Ostatni tom rewelacyjnego cyklu powieści kryminalnych z Olgą Riazancewą w roli głównej. Olga wychodzi za mąż za szefa mafii, lecz dawny kochanek dręczy ja informacjami, że jej dziecko przeżyło. Dodatkowych atrakcji Riazancewej jej niełatwy charakter i nawyk wtrącania się w nie swoje sprawy, tajemniczy prześladowcy oraz Dziadek, który zleca Oldze wyjaśnienie zagadkowej śmierci żony kandydata na mera.

gwiazdka | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 07 lutego 2014

Bardzo przyjemna powieść. Nie wiem, co prawda, do jakiego gatunku ją zaliczyć, bo i z kryminału trochę i z sensacji sporo, ale i część obyczajowa ma znaczenie. Dlatego też żałuję, że nie czytam po kolei ale przeskakuję tomy, dużo wtedy stracę wracając do poprzednich, a i teraz niektóre sytuacje były dla mnie nie do końca jasne. Książka bardzo mi się spodobała, początkowo wciągnęła średnio, ale każda kolejna strona była lepsza.

Całą 8-tomową serię pochłonęłam w rekordowym tempie, wciągneła mnie w swój przerażający,krwawy świat natychmiast.
Wspaniały kryminał - pełen akcji ,zawiłej intrygi , dowcipnej narracji ,gorącej miłości. Idealnie osadzony w rosyjskiej rzeczywistości polityczno-przestępczej.Bo mamy tu dwa w jednym - politycy są jednocześnie szefami mafii,normalka w Rosji.
Nie da się nie lubić bohaterki ,żadna z niej świętoszka ,dziewczyna z krwi i kości.By przeżyć świecie ,w którym najlepszy przyjaciel może wbić nóż w plecy, a zaufać można tylko psu,musiała się przystosować .
Mimo wszystko nie straciła tej odrobiny człowieczeństwa ,która jej jeszcze została.
Jej odwaga wprawia w osłupienie największych twardzieli,a niezłomny charakter ,wzbudza podziw. Potrafi położyć na szali własne życie by być w zgodzie ze sobą.W mężczyznach,którzy mają władzę nad rzędami dusz w Rosji- wzbudza tak silne uczucia ,że potrafią dla niej zabijać bez zmrużenia oka.Mimo to jest chodzącym nieszczęściem ,a dlaczego...

asymptota | 2015-10-20
Przeczytana: 20 października 2015

Przyjemne czytadło. Za niewątpliwy sukces autorki, uważam stworzenie bohaterki, która pomimo rozbijania się lamborghini, pomimo bycia współczesną Heleną co swoja urodą powala każdego( zwłaszcza słabość do niej przejawiają mężczyźni ustosunkowani albo chociaż z charakterem), irytuje tylko trochę.

Basisko | 2012-09-19
Przeczytana: 2012 rok

byłam tak zaintrygowana wcześniejszymi tomami, że nie doczekawszy się egzemplarza w bibliotece, po prostu ją kupiłam, nie żałuję!

psztymucella | 2015-10-02

Moja ulubiona część serii o Oldze:) Jej jedyna wada - kończy cykl, przynajmniej w polskim tłumaczeniu.

schutte | 2012-06-08
Przeczytana: 2012 rok

uwielbiam rosyjskie kryminały wspólczesne, Nowa Rosja, mafia, ( nowo )bogactwo i prostolinijnosc, wręcz prostactwo niektórych pomieszane z zagadkmi kryminalnymi

inkaa2000 | 2011-07-20
Przeczytana: lipiec 2011

Podobnie jak wszystkie z Olgą Riazancewą - ciekawy watek, niespodziewane rozwiązania...

natalacz | 2016-11-19
isiaw18 | 2016-10-22