Gdy smok się wprowadza

Okładka książki Gdy smok się wprowadza Jodi Moore
Okładka książki Gdy smok się wprowadza
Jodi Moore Wydawnictwo: CzyTam opowiadania, powieści dla dzieci
32 min.
Magdalena Zielińska
literatura dziecięca Howard McWilliam Magdalena Zielińska

Okładka książki Gdy smok się wprowadza ponownie Howard McWilliam, Jodi Moore
Gdy smok się w... Howard McWilliam, J...

Świetna! Zabawne rysunki na całą stronę i malutko tekstu sprawiają, że szybko się czyta, a dłużej patrzy i dziecko pozostaje zainteresowane do samego końca lektury ;)

2029

Ostatnimi czasy wychodzi całkiem sporo książek typowo dla małego czytelnika. Nie tylko niezwykle kolorowe, ale uczące czegoś, jednocześnie całkiem wciągają w swój świat. Nie tak dawno trafiłem na jedną z ulubionych książeczek mojego siostrzeńca. A jest to „Gdy smok się wprowadza”.

O książce możemy przeczytać, że:
Gdy cała rodzina pojawia się na plaży – zaczyna się zabawa: chłopiec buduje doskonały zamek z piasku do którego wprowadza się smok. Jak wiadomo, każde dziecko chciałoby mieć własnego smoka, bo można z nim robić całe mnóstwo różnych fajnych rzeczy. Niestety, gdy rodzina chłopca kwestionuje istnienie nowego przyjaciela, zaczynają się problemy…
Czy smok jest prawdziwy?

Wspaniała opowieść poszerzająca wyobraźnię dziecka. Bajecznie kolorowe dzieło o małym chłopcu, który dzięki swojej fantazji znajduje prawdziwego przyjaciela, w dodatku jest to najprawdziwszy smok! Trzylatek jest zachwycony tą historią. Czytajcie swoim pociechom – bo warto.

O książce możemy przeczytać, że:
Gdy cała rodzina pojawia się na plaży – zaczyna się zabawa:...

Plaża. Zamek. A gdy zbudujesz go wyjątkowo starannie, to wprowadzi się do niego smok. I stanie się twoim towarzyszem zabaw. A może nawet przyjacielem. Rewelacyjna historia. Pokazująca nie tylko świat wyobraźni dziecięcej, lecz również dorosłych na plaży. I czy to rzeczywiście jest pióro smoka? Czy smoki mają pióra? Mój młodociany słuchacz oczu nie odrywał od książki. Niemała zasługa w tym ilustracji. Już dawno nie spotkałam się z tak przyjemną oprawą graficzną. Polecam.

Zachować w sobie dziecko, realne czy nie?

A może bezpieczne, bo chroniące nas przed szarą codziennością?

Jak daleko sięga Wasza wyobraźnia w zabawach z dziećmi? A jakie pomysły mają Wasze pociechy? Dziecięca fantazja jest nieograniczona. Chyba, że wkraczają Rodzice.
Czemu my dorośli nie chcemy dać ponieść się dziecięcej fantazji? Chyba zapomnieliśmy, jak sami byliśmy dziećmi i mieliśmy wymyślonych przyjaciół.

„Gdy smok się wprowadza” to właśnie bajka o wymyślonym przyjacielu, więc to idealna pozycja, by powrócić do przeszłości i świata naszego dzieciństwa.

Zbuduj idealny zamek , a zamieszka w nim smok. Brzmi interesująco.
Główny bohater to mały chłopiec, który ma osobliwego przyjaciela , jest nim smok. Zieje ogniem i ma kły, ale broni chłopca przed każdym na plaży. Taki smok może być Twoim osobistym opiekaczem pianek czy materacem do pływania.

Ale co , jak zacznie sprawiać kłopoty? Zje wszystkie kanapki z masłem orzechowym, nawet te dla siostry. Obsypie ją piachem. A do tego nikt Ci nie wierzy, że to sprawka smoka.

Ta książeczka idealnie opisuje świat z perspektywy dziecka .
Do tego mamy tu cudowne ilustracje, pełne ciepła i miłości, rozbudzające wyobraźnię dziecka.

Zachować w sobie dziecko, realne czy nie?

A może bezpieczne, bo chroniące nas przed szarą codziennością?

