Chłopiec z aluminiowym kubkiem w dłoni i inne opowiadania grozy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Różne temperamenty, różne historie. Bohaterów opowiadań łączy jedno: z całą pewnością nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby być na ich miejscu. Nikt nie chciałby spędzić weekendu w willi o ciepło brzmiącej nazwie ?Pensjonat Heli?. Nikt nie pozazdrośc...

Edyta | 2014-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Zbiór opowiadań napisanych prostym, zrozumiałym językiem. W każdym opowiadaniu jest nieco trochę grozy, ohydy i tajemnicy. Z przykrością muszę stwierdzić, że przypadło mi do gustu tylko kilka opowiadań, do których kiedyś wrócę, jednak do większości - nie zamierzam.

Bułka | 2014-05-15

Ten zbiór opowiadań grozy z pewnością nie jest takim, który przyciąga i który pozostaje w pamięci. Trudno nazwać to nawet grozą. Większość z historii jest przewidywalna, w pewnym momencie czytelnik po prostu wie, co stanie się na końcu. Mimo tego, że są to najpospolitsze z pospolitych opowieści, dostrzegam zaletę w sposobie pisania autora. Bardzo dobrze potrafi się wczuć w rolę każdego bohatera. Dokładnie opisuje jego uczucia i ze szczegółami kreuje rzeczywistość ich wszystkich.
Podsumowując, uważam, że w opowiadaniach było za mało grozy. Każdemu miłośnikowi mrocznych klimatów odradzałabym przeczytanie tej książki, za to polecałabym ją początkującym w tych klimatach.

MaRs1988 | 2012-03-10

Zbiór opowiadań grozy. Niektóre są dziwne, inne trochę straszne i odrobinę perwersyjne, a po ostatnim odechciewa się kupować kiełbasę w sklepie:D. Książka napisana przystępnym językiem i warto ją przeczytać jeśli ktoś lubi takie klimaty.

Bulma3110 | 2013-06-29

Jakoś nie zaciekawiły mnie te opowiadania. Przeczytałam ale bez żadnej fascynacji i zachwytu książką.

PaniUpiorowa | 2015-05-21

Bardzo słaby zbiór opowiadań. Bez pomysłów, źle napisany, każda z historii bardzo prymitywnie skonstruowana.

Mamerkus | 2012-10-26
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Opowiadania czytałem niemal przez dwa miesiące, co, biorąc pod uwagę ilość książek, które jestem w stanie przeczytać w tydzień, oraz niewielką objętość zbioru, zasługuje na osobne wyróżnienie. Czytałem to to w drodze do i z pracy i niestety musiałem zarzucić, bo wprowadzało mnie w wybitnie depresyjny stan emocjonalny. Te opowiadania nie powinny w ogóle były zostać wydane.
Jedynym pozytywnym wyjątkiem wydaje się być "Śląski naśladowca Hieronima Boscha", chociaż też nie jestem do końca pewien, gdyż na tle beznadziejnej reszty nawet przeciętny utwór wyrasta do rangi arcydzieła.
Już "Maska Luny" wskazywała na pewne istotne ułomności pana Jarosława jako pisarza. Truizmem w tym miejscu jest stwierdzenie, że nie wystarczył pomysł, trzeba było również umiejętnie go sprzedać. Zbiór opowiadań "Chłopiec z aluminiowym..." nie posiada nawet dobrych pomysłów.

Ness | 2015-11-24
Przeczytana: 19 listopada 2015

Zupełnie nie w moim stylu. Nie dałam rady dokończyć. Do tej pory śnią mi się koszmary. Brak choćby najmniejszej porcji subtelności.

Paulina | 2012-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Fajna, pełna opowieści z dreszczykiem książka. Polskie realia, ciekawe historie, akcja nie do przewidzenia. Polecam.

Krystek Małecki | 2013-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Książka zawiera kilka opowiadań grozy, z których niektóre są lepsze, a inne takie sobie. Można przeczytać i tyle.

Dorotka Wu | 2013-08-21

kupiłam na wyprzedaży, nową za chyba dwa złote... szybko się czyta ale nic porywającego...