Niedźwiedź łowca motyli

Seria: Kolekcja OQO
Wydawnictwo: Tako
Oso Cazamariposas
jagarkar

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi. – Co mógłbym z tym zrobić? – zastanawiał się Niedźwiedź. Wbrew pozorom motyle nie muszą się niczego obawiać: ani siatki, która służy kolekcjonerom do chwytania motyli,...

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować,
ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy,
które znajdował w gęstwinie drzew.
Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi.
– Co mógłbym z tym zrobić? – zastanawiał się Niedźwiedź.
Wbrew pozorom motyle nie muszą się niczego obawiać: ani siatki, która służy kolekcjonerom do chwytania motyli, ani tego, że trafiła ona w niedźwiedzie łapy. Bohater tej opowieści nie powiększy swojej kolekcji znalezionych przedmiotów o złowione motyle, ani nie włączy ich do swojej diety. Przeciwnie – z wielką determinacją będzie je ratował z jeziora. Wkrótce okaże się jednak, że i on nie jest najlepszym pływakiem. Kto wyratuje tonącego Niedźwiedzia z niebezpiecznej kipieli? "Niedźwiedź łowca motyli" to opowieść o bezinteresownej dobroci oraz o potędze przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności.

źródło opisu: Wydawnictwo Tako, 2013

źródło okładki: http://tako.biz.pl/

Darek Jakubowski | 2016-01-12

Koniecznie. Proste i eleganckie, tak w formie, jak i w treści.

bibi | 2015-04-07
Przeczytana: kwiecień 2015

"Ona uwielbiała łaskotać go za uszami i bawić się w chowanego. On lubił opowiadać jej sekretne historie o lesie i delikatnie dmuchać w jej czułki". Książka o przyjaźni dużego niedźwiedzia i delikatnych motyli, suszących się na nosie niedźwiedzia. O sile pomocy i ratunku, odwadze i sile, delikatności. Język i fabuła prosta, minimum dialogów. Klasyczne, w starym stylu ilustracje dodają zminimalizowanej treści szczegółów i wątków, budują postaci i relacje między nimi.

Rydzynianka | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

fajna edukacyjna książeczka z morałem o pomaganiu innym i dobroci , która zawsze wraca ;)

Joanna Topolska | 2013-05-23

Bajka włochata i puchata jak miś. Okropnie chce się po niej być takim niedźwiedziem!