Prawie o północy

Okładka książki Prawie o północy C.C. Hunter
Okładka książki Prawie o północy
C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Wodospady cienia: Po zmroku (tom 3.5) fantasy, science fiction
Wodospady cienia: Po zmroku (tom 3.5)
Almost Midnight
Feeria Young
2016-08-03
2016-08-02
Joanna Lipińska
literatura amerykańska Joanna Lipińska paranormal romance nowele wampiry

Historia Chase’a oraz Mirandy nie były jakieś szczególnie ciekawe. Ciężko czytało się początek książki gdyż myślałam, że będzie to kontynuacja przygód Delli. Wszytko nadrobiła Frederika. Bardzo podobała mi się jej historia z wystawą i poznaniem bratniej duszy.

Książka jest wciągająca jak każda tej autorki, którą miałam przyjemność czytać.
Rzadko daję 8, ale tej książce się należy za to, że nie mogłam się od niej oderwać.

Książka jest wciągająca jak każda tej autorki, którą miałam przyjemność czytać.

Super uzupełnienia o przeszłości i teraźniejszości uczniów Wodospadow Cienia.

Super uzupełnienia o przeszłości i teraźniejszości uczniów Wodospadow Cienia.

Bardzo dobra książka, polecam!

Bardzo dobra książka, polecam!

"Prawie o północy" - jak głosi dopisek na stronie tytułowej to zbiór nowel. C. C. Hunter przedstawiła cztery historie, które stanowią uzupełnienie dla serii Wodospady Cienia oraz Wodospady Cienia. Po zmroku. Wyżej wspomniana pisarka jest mistrzynią w swojej dziedzinie, każda jej książka jest wciągająca, z tą nie było inaczej. Jest to taka wisienka na torcie i miły gest ze strony autorki.

Mi osobiście wszystkie historie bardzo się podobały, zatem mogę ją polecić i tak też czynię :)

Miły zbiór opowiadań uzupełniających wiedzę o postaciach i dodatkowych historiach z Wodospadów Cienia

Dla miłośników nieziemskich istot. Losy Dalli, Mirandy, Kyle, Frederice .

Dla miłośników nieziemskich istot. Losy Dalli, Mirandy, Kyle, Frederice .

Wodospady cienia 3.5 Prawie o północy to zbiór opowiadań. Najbardziej podobały mi się o Mirandzie i Frederice. Trochę ze smutkiem żegnam się świat wodospadów. Cała seria mi się podobała, a ta książka jest miłym dodatkiem do niej.

Po serię "Wodospady Cienia" sięgnęłam jeszcze, kiedy pracowałam w szkole. Nie byłam w stanie sięgać wtedy po ambitne książki ze względu na stres i przemęczenie. Z powyższym cyklem polubiłam się na tyle, że sięgnęłam po "Prawie o północy" C.C. Hunter, czyli po zbiór nowel nawiązujących do serii.

Tak jak już wspomniałam jest to zbiór nowel - czyli w książce macie zawarte krótkie formy.

~*~

Szczerze mówiąc do tej pory nie przepadałam za wszelakimi opowiadaniami czy nawet poezją. Dlatego też raczej po nie nie sięgam, a do "Prawie o północy" podeszłam z dużą dawką rezerwy i ostrożnością. Dlatego też bardzo się zdziwiłam, że w miarę czytania zaczęłam się przekonywać do tej książki. W "Prawie o północy" znajdziecie kilka nowel, które rzucają nowe światło na wiele wydarzeń i osób z "Wodospadów Cienia" mamy okazję lepiej poznać nie tylko głównych bohaterów, ale również tych drugoplanowych. Wprawdzie jest określana jako tom 3.5 cyklu "Wodospady Cienia. Po zmroku" co sugerowałoby, że powyższą książkę najlepiej przeczytać znając już wszystkie książki serii. Jednak ja znałam tylko "Wodospady Cienia" i to mi wystarczyło, żeby polubić się z powyższym zbiorem nowel.

"Prawie o północy" jest utrzymana w klimacie "Wodospadów Cienia". Moim zdaniem stanowi świetne uzupełnienie serii, które jest z nią spójne. Jednak myślę, że te nowele również świetnie wpisałyby się w poszczególne historie osadzone w kolejnych tomach "Wodospadów Cienia" oraz "Wodospadów Cienia. Po zmroku". Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Dlatego też jeżeli znacie już "Wodospady Cienia" i polubiliście się z tą serią to spokojnie możecie sięgnąć po "Prawie o północy".

Tak jak już wspomniałam jest to zbiór nowel - czyli w książce macie zawarte...

Kolejna książka pani C.C.Hunter. Tym razem jest to zbiór opowiadań opisujące historię Delli, Chase'a, Mirandy i Frederiki. Cała to czwórka uchyla nam rąbek swojego życia.
Delia opisuje jak została wampirem, jak trafiła do Wodospadów.A także poznajemy szczegóły jej misji ze Stevem.
Chase opowiada nam o swojej rodzinie, o pewnym wypadzie. Przedstawia też swoją historię przemiany w wampira.
Miranda przedstawia jeden z większych konkursów czarownic na Arcykapłankę. Sama Miranda poznaje skrywaną tajemnicę swojej rodziny.
Frederika pokazuję się z tej drugiej strony. Od strony miłej, uczynnej osoby, a nie zimnej suki jaką była w serii Wodospadów Cienia.
Całość na:https://zaczytanamaniaczka.blogspot.com/2017/08/prawie-o-ponocy-cc-hunter-recenzja-9.html

• Do kupienia