Nusia i baranie łby

Gittan och fårskallarna
literatura dziecięca
Katarzyna Skalska
opowiadanie dziecięce szwedzkie

Uwielbiam całą serię o Nusi. Dziecięce spojrzenie na ważne kwestie, które towarzyszą maluchom od najmłodszych lat życia: strach, samotność (brak rodzeństwa), poczucie winy, nuda - oraz jak sobie z nimi radzić. Córka również uwielbia Nusię, bo prócz poczucia humoru w książkach znajdziemy również śliczne ilustracje.

Twarda oprawa, barwne ilustracje (co prawda, niezbyt urzekające, żeby nie napisać brzydkie), niewiele tekstu - wydawałoby się, że to historia, która może skraść serce niejednemu czytelnikowi. Cóż, mojego na pewno nie zdobyła.

Tata Nusi twierdzi, że wszystkie dzieci lubią się kąpać, ale Nusia wcale tak nie uważa. Nie chce wejść do wody, a na basenie rodzice tylko się...

Tym razem Nusia przewodzi stadu baranich (właściwie owczych) głów. Przywołać je do porządku, nakarmić i ogarnąć do nie lada sztuka. Ale i tak karłowate owieczki są lepszym towarzystwem od leżących plackiem dorosłych, smażących się w słońcu przy zatłoczonym basenie...

Nasze trzecie spotkanie z Piją Lindbaum (po "Pobawmy się" i "Nusia i wilki") znowu zapewnia nam kilkanaście...

Oczywiście Nusia ma znów niebywałe przygody - tym razem z owcami, które uwielbiają jeść zużyte plastry :)

Przeczytane z synem (lat trzy i pół). Jest to nasza pierwsza książka z serii o Nusi i mam nadzieję że ostatnia. Historia jest zupełnie bez sensu, a poziom absurdu zdecydowanie za wysoki jak na opowieść dla małych dzieci.

W skrócie: Nusia jedzie z rodzicami na wakacje do hotelu. W hotelu się nudzi więc idzie na plażę gdzie spotyka "pięć strasznie spoconych, sflaczałych...

Jestem fanem Nusi chyba większym niż moja córeczka. W inteligentny sposób autorka opisuje dziecięce obawy, lęki, ale też zabawy i zainteresowania. Zrozumiałe i bliskie dziecku, a i mam wrażenie, że nie jeden rodzic może wyciągnąć dla siebie lekcję.

polecam literaturę dziecięcą!! Czytam razem z córką :)

Wakacyjna Nusia - jak zawsze warto.

Kolejna książka o Nusi. Książki te są specyficzne, lekko "odjechane";) zawierają śmieszne niestworzone rzeczy, czasem dziwne wyrażenia (przy których dzieci się zanoszą śmiechem :)) Ale co dla dorosłych jest dziwne, do dzieci doskonale trafia, gdyż książki o Nusi są napisane niejako wyobraźnią dziecka.

Nusie przerobiłyśmy wszystkie i szczerze ta część, oraz Nusia i wilki są najlepsze. Zabawne, krótkie historyjki, na pewno rozśmieszą nie tylko dzieci ale też dorosłych. Dodatkowo piękne ilustracje.
Polecam wszystkim

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Zakamarki
  • 2014
  • Z biblioteki
  • Książki dla dzieci
  • Czytane z dziećmi i dzieciom
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nusia i baranie łby