Nusia i baranie łby

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Gittan och fårskallarna

Czy wszystkie dzieci lubią się kąpać? Tak twierdzi tata. Ale Nusia, która właśnie wyjechała z rodzicami na wakacje, wcale nie chce się kąpać. Najchętniej pobawiłaby się w piasku, ale przy hotelowym basenie nie ma ani ziarnka. Nusia wymyka się za hotel, gdzie oprócz piasku znajduje wyspę, a na niej kilka strasznie spoconych, wygłodniałych owieczek. Kto jak kto, ale Nusia potrafi się nimi...

Nusia wymyka się za hotel, gdzie oprócz piasku znajduje wyspę, a na niej kilka strasznie spoconych, wygłodniałych owieczek. Kto jak kto, ale Nusia potrafi się nimi zaopiekować! A nawet – nauczyć je pływać...

Pełna humoru opowieść wnikająca w świat dziecka i jego wyobraźni. Opowieść tym, jak dzieci świetnie sobie radzą, kiedy mogą poczuć się za kogoś odpowiedzialne. Potrafią wpaść na mnóstwo świetnych pomysłów, a nawet – pokonać własne słabości.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/nusia-i-baranie-lby.html

letka82 | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, Lenka, 2014
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

polecam literaturę dziecięcą!! Czytam razem z córką :)

annan | 2015-01-26
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Przeczytane z synem (lat trzy i pół). Jest to nasza pierwsza książka z serii o Nusi i mam nadzieję że ostatnia. Historia jest zupełnie bez sensu, a poziom absurdu zdecydowanie za wysoki jak na opowieść dla małych dzieci.

W skrócie: Nusia jedzie z rodzicami na wakacje do hotelu. W hotelu się nudzi więc idzie na plażę gdzie spotyka "pięć strasznie spoconych, sflaczałych owieczek", które następnie kąpie, suszy, doi, karmi (starymi plastrami), uczy pływać, a na koniec strzyże i robi im ubranie ze skarpetek.

Tymon | 2014-02-18

Kolejna książka o Nusi. Książki te są specyficzne, lekko "odjechane";) zawierają śmieszne niestworzone rzeczy, czasem dziwne wyrażenia (przy których dzieci się zanoszą śmiechem :)) Ale co dla dorosłych jest dziwne, do dzieci doskonale trafia, gdyż książki o Nusi są napisane niejako wyobraźnią dziecka.

Wookie309 | 2014-05-26

Jestem fanem Nusi chyba większym niż moja córeczka. W inteligentny sposób autorka opisuje dziecięce obawy, lęki, ale też zabawy i zainteresowania. Zrozumiałe i bliskie dziecku, a i mam wrażenie, że nie jeden rodzic może wyciągnąć dla siebie lekcję.

bajarkanatopie | 2013-02-12
Przeczytana: 2013 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia Nusi ( znamy ją już z zakamarkowych wydawnictw o Igorze ), która wyjeżdża z rodzicami na wakacje do lubianych przez dorosłych, osławionych ciepłych krajów. Stanowczo nie widzi niczego ciekawego w opalaniu się na leżaku przy hotelowym basenie. Dziewczynka nie rozumie, dlaczego dorośli wybierają właśnie taki sposób spędzania wolnego czasu. Wymyka się rodzicom. Tu powstaje pytanie, czy to, co wydarzy się potem to historia, którą Nusia przeżyła, czy po prostu wynik fantazji małej dziewczynki. Wakacyjna przygoda Nusi rozpoczyna się wtedy, kiedy znajduje stado baranków na sąsiedniej wyspie. Baranki strasznie cierpią z powodu tutejszych upałów.
Nusia postanawia im pomóc i chłodzi je w oceanie, susząc je potem troskliwie w cieniu parasola.
Wpada także na pomysł ostrzyżenia zwierzątek.
Postanawia także nauczyć je pływać, by potem mogły wspólnie z nią przedostać się na wyspę, gdzie owieczki miałyby więcej smakołyków pozostawionych przez turystów. Poza tym – wciąż byli tam...

ziza | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Nusie przerobiłyśmy wszystkie i szczerze ta część, oraz Nusia i wilki są najlepsze. Zabawne, krótkie historyjki, na pewno rozśmieszą nie tylko dzieci ale też dorosłych. Dodatkowo piękne ilustracje.
Polecam wszystkim

Maya | 2014-03-19

Wakacyjna Nusia - jak zawsze warto.

Ailenrok | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016