzy i okrutników to: Elżbieta Batory, Wlad Palownik vel Drakula, oraz Iwan Groźny. Bo czy Paulina Bonaparte, albo księżniczka Małgorzata, siostra Elżbiety II - lansują się do powyższych? Nie bardzo... Minus za styl...

Książka, według mnie miała potencjał, ale autorka go zmarnowała. Bardzo nudna i ciągnąca się w nieskończoność. Nie mogę przez nią przebrnąć. :/

Z racji pozycji społecznej, sprawowanej władzy i najważniejszych tytułów członkowie rodzin królewskich zobowiązani są do ścisłego przestrzegania kodeksu zasad moralnych i etycznych swojego zachowania. Jednak w historii zdarzały się przypadki drastycznego lekceważenia obowiązujących zasad.
Przyczyny odbiegających odstępstw zachowań były różne od chorób genetycznych często...

"Człowiek człowiekowi wilkiem" - książka ta jak mało która ukazuję prawdę zawartą w tym stwierdzeniu. Mamy tu cały wachlarz mrocznych postaci, które przeszły do historii dzięki swojemu okrucieństwu. Niektóry z opowiedzianych przez Autorkę szczegółów jeżą włos na głowie i przyprawiają o ciarki. Leslie Carroll nie szczędzi drastycznych opisów, ale styl w jakim to robi, jest...

Niestety mimo ciekawego tytułu z książki wieje straszną nudą. Dla mnie była to droga przez mękę.

Książka opisuje postacie, które zasłynęły ze zdrad lub okrucieństwa: Jana Bez ziemi, Włada Palownika, Elżbietę Batory,Ryszarda III, Iwana Groźnego, księcia Rudolfa Habsburga. Mi podobały się postacie kobiece siostra Napoleona Paulina Bonaparte i kuzynka a jednocześnie rywalka Elżbiety I Letycja Knollys. Przyjemnie się czytało.

• 2018
  • Historia
  • 2019
  • Legimi
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zbrodnie i skandale na królewskich dworach