Zbrodnie i skandale na królewskich dworach

Wydawnictwo: Muza
6,88 (41 ocen i 14 opinii) Zobacz oceny
10
2
9
0
8
9
7
20
6
6
5
2
4
0
3
1
2
0
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788328708327
liczba stron
416
kategoria
historyczna
język
polski
dodała
Katalina

W rodzinach najpotężniejszych dynastii Europy z plugawego nasienia często wyrastają czarne owce. Szesnastowieczna węgierska hrabina Elżbieta Batory, chcąc zahamować powstawanie zmarszczek, kąpała się we krwi dziewic i dla zabawy wymyśliła więcej pomysłowych form tortur niż zdołaliby sobie wyobrazić władcy tak okrutni jak Wład „Palownik” Drakula i Iwan Groźny. Letycja Knollys próbowała...

W rodzinach najpotężniejszych dynastii Europy z plugawego nasienia często wyrastają czarne owce. Szesnastowieczna węgierska hrabina Elżbieta Batory, chcąc zahamować powstawanie zmarszczek, kąpała się we krwi dziewic i dla zabawy wymyśliła więcej pomysłowych form tortur niż zdołaliby sobie wyobrazić władcy tak okrutni jak Wład „Palownik” Drakula i Iwan Groźny. Letycja Knollys próbowała naśladować swoją kuzynkę Elżbietę I do tego stopnia, że ukradła jej ukochanego. Wybryki seksualne i potajemne małżeństwo księcia Cumberland doprowadziły do uchwalenia prawa, które wciąż obowiązuje członków brytyjskiej rodziny królewskiej. A rozwiązła Paulina Bonaparte gorszyła nawet swojego brata Napoleona, zamawiając złoty kielich w kształcie własnej piersi.

 

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2880-zbrodnie-i-ska...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2880-zbrodnie-i-ska...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (179)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1014

Z racji pozycji społecznej, sprawowanej władzy i najważniejszych tytułów członkowie rodzin królewskich zobowiązani są do ścisłego przestrzegania kodeksu zasad moralnych i etycznych swojego zachowania. Jednak w historii zdarzały się przypadki drastycznego lekceważenia obowiązujących zasad.
Przyczyny odbiegających odstępstw zachowań były różne od chorób genetycznych często psychicznych wynikających najczęściej ze związków spokrewnionych , wychowania w dzieciństwie, rywalizacji o władzę , zazdrości po cechy charakteru jak wyrachowany, czysty sadyzm.
Książka przedstawia dwanaście postaci historycznych od czasów średniowiecza po współczesne, które wsławiły się na kartach historii niezwykłą popularnością od najgorszej strony wizerunku rodów królewskich z którymi byli związani.
Szokująca lektura pełna opisów okrucieństwa i sadyzmu, czasem niewyobrażalnego do tego stopnia, że sami historycy są podzieleni co do prawdziwości faktów . Przykładem może być Elżbieta Batory - wg jednych...

książek: 1471
PABLOPAN | 2018-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 czerwca 2018

"Człowiek człowiekowi wilkiem" - książka ta jak mało która ukazuję prawdę zawartą w tym stwierdzeniu. Mamy tu cały wachlarz mrocznych postaci, które przeszły do historii dzięki swojemu okrucieństwu. Niektóry z opowiedzianych przez Autorkę szczegółów jeżą włos na głowie i przyprawiają o ciarki. Leslie Carroll nie szczędzi drastycznych opisów, ale styl w jakim to robi, jest świetny. Książkę, mimo makabrycznych historii, czyta się z zapartym tchem. Najbardziej w pamięć zapadły mi postaci Elżbiety Batory, Pauliny Bonaparte oraz Iwana Groźnego. Jeżeli macie okazję, sięgnijcie po "Zbrodnie i skandale na królewskich dworach". Jest to naprawdę fascynująca (choć straszna) lektura.

książek: 615
tajemniczeksiazki | 2018-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Nie ukrywam, że kiedy tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach Wydawnictwa Muza, zapragnęłam ją przeczytać, najlepiej od razu :-P Cieszę się zatem niezmiernie, że udało mi się tego dokonać - tym bardziej, że o przedstawionych w publikacji postaciach jak dotąd nie wiedziałam zbyt wiele!

