Bez skrupułów

Cykl: Bow Street (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Lady Sophia
Ag2S

Dlaczego lady Sophia szuka kochanka? Czy zdoła uwieść najbardziej pożądanego mężczyznę w Londynie? Lady Sophia Sydney zrobi wszystko, by usidlić niedostępnego sir Rossa Cannona, zrujnować jego reputację i wywołać skandal, o którym mówić będzie cały Londyn. Podstępem wprasza się więc do jego domu. Każdego ranka ponętną urodą wodzi go na pokuszenie… sposobem, w jaki pochyla się nad stołem, by podać mu posiłek, który ugotowała… sposobem, w jaki jej dłonie delikatnie, acz zmysłowo muskają jego ramię. Każdego wieczoru sugeruje mu spojrzeniem, że aż do świtu mogliby poświęcać się nieokiełznanej pasji… gdyby tylko pozwolił jej dzielić ze sobą łoże.
Wie, że sir Ross Cannon zakochuje się w niej coraz mocniej każdego dnia. Jej plan nie przewidział jednak tego, że sama się w nim zakocha. Ani tego, że sir Ross poprosi ją o rękę…

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

InnyŚwiat | 2019-06-15
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Jeju, co to była za książka... Co to była za historia... Niesamowicie ciekawa, wciągająca, zapierająca dech w piersi! Nie pozwalająca ani na chwilę odetchnąć.

Lady Sophia to urocza kobieta, przynajmniej tak się wydaje. Jednak skrywa ona sekrety. Tajemnice, które odkrywamy kartka za kartką, wraz z tokiem powieści. Kto by się spodziewał, że Sophia może uknuć tak okrutny plan?...

Ross Canon był szczęśliwym (a przynajmniej tak sądził) mężem, przyszłym ojcem, gdy nagle, pięc lat wstecz, jego żona zmarła podczas porodu. Od tej pory Ross to spokojny człowiek, z kamienną twarzą. Twardy, ale sprawiedliwy sędzia, mieszkający na Bow Street. Przepracowywujący się, przyjmujący na siebie zdecydowanie zbyt wiele. Oddany w całości swym obowiązkom.

Pewnego dnia w drzwiach sir Rossa taje Sophia Sydney. I ubiega się o posadę asystetki. Walczy wręcz o nią. Ciężko jej spojrzeć temu człowiekowi w oczy. W końcu on.. ten brutal... zesłał śmierć na jej brata... jak on mógł?! Czas na zemstę, o tak. Ross...

Mili | 2018-03-05

Sędzia pokoju, ze sztywnym kodeksem zasad, do tego troskliwy, waleczny, na tyle dojrzały by być doświadczony i zarazem ostrożny. Ożywić, sklonować, podarować na gwiazdkę (nie)grzecznym dziewczynkom, oto sir Ross.
A ona? Piękna, inteligentna i dość odważna, by podjąć pracę z własnym wrogiem, kusi go niczym rajska Ewa, by doprowadzić do wspólnego upadku, to właśnie lady Sophia.
Ciągłe napięcie pomiędzy szefem, a jego nową archiwistką, wspaniale podkreśla niebezpieczeństwo pracy detektywów oraz atmosfera związana z ulicznikiem o reputacji Robin Hooda, czyli  Nickiem Gentrym.
Klimat książki jest elektryzujacy. Akcja dynamiczna. Są elementy awanturnicze, tajemnica, zemsta i masa czytelniczych oczekiwań, które poprzez zwroty akcji, gwarantują szybszy puls (jak choćby rany postrzałowe wraz z całą otoczką czyli wyciąganie kuli, zmiany opatrunku etc, co nigdy mi się nie znudzi).
Nie brakuje, jak to u Lisy, pasji. Sophia i Ross tworzą wspaniały związek, pełen seksualnego języka, ponieważ...

Kolejne spotkanie z angielskimi, dziewiętnastowiecznymi detektywami. Tym razem mamy do czynienia z najwyższą władzą na Bow Street, czyli z sędzią Rossem Cannonem. Przez wszystkich nazywany jest on mnichem, gdyż po śmierci pierwszej żony narzucił sobie bardzo powściągliwy tryb życia. Swój czas wypełnił głownie pracą zawodową, pozostając całkiem obojętnym na uwodzicielskie zapędy jego klientek. Wszystkie zahamowania znikną jednak, gdy na stanowisko swojego asystenta zatrudni piękną Sophię. Zagadką tyko dla niego pozostanie, dlaczego szlachetnie urodzona panna zdecydowała się objąć pracę, tak bardzo niestosowną dla jej płci.

anaszko | 2017-05-28
Przeczytana: 27 maja 2017

Powiem tak, szału nie ma, ale czytało się w miarę przyjemnie. Co prawda co jakiś czas przerywałam lekturę i do niej wracałam, bo jakoś szczególnie nie ciągnęło mnie, aby natychmiast poznać koniec tej historii.