„Jeśli zbudujesz doskonały zamek z piasku, zamieszka w nim smok. Rozgości się i będzie na ciebie zerkał ze środka… a ty będziesz się zastanawiać, jak to możliwe, że tak ci się poszczęściło.”
"Gdy smok się wprowadza" to pięknie wydana pozycja dla dzieci. Duży, kwadratowy format, twarda oprawa oraz śliskie strony w środku całkowicie zapełnione ilustracjami robią bardzo dobre wrażenie. Obok tak wydanej książki nie można przejść obojętnie. Howard McWilliam wykonał świetnie swoją pracę. Ilustrację są wyraźne, dokładne. Każdą emocję możemy wyczytać z twarzy bohatera. Obserwujemy radość, zaskoczenie, złość, strach czy pewność siebie. Moje dzieciaki lubią stawać przed lustrem z książką i naśladować miny bohaterów mają przy tym niezły ubaw!

Zabawna historia o plażowych psotach ukrytych pod postacią sympatycznego smoka - pięknie zilustrowana!

Zwierzaki potrafią dzieciom narobić kłopotów. Im bardziej fantastyczne tym większe problemy, ale też dużo wspaniałej zabawy. Jodi Moore i Howard McWilliam dają nam przepis na własnego smoka. Wystarczy wybudować najpiękniejszy zamek na plaży i gad sam się wprowadzi, a później czeka nas dużo interesującej zabawy: puszczenia baniek, smoka udającego latawiec, gra w piłkę, wspólne pływanie na tratwie ze smoka, pieczenie pianek, wyjadanie słodyczy i wiele innych. Plusem posiadania smoka jest pewność, że nikt nie ośmieli zburzyć nam zamku. Bywają też minusy, ponieważ smok bywa psotny: robi bąbelki w całej lemoniadzie, wyjada jedzenie przeznaczone dla wszystkich, sypie piaskiem i bywa niemiły. Po jakimś czasie mamy już dość zabawy, przez którą jesteśmy postrzegani jako niegrzeczni i mamy już dość przyjaźni ze smokiem. Wtedy trzeba kazać gadowi się wyprowadzić, zburzyć zamek i obiecać sobie, że więcej już nie zbudujemy zamku… do jutra.
„Gdy smok się wprowadza” to piękna historia o zabawie na plaży. Niewielka ilość tekstu i bardzo piękne ilustracje, grube śliskie strony z żywymi kolorami przyciągają wzrok dzieci. Opowieść o plażowej przygodzie będzie świetną lekturą nie tylko na wakacje. Na pewno pozwoli wrócić pamięciom do wakacyjnych wspomnień. Zaproponowana zabawa pozwoli dzieciom rozwinąć wyobraźnię.
„Gdy smok się wprowadza” to doskonała lektura dla przedszkolaków i młodszych dzieci. Duża książka będzie kusiła na dziecięcym regale oraz zachęcała do zabaw rozwijających umiejętności projektowania i wyobraźnię. U nas przygody chłopca, w którego zamku zamieszkał smok cieszą się wielkim powodzeniem. Dawno do moich rąk nie trafiła tak piękna książka.

Słoneczny dzień na nadmorskiej plaży. Cóż można robić? Opalać się, zbierać muszelki, łapać fale lub...zbudować zamek z piasku. Co to jednak za zamek, w którym nikt nie mieszka? Jaki ma sens taka budowla, gdy stoi pusta? Najlepiej byłoby, gdyby do zamku wprowadził się smok! Bo zamki zdecydowanie są stworzone dla smoków. Z takim przyjacielem można nie obawiać się plażowych wandali, można też używać go wedle uznania: jako osobisty opiekacz do pianek albo jako tratwę lub latawiec. Smoki podczas plażowania niestety też psocą: obsypują innych piachem i podkradają kanapki. Problem ze smokami polega jednak głównie na tym, że ani mama, ani tata go nie widzą. Umiejętność tę posiada tylko mały chłopiec (no i straszny ratownik, przed którym trzeba ukrywać ich obecność). Wiadomo więc, kto dostaje burę za wszystkie psoty, a to bardzo irytujące. Czasami więc zmusza się smoki, by się wyprowadziły i burzy się zamek, ale wiadomo, tylko do jutra.

Cały tekst na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/04/mam-smoka-i-nie-zawaham-sie-go-uzyc-gdy.html

• Dla dzieci
  • Z biblioteki szkolnej od r. 2004
  • E2) Podstawówka 1-3
  • Do polecenia dla dzieci(4-7)
  • Serie

Dodaj cytat z książki Gdy smok się wprowadza