Jak kózka uczyła się pływać

Tłumaczenie: Andrzej Lipiński
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Wenn die Ziege swchimmen lernt

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy starali się, jak mogli. Ci zaś, którzy osiągali gorsze wyniki, z czasem rezygnowali i przestawali wierzyć w siebie – albo stawali się krnąbrni.

Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

źródło opisu: http://www.dobraliteratura.pl/zapowiedz/188/jak_ko...(?)

źródło okładki: http://www.dobraliteratura.pl/zapowiedz/188/jak_ko...»

Ksiazkowy_las | 2018-11-08
Przeczytana: 03 listopada 2018

www.blogzaczytanejmamy.com
zaczytana.mama_books instagram
Książka „Jak Kózka Uczyła się Pływać ”
Autor Nele Moost
Ilustracje Pieter Kunstreich
Przełożył Andrzej Lipiński
Wydawnictwo Lemoniada
Literatura Inspiruje
Data Premiery 07.03.2017
Oprawa twarda
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale uwielbiają czytać razem z rodzicem (dzieci w wieku 4-5 lat)
Ocena Ogólna bardzo przyjemna
O książce

Nefenikaa | 2017-12-11

myślę, że każdy (za)ambitny rodzic/nauczyciel wczesnoszkolny powinien ja przeczytać. tak tylko, w gwoli przypomnienia, ze nie kazdy wszystko umieć musi, a liczy się znalezienie i pielęgnowanie w małym człowieku jego indywidualności.

Penelopa | 2017-06-19
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2017
Przeczytana: 17 czerwca 2017

W niezwykle zabawny, a zarazem trafny sposób opisana historia dziecięcej indywidualności i rozwijania własnych talentów. Świetna lektura-lekarstwo dla dziecka, które traci wiarę we własne siły, czuje się gorsze od rówieśników.

Drobinka | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Pstryczek w nos dla powszechnego szkolnictwa i części nauczycieli. Staranne wydanie, ładne ilustracje, duża czcionka dla samodzielnych czytelników. Bardzo dobry pomysł, wyraźne przesłanie, ale po lekturze odczuwałam niedosyt.

Iliana | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Kiedy zwierzątka z książki poszły do szkoły i musiały wykonywać przeróżne zadania, od nauki pływania, wspinania się na drzewo, latania, biegania na czas, uzmysłowiły sobie, że nie można umieć wszystkiego. Nie każdy potrafi pływać, latać, czy szybko biegać. W końcu każde z nich nabawiło się niepotrzebnych wyrzutów, rezygnowali z podjętych działań, czy przestali wierzyć w siebie, kaczka nawet od nadmiaru pływania dostała zakwasów. Nauczyciele nie potrafili temu zaradzić i uciekli gdzie pieprz rośnie. A zwierzęta uradowane wróciły do swoich codziennych zajęć, do tego, co sprawiało im największą satysfakcję, zadowolenie i szczęście, robili to, w czym czuli się najlepiej.
Zapraszam na całą recenzję na:

adam | 2016-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2016

Pewnego razu zwierzątka postanowiły pójść do szkoły. Okazało się, że kaczka świetnie pływa ale nie umie wspinać się na drzewa, ryba też tego nie potrafi, ale koń radził sobie lepiej we wspinaczce.
Morał z tego jest taki, że nikt nie jest doskonały i najlepszy we wszystkim. Tak jak jest i u ludzi na przykład ja nie umiem gotować jak moja babcia , a ona nie umie grać w gry na telefonie tak jak ja ale gotuje pyszne zupki.
Adam Hajduga
Klasa 1