Ocalona

Okładka książki Ocalona Aprilynne Pike
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ocalona
Aprilynne Pike Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Earthbound (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2013-06-30
Donata Olejnik
Literatura młodzieżowa

Życiowa wywrotka

Jestem pozytywnie zaskoczona. Na codzień nie czytam fantastyki, ale dostałam ja kiedyś w prezencie, więc żal nie przeczytać. Wciągnęła mnie, może nie z początku, ale pod koniec byłam bardzo chętna na przeczytanie kontynuacji.

Ni to ziębi ni to grzeje. Jak na młodzieżówkę dość znośna, ale prędzej swą formą przypomina kiepski fanfik niż przemyślaną i zaskakującą literaturę. Do bólu przewidywalna. Wprawdzie czytałam gorsze, ale nie warto tracić na nią czas.

Super! Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona <3 Na początku mnie nudziła, treść bardzo się ciągnęła, ale potem gdy zaczęła się rozkręcać byłam bardzo nią oczarowana! Momentami mnie urzekła i nie mogłam się oderwać. Polubiłam głównych bohaterów oraz luźny styl pisania tej autorki
Świetne zwroty akcji, tym bardziej w zakończeniu, które bardzo mnie zdziwiło
Daje 8 gwiazdek przez ten dość nudny początek, ale nie możecie się zniechęcać bo potem będzie już rewelacyjna fabuła, która na pewno Was zaskoczy!

Świetne zwroty akcji, tym bardziej w zakończeniu, które bardzo mnie zdziwiło
Daje 8 gwiazdek...

W moim odczuciu typowa młodzieżówka, w której temat rozterek uczuciowych przysłania wszystko (!!),nawet główny, dość ciekawy wątek istot zwanych Przyziemcami. Pomysł mógłby się przyjąć, trafić do fanów paranormal, jednak czytanie przemyśleń bohaterki o tym, kogo kocha, okazało się męczące.

Generalnie gustuję w zupełnie innym gatunku literackim, ta pozycja całkowicie przypadkowo wpadła mi w ręce... I nie żałuję! Może nie jest to wybitnie oryginalna historia (patrząc na inne recenzje),jednak dla mnie jako osoby na co dzień czytającej typowe romansidła lub obyczajówki ta książka bardzo przypadła do gustu! Niesamowicie wciągająca i budująca napięcie. Po drugą część jednak nie sięgnę - przynajmniej na razie. Ta książka kapitalnie zaspokoiła moją potrzebę przeczytania czegoś "innego". Polecam :D

Na wstępie powiem że gdybym sugerowała się okładką to pewnie nigdy bym jej nie kupiła (i dużo bym nie straciła). Dlaczego w Polsce nie mogą zostawić oryginalnych okładek... No ale do rzeczy.
Po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów zaczęłam odczuwać takie trochę deja vu. Mamy tutaj dziewczynę, która ma jakąś tajemnice, jakieś sekretne moce. Oczywiście przeżyła jakąś tam tragedię. Mamy też jej najlepszego przyjaciela, który ewidentnie kocha się w niej a ona w nim. No i niezpomnijmy o tajemniczym chłopaku, który pojawia się znikąd... No kurka wodna, dopiero co skończyłam czytać coś baaardzo podobnego. A jest to seria "Łzy" Lauren Kate. Tyle, że akurat tą serię czytało mi się lepiej. Historia w "Ocalonej" jest lepiej poprowadzona i napisana, ale to tyle.
Niestety nie przekonała mnie ta książka, ale sam pomysł Przyziemców i ich diligo oraz zdolności jest nawet ciekawy dlatego 5 gwiazdek.

Bardzo przyjemna książka. Skierowana głównie do młodszych czytelników, chociaż myślę że każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Polecam!

1997

Mile mnie zaskoczyła ta książka zwłaszcza pod koniec ponieważ początek zbytnio zniechęcać ciągnęło się że tak powiem jak flaki z olejem ale, ale..... Uwaga końcówka to coś innego akcja zaskakujące jest to że niektóre momenty by mi przez myśl nie przeszły jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorka ale bardzo mi się podoba i mam nadziej ze nie rozczaruje się :-)

To był wielki powrót do książek Pike. Byłam "Skrzydłami" zachwycona.
Na początku śmiałam się z tej książki, przyciemnione lustrzane przednie szyby, schizy bohaterki. Wydawała mi się taka trywialna. Jednak im dalej szła akcja...tym bardziej byłam zachwycona. Wow pierwszy raz spotkałam się z taką koncepcją na książkę. Nie zawiodłam się na Pike, Ocalona jest tak samo świetna jak Skrzydła. Liczę, że więcej książek tejże autorki zostanie przetłumaczone na Polski :)

To był wielki powrót do książek Pike. Byłam "Skrzydłami" zachwycona.

Niestety nie miałam do niej cierpliwości. Przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron, później nastąpiło tzw. "przewijanie". Nic mnie nie urzekło w tej książce, dziwne trójkąty, infantylna główna bohaterka, przeciąganie wątków, po prostu nuda. Za długo trzeba czekać, żeby coś wreszcie zaskoczyło i się "zadziało".

• 2015

Dodaj cytat z książki Ocalona