Nusia się chowa

Gittan gömmer bort sej
978-83-7776-008-6
Alicja

– NO I COŚ TY ZROBIŁA!?
Kiedy Nusia słyszy rozgniewany głos Pumy, chciałaby rozpłynąć się w powietrzu. Nusia zrobiła coś strasznego. I to zupełnie niechcący! Nusia musi się schować. Zna takie jedno miejsce…

Czwarta, długo oczekiwana książka o Nusi - nieśmiałej dziewczynce o niezwykłej wyobraźni. Jak zwykle mówi się tu o sprawach ważnych - o uczuciach, z którymi zmaga się każde dziecko.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2011

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/nusia-sie-chowa.html?dir=asc&order=c

katecz | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Dla dzieci tak myśle, ze maksymalnie do 8 r.ż (bo w końcu bohaterami są przedszkolaki)

Książka kontrowersyjna. Znalazłam o niej skrajne opinie. Że tatuaże, że Nusia nie została ukarana...itp. Czy jednak Nusia faktycznie nie została ukarana? Już sama karą było to, że przestraszyła się, że zrobiła cos złego bliźniakom i poczuła sie z tym źle. Tak źle, ze musiała sie schować.

Mojemu 7-latkowi historia bardzo sie spodobała. Nawet bez sprzeciwu chciał czytać sam!!!

A po lekturze oczywiście porozmawialiśmy co jest słuszne a co nie. Według mnie bardzo fajny pomysł, ze opiekunka do dzieci ma tatuaże. Mogłam powiedzieć synowi, ze mi tatuaże sie nie podobają, jednak akceptuje, ze ktoś ma tatuaże, bo to jego wybór i szanuje go takim jaki jest.

Książka może być punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem na wiele ciekawych tematów.

ziza | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

po hicie "nusia i wilki" przyszedł czas na resztę przygód wspaniałej Nusi. Przyszła książeczka , z zapałem(nawet większym niż córa) rozpakowałam i wzięłyśmy się do lektury. po pierwsze jedna z postaci - Puma - bardzo mnie- jako rodzica odstrasza- przemiła opiekunka zajmująca się dzieciakami i imponująca im mocno swoimi.. wielgaśnymi tatuażami, megamocnym make-upem i pomalowanymi paznokciami. Nie, jakoś nie jestem zwolenniczką wpajania kilkulatkowi że tatuaże są fajne i fajni dorośli je posiadają:P
kolejną rażącą mnie rzeczą jest opis "cichych" przyjaciół Nusi którzy ... lubią jak się nimi rzuca i jak upadają na podłogę(jest to nawiązanie do dziecka upadającego na podłogę...) brak mi słów- a książkę na szczęście mogłam zwrócić.
Owszem- każdy ma swoje przemyślenia względem tej lektury, jednak ja nie będę mojemu dziecku takich treści wpajać na pewno, tym bardziej , że na rynku jest masa wartościowych i wspaniałych książeczek:)

gulgosia | 2012-10-19
Przeczytana: 25 września 2012

Lubię wszystkie książki Piji Lindenbaum, ale ta szczególnie ujęła mnie za serce. Uczy nas dorosłych tego, że rozmaite swoje smutki i zmartwienia dzieci muszą czasem przeżyć w samotności. Oczywiście nie chodzi o to, żebyśmy zostawiali dzieci same ze swoimi problemami. Musimy im jednak dać czas i pokazać: "Jesteśmy na wyciągnięcie reki, jak tylko będziesz potrzebować pomocy."

Wookie309 | 2014-05-26

Jestem fanem Nusi chyba większym niż moja córeczka. W inteligentny sposób autorka opisuje dziecięce obawy, lęki, ale też zabawy i zainteresowania. Zrozumiałe i bliskie dziecku, a i mam wrażenie, że nie jeden rodzic może wyciągnąć dla siebie lekcję.

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Maya | 2014-03-19

Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane...

Ataeb | 2018-03-19
Na półkach: Eva, Posiadam, Przeczytane