Od zarania dziejów im bogatszy jest człowiek, tym więcej jest w stanie zrobić. Łatwy dostęp do sporych pieniędzy, myśl, że nigdy one się nie skończą (a już na pewno nie w szybkim czasie), wysoka pozycja społeczna i popularność wśród danego kręgu osób sprawia, że niektórzy tracą głowę, popadając w coraz to poważniejsze tarapaty. Zbrodnie, skandale, zaskakujące, często też przerażające fakty z życia takich osób nie mieszczą się zwykłym ludziom w głowie. Nie da się jednak ukryć, że człowiek - istota z natury niezwykle ciekawa i chłonna wiedzy - im więcej dostaje, tym więcej jeszcze chce dostać, dlatego też dopóki świat będzie istniał, dopóty wszelkie plotki i skandale będą w cenie. Szczególnie te...

książek: 4235
Wiedźminka | 2018-09-14
Przeczytana: 2018 rok

Jestem lekko zawiedziona tym tytułem. Z opisu wydawała się ciekawsza... Jedyne postaci, które przyciągnęły moją uwagę i które mogę uznać za wyjątkowych zbrodniarzy i okrutników to: Elżbieta Batory, Wlad Palownik vel Drakula, oraz Iwan Groźny. Bo czy Paulina Bonaparte, albo księżniczka Małgorzata, siostra Elżbiety II - lansują się do powyższych? Nie bardzo... Minus za styl pisania. Osoba, która słabo uważała na lekcjach historii (bądź sama nie interesuje się i nie doczytuje o danych postaciach historycznych, wszak wiedzę trzeba poszerzać, nawet po studiach kierunkowych), może mieć lekki problem z odnalezieniem się w narracji.

książek: 1138
anetapzn | 2018-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 lutego 2018

Książkę podczytywałam fragmentami przez ostatnie 3 tygodnie. Ciekawa, dająca odprężenie, a momentami także zadziwiająca lektura.
Zbrodnie i skandale na królewskich dworach to opowieść o skandalistach, zbrodniarzach, zwyrodnialcach, rozpustnikach, czarnych owcach w rodzinie i prawdziwych psychopatach.
Jeżeli sądziliście, że wiecie, co oznacza termin psychopata, to gwarantuję wam, iż po lekturze tej książki zmienicie zdanie.
Ciarki przechodzą po plecach, a i oczy otwierają się szeroko, gdy czyta się o ogromnej pomysłowości niektórych postaci historycznych. Człowiek to jednak zadziwiająca istota. Leslie Carroll zabiera nas w podróż przez kilka stuleci, krajów, dynastii. Autorka w ciekawy sposób opowiada o tytułowych zbrodniach i skandalach (często jedno było ściśle połączone z drugim) począwszy od wieków średnich aż do czasów nam współczesnych.
Do najbardziej znanych postaci z książki należą: Jan Bez Ziemi, Wład Palownik, car Iwan IV Groźny, książę Henryk, Paulina Bonaparte,...

książek: 619
Marta Tadych | 2018-03-20
Przeczytana: 27 lutego 2018

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po książki, dzięki którym mogę powiększyć swoją wiedzę na temat tego, jak wyglądało kiedyś życie różnych warstw społecznych. I choć chętniej wybieram pozycje, które odkrywają sekrety życia zwykłych ludzi, moje zainteresowanie mogą wzbudzić także te publikacje, które poświęcone są kręgom władzy – wystarczy tylko ciekawe ujęcie jakiegoś tematu i od razu mam ochotę takową pozycję przeczytać. W ten sposób moją uwagę zwróciła książka „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach”, która odkrywa losy kilku bohaterów jednych z najbardziej mrocznych kart dziejów.