Pomysł zemsty na Cannonie, który kończy się jak się kończy naprawdę fajny, ale końcówka mnie nie porwała.

Jak dla mnie czytadło do zabijania czasu.

WorkingGirl | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 lutego 2017

Po przeczytaniu kilku książek można śmiało powiedzieć, że autorka popada w schematyczność. Ona+on=wielka namiętność, dużo przeszkód, wielka miłość, ona - dama w opałach, zaaranżowana sytuacja w której jedno z nich jest w niebezpieczeństwie, drugie pędzi na ratunek i na koniec żyli długo i szczęśliwie. O ile we wcześniejszych książkach wątek erotyczny był znośny, bo zgodnie z czasami w których akcja się toczy - pozostawiony był raczej w domyśle, o tyle w tej książce jest po prostu nazbyt oczywisty i trąci niesmakiem.

Sajuri | 2016-12-13

Chęć zemsty przyciąga Sophie do urzędu detektywistycznego. Kobieta twierdzi, że szuka pracy lecz prawda jest trochę inna. Każdy jej gest jest wyważony i służy manipulacji. Niestety poznanie człowieka na którym chciała się zemścić, sprawia że jej wybór nie jest już tak oczywisty.
Podoba mi się pomysł wątku o łapaczu złodziei, który najpierw namawia młodych chłopców do zajęcia się złodziejstwem, a następnie ściga ich, aby jego statystyki wciąż były najlepsze. Prawo przestrzegane w taki sposób, wzbudza niechęć Rossa z biura detektywistycznego. On i Nick są zatwardziałymi wrogami. Kiedy jednak Sophia łączy losy dwóch " stróży prawa" z których jeden ma swoją własną definicje prawa, sytuacja robi się coraz ciekawsza.

Na tytuł ten natknęłam się u jednej z moich znajomych na LC i kiedy przeczytałam jego opis, pomyślałam – "gdzie ja byłam, że zapomniałam o tej pozycji mojej ulubionej autorki i już dawno jej w swoje łapki nie wzięłam". Ale jak to mówią – "co się odwlecze, to nie uciecze" i tak było i w tym wypadku.

Sophia Sydney ubiega się o pracę asystentki u sędziego pokoju Rossa Cannona. Ale ukrywa swoje prawdziwe pobudki i nie są one znane jej pracodawcy. Nasza bohaterka pała chęcią zemsty za śmierć swojego brata, ale czy uda jej się wprowadzić w życie to co zamierza? Czy zniszczy jego reputację próbując go uwieść? Czy raczej to ona wpadnie w innego rodzaju sidła zastawione przez przystojnego stróża prawa? Jakie tajemnice skrywa przez nią nasz bohater? Dowiecie się tego wszystkiego z książki, kiedy zdecydujecie się sięgnąć po ten tytuł.

Dla mnie był to bardzo przyjemny romansik z lekką, ale zmysłową pikanterią i małym wątkiem sensacyjnym oraz dozą humoru czyli to co Kleypas potrafi najlepiej....

deana | 2016-03-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 marca 2016

Tak już jest z seriami Lisy Kleypas, że gdy raz się zacznie się je czytać trudno się oderwać. Szczególnie jeśli posiada się pod ręką kolejne tomy. Wiem, wiem! Czytam serię o detektywach z Bow Street od końca ale co tam.

Piękna Sophia zrobi wszystko aby znaleźć się jak najbliżej poważnego i surowego sędziego pokoju sir Rossa Cannona. Podejmuje nawet pracę jako jego asystentka. Przy okazji dziewczyna robi wszystko aby go uwieść. Myli się jednak każdy, kto myśli, że dziewczyną kieruje szaleńcza miłość. Ona pragnie tylko pomścić śmierć brata a uwiedzenie tak szanowanej i poważanej postaci jak sir Ross wydaje się najprostszym sposobem na zdyskredytowanie go i zszarganie jego opinii. Niestety, młoda kobieta trochę się przeliczyła. Nie wzięła pod uwagę najważniejszego, że sama przy okazji może się zakochać.

,,Bez skrupułów" to świetnie napisany romans historyczny. Pomimo, że czytałam wcześniej późniejszy tom (,,Bezcenna miłość") i znałam rozwiązanie najważniejszej tajemnicy to i...

pati573 | 2015-09-26

Polecam :)

xchmurkax | 2015-07-07

Książkę wczoraj skończyłam ;) i napisze tak,początek trochę nudny ale potem to się zrobiło ciekawe i nie mogłam się od niej oderwać :D.Losy bohaterów książki zainspirowały mnie ale najbardziej byłam ciekawa losem Shopi młoda kobieta chciała pomścić brata który kilka lat wstecz umarł tak to ona myślał,takie to pomatwane hehehe. .. duzo by pisać,więc sobie sami przeczytajcie hehe ;p