Piaskowy Wilk

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Cykl: Piaskowy wilk (tom 1)
Wydawnictwo: Zakamarki
Sandvargen

Kiedy ani mama, ani tata nie chcą się z nią bawić, Karusia idzie nad brzeg morza i rozmawia z Piaskowym Wilkiem. On zawsze ma dla niej czas oraz ochotę na robienie ciekawych rzeczy. Piaskowy Wilk ma błyszczące futerko w kolorze piasku i był na świecie od zawsze. Opowiada rzeczy zapierające dech w piersiach i tłumaczy Karusi zagadki otaczającego ją świata. Na przykład, że wszechświat nie ma...

Piaskowy Wilk ma błyszczące futerko w kolorze piasku i był na świecie od zawsze. Opowiada rzeczy zapierające dech w piersiach i tłumaczy Karusi zagadki otaczającego ją świata. Na przykład, że wszechświat nie ma końca, albo że siniaki to medale, które dostaje się za odwagę. Albo że tata dlatego nie może przyjść się wykąpać z Karusią w morzu, bo gazeta, którą czyta, zahipnotyzowała mu oczy. Piaskowy Wilk potrafi przekonać Karusię, że nie musi bać się ciemności ani potworów.

Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. Autorka bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim podobnie jak robią to dzieci. Książka składa się z kilkunastu autonomicznych rozdziałów i świetnie nadaje się do głośnego czytania, na przykład jako bajka na dobranoc.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2007

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/piaskowy-wilk.html

Lucyna | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Jaka to jest cudna książka! Karusia ze swoimi wielkim problemami dziecięcego świata i Piaskowy Wilk, który zna wszelkie odpowiedzi i tłumaczy wszystko tak po prostu. Na pewno przeczytam kolejne części! Polecam bardzo! Dużym i małym!

natalaa12 | 2018-11-22

Kto by pomyślał, ze z książki dla dzieci można się tak wiele nauczyć. Dobrze jest czasem zerknąć te kilka, kilkanaście lat wstecz, przystanąć i zastanowić się nad pewnymi sprawami.
Polecam mniejszym i większym czytelnikom ;)

monikawa | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Piękna historia o tym jak kilkulatka oswaja świat. Jednocześnie, tak troszeczkę, przy okazji, uczy rodziców odnajdywać w sobie dziecięcą radość.
Wprawdzie to nie moja grupa wiekowa (dla 5-6 lat byłaby najodpowiedniejsza), ale poezja niektórych opowieści zrobiła na mnie wrażenie.

adam | 2018-08-14
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Domowe przygody Karusi-dziewczynki która mieszka z mamą i tatą przy plaży. Pewnego dnia spotyka ona piaskowego wilka, który wie prawie wszystko i odpowiada na jej pytania oraz przeżywa z nią zabawne przygody. Ale jakie to przygody, przeczytajcie sami.

Polecam
Adam Hajduga

mind_rot | 2018-05-17
Przeczytana: 14 maja 2018

Czytałem z czteroletnią córką, ona poleca i ja też. Historie ciekawe, czasami nieco baśniowe i ciut za paraboliczne jak na dziecko w tym wieku ale jeśli już czytasz swoim dzieciom "dorosłe książki', gdzie więcej tekstu niż obrazków, to bardzo polecamy, szczególnie jako uzupełnienie wczasów nad morzem.

książek: 1958

Klimatyczna, z niezaprzeczalnym urokiem. Myślę jednak, że większość młodszych dzieci nie dostrzeże tego drugiego dna historii Karusi i Wilka.
Co mnie zachwyciło? Chyba to delikatnie nakreślone zderzenie dwóch światów: tego nieskomplikowanego, radosnego dziecięcego ze skomplikowanym, działającym wg sztywnych zasad światem rodziców.
To przede wszystkim opowieść o szczęśliwym dzieciństwie, o zrozumieniu i zaakceptowaniu dzieci takimi jakie są, takimi jakie chcą być, a nie takimi jakie my dorośli chcielibyśmy z nich zrobić. I mimo iż bardzo się staram, czasami też bywam tym nudnym i sztywnym rodzicem, który chciałby mieć wszystko należycie poukładane...

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-14
Na półkach: Przeczytane, Z Biblioteki

Bardzo dobra książka. Polecam wszystkim. c:

Sosnowaigielka | 2018-01-27

Niezwykła historia małej dziewczynki, która czasem czuje się nierozumiana przez dorosłych, a innym razem nie rozumie otaczającego ją świata. Pomaga jej w poradzeniu sobie z problemami fantastyczna postać- piaskowy wilk mieszkający na plaży. Książka pięknie prezentuje małe-wielkie dziecięce problemy i ich sposób rozumienia świata. Pokazuje, że nie zawsze to, co nam wydaje się naiwne, takie właśnie jest. Piaskowy wilk razem z dziewczynkom dają dorosłym poznać lepiej dziecięcy świat.

Banita76 | 2017-12-06

Dla mnie naprawdę wybitna. Odpowiedzi na wile pytań fundamentalnych, które są tak proste tylko trzeba je zauważyć. Polecam bardzo dla dzieci paroletnich i dalej aż do setki :)

DurgaRE | 2017-08-20

karusia,wilk i zyciowe dylematy...Lubimy Piaskowego wilka, bardzo... bardzo...