Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Tomasz Panas
Wydawnictwo: CzyTam
I Need My Monster
Ag2S

Ignaś ma problem z zasypianiem – po prostu musi mieć potwora pod łóżkiem. Niestety Gab, jego stały potwór, wybrał się na ryby i planuje wrócić za tydzień. W zamian za niego pojawia się cała menażeria bajecznie kolorowych stworów, ale czy wśród nich znajdzie się taki, który wystraszy Ignasia? A może go tylko rozbawi? Doskonała równowaga chichotów i dreszczy sprawia, że nie ma się ochoty...

Doskonała równowaga chichotów i dreszczy sprawia, że nie ma się ochoty wyściubić nosa spod kołdry, jednocześnie pokazuje jak potężna jest siła śmiechu w konfrontacji z własnymi lękami.

Nagrody i nominacje:
– Virginia Reader's Choice Award Primary 2012/13
– Iowa Regional Goldfinch Award 2009/10
– Alabama Camellia Award 2010/11
– Arizona Grand Canyon Reader Award 2011
– California Young Readers Medal 2011/12
– Georgia Picture Storybook Award 2011/12
– Nevada Young Reader Award 2011/12
– Nebraska Golden Sower Award 2011/12 (2. miejsce)
– Washington Children's Choice Book Award 2010/11 (2. miejsce)
– Wyoming Buckaroo Award 2011/12 (2. miejsce)
– South Dakota Prairie Bud Award 2011/12 (3. miejsce)
– Mississippi Magnolia Children's Choice Award list 2012/13
– Scholastic Book Club Selection
– Storytelling World Award Honor Book 2010

ilustracje: Howard McWilliam

źródło opisu: Wydawnictwo CzyTam, 2014

źródło okładki: http://www.czy-tam.pl/

książek: 1981
AnnaSikorska | 2016-01-05

Większość dzieci boi się ciemności, samotnego zasypiania, potworów czyhających w kątach lub pod łóżkiem, a jednocześnie lubią się bać. Ignaś nie jest wyjątkiem. Idealny sen zapewnia mu najstraszniejszy z potworów: Gab. Ku rozpaczy chłopca jego straszycie wyjeżdża wędkować. Ignaś szuka innych potworów, które mogłyby pomóc mu w zaśnięciu. Nie jest to łatwe, ponieważ inne stwory albo mają nieodpowiednie imię albo są potworem -dziewczyną albo są śmieszne. Spokojny, zdrowy sen z takimi kompanami zasypiania nie jest możliwy. Kiedy nasz bohater traci już nadzieję zjawia się jego ukochany potwór. Porządne nastraszenie pomaga szybko zasnąć. Można powiedzieć, że chłopiec i Gab są do siebie stworzeni. Jeden ma to, co drugi potrzebuje, a drugi nie nudzi się w jego towarzystwie. Idealna, niemogąca bez siebie funkcjonować para.
„Potrzebuję mojego potwora” to książka z bardzo pięknymi ilustracjami. Dbałość o szczegóły sprawia, ze przenosimy się z pociechą w zaczarowany świat dziecięcych strachów...

nieietotne | 2018-09-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 września 2018

Będąc w tym roku na targach książki trafiłam na stoisko Wydawnictwa CzyTam i mimo iż dzieci nie ma - przepadłam. Posród wielu pięknie ilustrowanych książek w moje ręcę trafiła między innymi ta książeczka.
Historia Ignasia, chłopca potrzebującego swojego potwora, aby zasnąć z pewnością spodoba się młodemu czytelnikowi. A ponad to jest dobrą pozycją w bajkoterapii, bez wątpienia pomocną w walce z lękami. Ja jako dorosła przy oglądaniu i czytaniu byłam zachwycona ilustracjami oraz humorem i niebanalnością tej książeczki.

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 16 lipca 2018

Książka „ Potrzebuję Mojego Potwora”
Autor Amanda Noll
Ilustracje Howard McWilliam
Wydawnictwo @wydawnictwo_czytam
Dzieci boją się wielu rzeczy, które rodzicom wydają się być niegroźne. Przed niektórymi lękami nie ustrzeżemy naszych dzieci, ale możemy je wspierać i minimalizować poziom odczuwalnego strachu. Najważniejsza jest rozmowa.
Książka pokazuje jak dziecko może przełamać strach i ukazuje inną perspektywę. „Potrzebuję mojego potwora” wyjaśnia, że to co wygląda na straszne, może okazać się całkiem sympatyczne.
Głównym bohaterem jest chłopczyk Ignaś. Wieczorem kiedy kładzie się spać, znajduje pod łóżkiem karteczkę o treści: „Poszedłem na ryby. Wracam za tydzień. Gab.” Zostawił ją potwór mieszkający pod jego łóżkiem. Chłopczyk jest bardzo zawiedziony faktem, że tej nocy nie będzie go w jego pokoju. Ignaś zdążył bowiem przyzwyczaić się do swojego potwora, jego pochrapywania, świstania przez nos i...

Mali_czytelnicy | 2018-06-27

www.maliczytelnicy.pl

Wieczorem Ignaś znalazł list od swojego ulubionego potwora spod łóżka. Grab wybrał się na ryby i teraz chłopiec musi zasnąć bez jego straszenia. Okazało się to niemożliwe, ponieważ on bardzo potrzebuje swojego potwora!