W swojej książce Leslie Carroll przedstawia życiorysy dwunastu postaci, które niechlubnie zapisały się na kartach historii. Intryganci, którzy dla zdobycia lub utrzymania władzy zdolni byli do wszystkiego, uwodziciele i lubieżnicy, którzy za nic mieli obowiązujące normy moralne, utracjusze, którzy trwonili skarb państwa, bestie w ludzkiej skórze, które bez mrugnięcia okiem wymordowały tysiące ludzi,...

książek: 1251
MoznaPrzeczytac | 2018-02-02
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2018

Rodziny królewskie zawsze były uważane za nieskazitelne i nienaganne. Swoją drogą, takiego właśnie zachowania wymagano od nich, miały być wzorem postępowania i cnót, jakimi powinni kierować się podwładni. Jeżeli już dochodziło do jakiegoś skandalu, czy zachowania niegodnego takiej osobie, od razu starano się je tuszować. Często, nie wychodziły one nawet na światło dzienne, przez co poddani czcili obraz władcy, jako kogoś idealnego. Książka Leslie Carroll „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach” przełamuje ten stereotyp, pokazuje sylwetki okrutników, czarnych owiec rodziny, które często były zsyłane na odległe ziemie, aby nie gorszyły swoim zachowaniem. Książka opowiada często o osobach drugoplanowych — dzieciach, rodzeństwie, czy kuzynostwie monarchy, jednak nawet samym panującym zdarzało się również przekroczyć linie. Ich zachowania potrafiły wywołać światowe skandale, dzięki czemu zasłużyli sobie na szczególnie miejsce w niniejszej publikacji. Nie każdy czarny charakter jest...

książek: 187
blurppp | 2018-01-26
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Recenzja pochodzi z bloga http://blurppp.com/blog/leslie-carroll-zbrodnie-skandale-krolewskich-dworach/
Czasami cel uświęca środki. I myślę, że właśnie tak było z książką „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach” autorstwa Laslie Carroll. A może nie z samą pozycją a z jej tytułem. Jest mocno pudelkowy, ale pod nim kryje się solidna popularna pozycja historyczna. Tak popularyzuje się wiedzę. Uczmy się od nich.

Okładka jest też mocno glamour, czerwone sukno, na nim wysadzana drogimi kamieniami korona a za nią wbity sztylet. W tle rozmyte kształty gotyckiej katedry. Nie da się ukryć przyciąga oko i aż mówi kup mnie.

Ale nie o okładki chodzi, nie o chwytliwe tytuły, chodzi o to co w treści. A tu jest bardzo dobrze. Leslie Carroll przygotowała jedenaście świetnie zadokumentowanych historycznych gawęd do których punktem wyjścia są koronowane głowy o dość szemranej reputacji. Z tym, że te opowieści to nie są biografie, albo może nie tylko biografie. Autorka zdecydowała się na...

książek: 208
grace | 2018-06-03
Na półkach: Przeczytane

Książka opisuje postacie, które zasłynęły ze zdrad lub okrucieństwa: Jana Bez ziemi, Włada Palownika, Elżbietę Batory,Ryszarda III, Iwana Groźnego, księcia Rudolfa Habsburga. Mi podobały się postacie kobiece siostra Napoleona Paulina Bonaparte i kuzynka a jednocześnie rywalka Elżbiety I Letycja Knollys. Przyjemnie się czytało.

książek: 48
ZzM | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane

Zaczynimy od tego, że nie przepadamy za książkami historycznymi, ale naszym wyzwaniem na przyszłe lata jest to, aby zapoznać się z każdym gatunkiem książki.... i w sumie to była najlepsza decyzja, jaką mogłyśmy podjąć, jednak historię da się lubić!!.... ale zacznijmy od początku.

Książka pt.:"Zbrodnie i skandale na królewskich dworach" autorstwa Leslie Carroll opowiada nam jedenaście historycznych "opowiadań" opartych na dokumentach o postaciach znanych, mających wpływ w różnym stopniu na bieg historii, których reputacja nie przedstawia się w jakimś najlepszy stopniu. Książka opowiada również o osobach drugoplanowych między innymi: dzieciach, rodzeństwie, czy kuzynostwie. Alę bądźmy szczerzy, kto nie przekracza granic? Jeszcze tym bardziej, gdy władza, zazdrość i dobra pozycja w społeczeństwie jest na wyciągnięcie ręki...

Z książki dowiadujemy się wiele ciekawych i interesujących historii, np. o ekspansji Imperium Osmańskiego na Bałkany czy o niemieckiej kolonizacji...

zobacz kolejne z 169 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd