Chosen at Nightfall

Cykl: Wodospady Cienia (tom 5)
Chosen at Nightfall
angielski
Hybrisa

Kylie Galen's life hasn't been the same since her world was turned upside-down in Born at Midnight, Shadow Falls #1, and now an epic conclusion to her journey—not to mention a tough choice between two guys!—is brewing in Chosen at Nightfall: When Kylie Galen left Shadow Falls, she thought it was the hardest decision of her life. Heartbroken and separated from everyone she loves, she has to...

When Kylie Galen left Shadow Falls, she thought it was the hardest decision of her life. Heartbroken and separated from everyone she loves, she has to embrace her abilities and what it means to be a chameleon. But as Kylie's journey comes to a close, she must return to the camp that started it all...and she must finally chose between the two boys who love her. The werewolf who broke her heart when he chose his pack over her, and the half-fae who ran from their intense attraction before they ever really had a chance. For Kylie, everything will finally be revealed and nothing will ever be the same.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/15745371-chosen-at-nightfall

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/15745371-chosen-at-nightfall

monishka90 | 2015-10-18

Od wyjazdu z obozu minęło zaledwie dwa tygodnie. Kylie złamane serce leczy w domu dziadka, tęskni jednak za przyjaciółmi. Życie w obozie dla kameleonów nie jest takie jak na początku myślała. Wkracza w świat pełen dawnej urazy i nieufności. Mimo dobrych chęci szybko uświadamia sobie, że nie jest to miejsce dla niej.

Choć nie chce, sytuacja w obozie zmusza ją do powrotu. Stary wróg powraca jeszcze silniejszy i rządniejszy władzy, ale tylko Kylie może go powstrzymać. Ponownie trwa walka z czasem i z własnymi ograniczeniami. Kylie staje przed trudnymi wyborami, których wynik zaważy na życiu wielu osób. Musi ostatecznie wybrać między Lucasem, który ją bardzo zranił, a Derekiem, który zawsze jest przy niej. Kogo wybierze?

Zawsze ostatni tom budzi najwięcej emocji, bo zdarza się, że autor nie wytrzymuje presji i ostateczna wersja bardzo różni się od jego pierwotnych planów i oczekiwań fanów. Ja się nie zawiodłam, książka jest pełna wartkiej akcji i fantastycznych dialogów bohaterów....

Książkomania | 2015-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Piękne zakończenie serii.

Więc nadszedł ten czas, w którym musimy sięgnąć po ostatni tom serii „Wodospady Cienia”. Z wielką radością i dumą stwierdzam, że jest to jedna z moich ulubionych serii fantastycznych. I wiem, że autorka przygodami Kylie Galen zdobyła serca wielu czytelników. Nie dziwię się – „Wodospady Cienia” zasługują na serce każdego czytelnika, a już fana fantasy na pewno!

„Kto to powiedział, że jeśli drzwi są zamknięte, to spróbuj oknem. Jeśli okno jest zamknięte, to cóż – wybij je. A jak nie będzie się dało go wybić, to poszukaj cholernego młota i zrób nowe.”

Kylie Galen od początku swojego pobytu w Wodospadach Cienia nie ma lekko. Dochodzenie do tego kim jest, zajmuje jej dużo czasu, a gdy już poznaje prawdę, wcale nie jest lepiej. Pojawiają się nowe niewiadome, z którymi musi sobie poradzić. Serce Kylie również płata jej figle. W końcu musi zadecydować, do kogo tak naprawdę skieruje swoją miłość. Lucas stara się ze wszystkich sił wytłumaczyć błąd jaki popełnił,...

witcherrie | 2016-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Lepszego zakończenia być nie mogło. Naprawdę.
Jedyne, co wywołuje mój zgrzyt zębami to to, że jak już wybrałam mojego faworyta na chłopaka Kylie to...ona wybrała tego drugiego! No, ale powiedzmy sobie szczerze- obojętnie na którego się zdecydowała to na pewno był to dobry wybór :D
Kylie ma nowego ducha, jeszcze bardziej podejrzanego niż jej babcia w poprzednim tomie. Tak, można być podejrzanym duchem.
Nie wiem, czy to dlatego, że miałam przerwę od Wodospadów Cienia, ale scen romantycznych było na pęczki! Nie zawiodą się ani fanki Lucasa, ani fanki Dereka. Ani nawet Holiday i Burnetta!
Wielka, ogromna szkoda, że to już koniec losów panny Galen. Ale chyba nic więcej i nic lepszego nie można byłoby napisać.
Gorąco polecam całą serię

AngelFire | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

No cóż to już koniec.Ostatni tom Wodospadów Cienia.Historia dziewczyny,która nie jest zwykłą nastolatką,która ma przyjaciół trochę innych niż inni.

Kylie w końcu podejmuje decyzje,które mają powstrzymać Maria.Sama też odkrywa kolejne fakty dotyczące tego kim jest.W końcu też musi wykonać największego wyboru,który będzie miał wpływ na jej przyszłość.

Wszystkie pięć części Wodospadów Cienia zaczynając od "Urodzonej o Północy" a kończąc na "Wybranej o Zmroku" są równie dobre i wciągają czytelnika do tego świata wykreowanego przez C C Hunter.

Trochę szkoda bo to już piąta i ostatnia część wodospadów cienia. Cała seria Bardzo mi się podobała, pewnie kiedyś do niej wrócę i Polecam ją każdemu kto Lubi czytać książki o świecie trochę tajemniczym, magicznym, istotach o przedziwnych zdolnościach.

MałaPisareczka | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Wiecie, co lubię w seriach? To, że są dłuższe od jednotomówek! Że autorzy rozbudowują całą oś fabularną, dzięki czemu przedłużają przygody głównych bohaterów. Wniosek? Jestem dwa razy bardziej zżyta z postaciami, których po prostu znam dłużej. Dlatego też z mieszanymi uczuciami - smutku i radości - zaczęłam lekturę ostatniego tomu Wodospadów cienia.

Kylie przebyła naprawdę długą podróż w poznawaniu własnej tożsamości. Dzięki temu trafiła do Wodospadów Cienia i poznała dziesiątki ludzi podobnych do niej... nie czuła się już samotna.

Jednakże ta wędrówka powoli się kończy. By zmierzyć się ze swoim największym wrogiem, nastolatka będzie musiała zawładnąć swoją mocą. Nie jest to jednak tak proste. Czy uda jej się ochronić swoich bliskich? Kogo ostatecznie Kylie odda swoje serce? I za jaką cenę?!

Nadal pamiętam swoją pierwszą przygodę z Kylie i Wodospadami cienia. Urodzona o północy zapowiadała bardzo dobrą lekturę dla młodzieży. Upewniłam się w tym przekonaniu po Przebudzonej o...

Paulina | 2015-09-05
Przeczytana: 03 września 2015

„Wybrana o zmroku”, książka na którą czekałam z niecierpliwością, a zarazem miałam nadzieję, że uda się odwlec ten moment, kiedy będę musiała pożegnać się z jej bohaterami. Z jednej strony zżerała mnie ciekawość, a z drugiej, mimo woli, pojawiał się także żal. I jak pewnie się domyślacie, moja ciekawość, która kiedyś doprowadzi mnie do zguby, oczywiście wygrała. Pokusa była zbyt silna, a ja zbyt uległa szeptom w mojej głowie, mówiącym mi – Przeczytaj ją! Natychmiast!

Kylie odeszła z Wodospadów Cienia. Próbuje nauczyć się, jak opanować swoją moc, a przede wszystkim odkrywa swoja tożsamość i przynależność. Jej spokój nie trwa jednak długo. Wróg nie zapomniał o jej istnieniu i już jest na jej tropie. Kylie musi stanąć na wysokości zadania – opanować moc aby przetrwać, jeżeli jej się nie uda – umrze.
A to tylko jeden z problemów dziewczyny. Jest jeszcze duch, który najprawdopodobniej, chce zaciągnąć ją do piekła…

Każde kolejne spotkanie z Kylie i jej światem, dostarcza potężnej...

Truskawka03 | 2015-10-31
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2015 rok
Przeczytana: 30 października 2015

Bardzo udane zakończenie! W końcu w piątej części Wodospadów Cienia dowiadujemy się wszystkiego, na co nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi w poprzednich częściach. Kim jest Kylie? Kogo wybierze? Jak potoczą się losy jej rodziny? A jej przyjaciół?
Cała seria bardzo ciekawa, wciągająca, bez zbędnych wątków zanudzających czytelnika. Jeśli lubicie książki o nastolatkach, miłości, istotach nadnaturalnych to jest to seria dla Was!

Jak się okazuje nadal lubię powieści tego typu, bo Wybraną o zmroku czytało mi się z ogromną przyjemnością. Od początku wciągnęła mnie fabuła i z zainteresowaniem śledziłam poczynania bohaterów. Przez tyle czasu zdążyłam się z nimi zżyć dlatego też wraz z nimi przeżywałam wszystkie wzloty oraz upadki trzymając przy tym kciuki, by wszystko dobrze się skończyło. Hunter potrafi pisać, utrzymać uwagę czytelnika i wzbudzić zainteresowanie. Żałuję tylko, że zakończenie chociaż efektowne zostało zbyt szybko przeprowadzone. Niemniej ostatnio tom trzyma poziom swoich poprzedniczek i nie zawodzi, a to najważniejsze.

Ridley | 2015-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2015

"-Trudno zmienić przekonania, które wynikają z uzasadnionych lęków."

Kylie na pewno nie może narzekać na nudę, dziewczyna wręcz nie ma wytchnienia, a przytoczony cytat, rozpoczyna tylko kolejną jej misję, która, jak zwykle, do łatwych nie należy.
Kylie musi stoczyć bój o swoich bliskich, a także o samą siebie i przyszłość, o którą ma dla siebie nadzieję. Czy jej się uda? Och, Kylie na pewno nie należy do osób, które łatwo się poddają! Więc możemy z jej strony liczyć na pełne zaangażowanie, a to sprawia, że i my nie możemy się z tą książką nudzić.
Najsmutniejszym moment, to ten, kiedy uświadamiamy sobie, że jest to ostatnia część serii, z którą przez te 5 tomów każdy na pewno zdążył się już zżyć... Ale nie ma co się rozklejać, trzeba czytać!

"Wybrana o zmroku" niesamowicie wciąga i na pewno trzyma poziom swoich poprzedniczek, co uważam jest nie lada wyczynem... Wielu autorów już poległo, ale nie pani Hunter.
Oczywiście... Jakieś wady też są dostrzegalne, ale jak dla mnie są one...