Wydawnictwo: InRock
muzyka
karollllllla

Jaka nowa piosenka wzbogaciła w 2011 roku spektakl The Wall? Które nagranie Pink Floyd zostało użyte jako sygnał uruchomiający pojazd kosmiczny Mars Exploration Rover-B, wysłany kilka lat temu na Marsa? Kto na płycie „The Dark Side Of The Moon” zapowiadał lot British Airways numer 215 do Rzymu, Kairu i Lagos? W jakim utworze grupy Roger Waters nawiązał do filmu Andrzeja Wajdy „Popiół i diament”? I którą jej piosenkę kończył rechot kupionego w sklepie z zabawkami nakręcanego policjanta? Tylko w jednej książce można znaleźć odpowiedzi na te i setki podobnych pytań.

„O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa” to nie tylko zajmująca prezentacja całego dorobku legendarnej grupy i jej dawnego lidera, ale przede wszystkim zbiór nieznanych faktów, anegdot i relacji. Historia Pink Floyd i Rogera Watersa oparta w dużej części na rozmowach autora, znanego dziennikarza muzycznego Wiesława Weissa, z Rogerem Watersem, Davidem Gilmourem, Nickiem Masonem oraz ich licznymi współpracownikami, takimi jak Storm Thorgerson, zmarły niedawno autor okładek płyt Pink Floyd, Alan Parker i Gerald Scarfe, twórcy filmu „The Wall”, czy realizatorzy nagrań Alan Parsons i James Guthrie.

Książka stanowi zmienioną, rozbudowaną m.in. o nowe rozdziały i zaktualizowaną wersję dwu wcześniejszych publikacji: „O krowach, świniach robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd” i „Gry wojenne. O wszystkich solowych utworach Rogera Watersa”.

źródło opisu: www.inrock.pl

źródło okładki: www.inrock.pl

Jacek | 2016-11-08

Zabrakło mi tylko jednej rzeczy w tej książce. Aż się prosi, żeby przed omówieniem każdego utworu (tak, Pink Floyd nie komponowali piosenek, tylko utwory!) wrzucić jego tekst, mógłby być nawet w oryginale, ale dzięki temu miałbym bezpośrednie odniesienie tego o czym pisze autor książki. Poza tym pozycja obowiązkowa dla każdego fana PF.

Andra | 2015-09-21
Na półkach: Przeczytane, Muzyczne

Zdecydowanie moja ulubiona książka o Pink Floyd. Czytałam ją bardzo długo, bo od 2015 roku i skonczyłam na początku 2018 - dlaczego? Bo każda płyta o której Wiesław Weiss napisał wymaga czasu. By poznać ją samemu, by o niej przeczytać, by poznać ją przez pryzmat opisu. Ta książka to lektura obowiązkowa dla fanów Pink Floyd

DeathMagnetic | 2015-08-26
Przeczytana: 31 marca 2015

Muzyka zespołu Pink Floyd bez wątpienia jest dziełem sztuki, które można po tysiąckroć analizować, omawiać, ciągle doszukiwać się coraz to głębszego zawartego w niej przesłania. Na przestrzeni blisko połowy wieku istnienia powstały setki inspirowanych wojną, prywatnymi problemami, czy zmianami na tle politycznym utworów, dziesiątki głośnych, jak i tych mniej znanych filmów, a przede wszystkim zespół stał się niepowtarzalną ikoną, która swoje odbicie będzie miała jeszcze na kilku przyszłych pokoleniach. Na świecie, a na pewno w Polsce jest tylko jeden człowiek, mogący zmierzyć się z polegającym na złożeniu tego w płynną całość wyzwaniem. Nazywa się Wiesław Weiss, a książka, którą stworzył nosi nazwę: „Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa”.

Jak już na wstępie wspomniałem – nie przychodzi mi do głowy większy fan twórczości Pink Floyd, niż urodzony na blisko dekadę przed powstaniem zespołu, uznany polski dziennikarz...

| 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

O piosenkach zespołu Pink Floyd i samego Rogera Watersa można powiedzieć wiele i jeszcze więcej, nie ujmując ich niesamowitemu klimatowy, znaczeniu oraz mocy. Jednak w jakich okolicznościach powstawały ich największe hity? W jakich okolicznościach powstał album The Wall? Kto na płynie The Dark Side Of The Moon zapowiadał lot British Airways numer 215 do Rzymu, Kairu i Lagos? Która piosenka zakończona była rechotem zabawkowego policjanta? W tej książce przeczytacie o wszystkich utworach Pink Floydów i o tym w jakich okolicznościach powstawały. Książka ” Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa ” to możliwie najrzetelniejsza historia tekstów floydowych piosenek jaka ukazała się na polskim rynku wydawniczym.

O Floydach powstało wiele publikacji. Nie mam tu na myśli tylko książek, ale i artykuły, felietony itp. Nie jest to pierwsza książka związana ściśle, a właściwie bezpośrednio związana z Floydami jaka trafiła w moje...

jeke | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Oryginalne, najeżone niezwykłymi efektami brzmieniowymi, przesycone anarchią dźwiękową, szalone gitarowo-organowe dźwięki ożywione czyimś śmiechem, krzykiem, szeptami, brzękiem monet, czy też odgłosami zwierząt- tak można po części zobrazować utwory kultowego zespołu Pink Floyd.

Znany dziennikarz muzyczny Wiesław Weiss przeanalizował wywiady prasowe i radiowe, dostępne opracowania na temat zespołu, a także przeprowadził rozmowy z Rogerem Watersem, Davidem Gilmourem, Nickiem Masonem oraz ich współpracownikami. Owocem tej pracy jest książka pt.,,Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa,, która łączy w sobie uaktualnione i rozbudowane wcześniejsze publikacje: ,,O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd" i ,,Gry wojenne. O wszystkich solowych utworach Rogera Watersa".

Z tej książki można się dowiedzieć o całym dorobku zespołu i jego niezbyt znanych do tej pory początkach, o pierwszym składzie...