Gdzie jest moja czapeczka?

Tłumaczenie: Katarzyna Domańska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
I Want My Hat Back
Katarzyna Domańska
Róża_Bzowa

Rozbrajająca bajka zwierzęca z przewrotnym zakończeniem. Jedna z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci roku 2011 według "New York Timesa". Niedźwiedź zgubił swoją czapeczkę. Cierpliwie i uprzejmie pyta o nią każde napotkane zwierzę. Czy to możliwe, by nikt jej nie widział? Rozkosznie lapidarne ilustracje, zwięzłe dialogi i mistrzowska gra z niedopowiedzeniem złożyły się na błyskotliwą...

Rozkosznie lapidarne ilustracje, zwięzłe dialogi i mistrzowska gra z niedopowiedzeniem złożyły się na błyskotliwą książkę obrazkową, której szelmowski humor rozbawi małych i dużych czytelników.

Ilustracje autora.

źródło opisu: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/czapeczka/czapeczka.html

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Miśka | 2019-03-24

Jest tyle pięknych i mądrych książek. Nie warto ulec, tak jak ja, reklamowym bajaniom - to nie jest dobra książka dla dzieci.

amelius_xx | 2018-11-04

Zachęcona opiniami kupiłam i zawiodłam się- opowieść ani śmieszna, ani rozwijająca, wręcz wprawia w zażenowanie. Nie dla dzieci.

Ataeb | 2018-03-16

Absolutnie nie jest to ksiazka dla dzieci.
Klamstwo. Zemsta. Kradziez. A! I morderstwo.
Nie, absolutnie nie podzielam zachwytu nad ta pozycja jako literatura dla najmlodszych.

LilaSokolowska | 2018-01-17
Przeczytana: listopad 2017

Bardzo słaba książka i na pewno nie dla dzieci.

napoleczce_pl | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Gdzie jest moja czapeczka (czyli kryminał niedomówień)

Jak dużo można powiedzieć nic nie mówiąc i jak dużo można dopowiedzieć nic nie widząc. Zobaczcie i dopowiedzcie sobie sami.

Stało się tak, że nie była to pierwsza książka Jona Klassena jak do nas trafiła (wcześniej mieliśmy przyjemność z Kapeluszem i Dołkiem, który był kopany przez Sama i Deva. Wiedzieliśmy już wiec, że będzie minimalistycznie w treści, skromnie acz sugestywnie i nadwyraźnie w ilustracji i, co najważniejsze, że zostanie po niej sporo do myślenia i omówienia.
I… nie zawiedliśmy się. Tym razem dostaliśmy jednak kryminał. Mamy więc: Nie do końca rozgarniętego, acz zdeterminowanego i nieustępliwego niedźwiedzia – działającego dodatkowo dość afektywnie i porywczo. Mamy całą plejadę mniej lub bardziej podejrzanych bohaterów ze świata zwierząt.
Mamy intrygę i niezłe pierepałki* – czyli w tym przypadku kradzież, przywłaszczenie, a w finalnych scenach … (nie będziemy psuć wam „zabawy”). Mamy charakterystyczne dla...

Drobinka | 2017-04-10
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Nie pokazywałam żadnemu dziecku, więc to moja opinia. Myślałam, że przewrotne zakończenie dotyczy tego gdzie się podziała czapeczka, a nie jak misiek ją odzyskał. Dla mnie dobra na jeden raz, jako taki żarcik.

natalaa12 | 2016-08-15

"Gdzie jest moja czapeczka"
Czyli w kilku słowach o kłamstwie i zemście.

Nie jestem pewna czy rzeczywiście to książeczka dla dzieci.
Dla dorosłych na pewno. Bo w kilku słowach został opisany mechanizm dzisiejszego świata. Brutalnego świata.

Czytanie zajmie kilka minut. Refleksje kilka dni. Albo i dłużej.

Brawo dla autora.

Joanna | 2013-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książeczka opowiada jak niedźwiedź szukał czapeczki, która została skradziona przez zająca. Nie wydaje mi się, aby to była książeczka odpowiednia dla dziecka.

Alicja7-84 | 2013-09-20

Moja dwulatka to uwielbia, my z resztą też

Basia | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Książeczka, ale chyba tylko dla dorosłych, czarny humor z którego się śmiałam tylko ja - córcia nie zrozumiała.