Zastukał kilka razy w podłogę w nadziei, że zjawi się potwór zastępczy. I tak się stało, przyszło aż 4 nowych potworów, ale żaden nie był odpowiednio straszny. Potwór Ignasia musi mieć ostre pazury i długi ogon, a te w ogóle nie były straszne. Jeden z nich miał pomalowane pazury, a inny (o zgrozo!) był potworzycą!

Ignaś w ogóle się ich nie bał, a przecież potwór musi przerażać. Co się wydarzyło? Koniecznie przeczytajcie :)

Lęk jest naturalną częścią życia każdego człowieka, a ta książka wyjaśnia jak się bać mądrze.

Potrzebuję mojego potwora, pozwala ‚oswoić’ lęki dziecka. Pokazuje, że potwory tak naprawdę nie są straszne i nie ma się czego bać. Zresztą już samo nadanie mu imienia sprawia, że staje się bardziej przyjazny, a jeszcze, gdy ma...

Na półkach: Przeczytane, Czytam

"Ale super!!!", "Jaka ekstra!", "Przeczytamy ją dzisiaj?" - to pierwsze słowa, które usłyszałyśmy od naszych dzieciaków, gdy wręczałyśmy im te oto książeczki. Pełen zachwyt, bez zająknięcia. Nasze maluchy jeszcze dobrze nie wiedziały jaka treść kryje się wewnątrz tej lektury, a już wiedziały, że będzie ona rewelacyjna. To z całą pewnością ogromna zasługa Howarda McWilliama, który jest ilustratorem tej książki. Naprawdę, trudno oderwać wzrok od tych wspaniałych obrazków. Ale czy wszystko w niej jest takie rewelacyjne? O tym przeczytacie dalej.

"Potrzebuję mojego potwora" to opowiadanie o pewnym małym sympatycznym chłopcu, który właśnie kładzie się spać. Ale nie będziemy tu czytać o tym co zjadł na kolację, jaką piżamkę na siebie założył, ani czy nie zapomniał wyszczotkować przed snem zębów. Przeczytamy raczej o tym, jak ten maluch nie może usnąć, bo czegoś mu w pokoju brakuje. A może raczej kogoś? Chłopiec tuż przed snem zauważył, że pod jego łóżkiem brakowało potwora! Zazwyczaj...

Qulturasłowa | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

„(...) potwory zawsze istnieją. Ale tylko tutaj. - Postukał dwoma palcami w bok głowy. - Tylko tutaj. Ale to nie sprawia, że są mniej prawdziwe” – pisał w swojej książce Philip Huff. Te potwory w swoich myślach przywołują najczęściej dzieci, zaś ci nieproszeni goście potrafią rozgościć się bezwstydnie w pokojach maluchów. Szczególnie upodobały one sobie szafy oraz powierzchnię pod łóżkiem, gdzie sprytnie potrafią skrywać się całymi dniami po to tylko, żeby w nocy wychodzić i straszyć. Każde dziecko ma inną metodę na oswojenie lęku – jedne zostawiają zapalone światło podczas snu, jeszcze inne wolą spać w łóżku rodziców, gdzie czują się bezpiecznie. I choć wszystkie deklarują chęć pozbycia się nieproszonego gościa, to czy rzeczywiście świat bez potworów byłby taki wspaniały?
O tym, do czego może przydać się osobisty potwór zamieszkujący pod łóżkiem, możemy przekonać się dzięki lekturze książki dla dzieci (a może i dorośli chowają swoje potwory?) „Potrzebuję mojego potwora”. Ta...

telrhosien | 2015-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Książka odpowiednia dla młodszych czytelników. Mnie i dziecku przypadła do gustu. Mały chłopiec ma potwora pod łóżkiem, ale wcale nie chce, żeby zniknął. Wręcz przeciwnie, kiedy potwór na jakiś czas wyjeżdża, Ignaś nie może zasnąć i szuka potwora na zastępstwo.

Cała historia, niezbyt długa, jest urocza i zabawna, a do tego opatrzona dużymi, pięknymi ilustracjami, na których potwory są całkiem... sympatyczne. Można zastosować jako terapię dla maluchów, które boją się zasypiać same.

Alicya Oss | 2015-03-15

Trudną rolą rodzica jest nauczyć dziecko mądrze się bać. Pozornie brzmi to absurdalnie: bo po co dziecko ma umieć się bać? Jednak, gdy się nad tym zastanowić, okazuje się mieć to głębszy sens. Lęk to przecież naturalna część życia, ignorując go nie sprawimy, że całkowicie zniknie. Ucząc się tego, jak reaguje nasze ciało w sytuacji lękowej, uwrażliwiamy się na nie i możemy próbować nad nim zapanować. Żyjemy w trudnych czasach, dobrze więc wiedzieć, jakie emocje kontrolować, które pozostawić własnemu biegowi, wyczuć moment, w którym należy zamieniać obawy w fantazję i po prostu je przeżyć. Na szczęście rodzicom z pomocą przychodzą bajki, dzięki którym proces oswajania lęku odbywa się niezauważalnie.

Całość tekstu na:

ania_och | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Pięknie wydana i nietypowa historia. Dla wszystkich dzieciaków, które lubią się trochę bać.

aniaszew | 2015-01-09
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Duże ładne ilustracje , mało tekstu. Niestety syn jakoś nie przejawił dużego zainteresowania tą książeczką , wręcz bał się :-(