Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie

Okładka książki Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie Jesper Juul
Okładka książki Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie
Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
MIND
2013-03-21
2013-03-21
Dariusz Syska
wychowanie rodzicielstwo rodzina wartości

2047

Podobna konstrukcja jak w "Twojej kompetentnej rodzinie", czyli zbiór bardziej praktyczny, niż uzasadniający, co ma swoje plusy. Choć jest też sporo powtórzeń.

Lekka, przyjemna i bogata w wartościowe treści. To już kolejna książka tego autora, którą miałem okazję przeczytać i na pewno nie ostatnia. Jak najbardziej polecam.

"Nie chodzi więc tylko o to, kim jesteśmy jako jednostki, ale także o to, kim jesteśmy razem"

Świetna pozycja dla każdego, żyjącego w związku partnerskim, rodzin z dziećmi, singli planujacych rodzinę a także dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. W lekturze są ukazane przykłady jak reagować w sytuacjach, które zdarzają się nam na codzień. Jak reagować zdrowo,by każdy członek rodziny, związku , był traktowany z godnością i wzajemnym szacunkiem. Nie ma w książce wiedzy tajemnej, która teraz została odkryta,ale sposób w jaki jest to wszystko przekazane powala na kolana. Zrozumienie, życzliwość i duży szacunek dla każdego odbiorcy ksiazki jest tym,czego w innych poradnikach nie znajdziemy.
Książka, pomimo niewielkiego formatu i zaledwie 160 stron pokazuje w bardzo zrozumiały sposób najważniejsza kwestie, jaką jest bezwarunkową miłość, dzięki której szanujemny godność całej rodziny bądź jednostki. Serdecznie polecam!

Bardzo fajna pozycja dla Rodziców! Przedstawia ciekawy punkt widzenia rodzicielstwa i zwraca uwagę na to, że nie można być ekspertem od wychowania - a niestety obecnie mamy tendencję do bycia ekspertami w przeróżnych dziedzinach życia.

ciekawa, dużo zostawia pola do przemyśleń niemniej wszelkie zagadnienia potraktowane zbyt powierzchownie, ogólnikowo i po macoszemu. wątki nie są rozwinięte i czytając miałam, poczucie pozostawienie mnie przez autora z taką pustką. jasne sama musze przenieść te rzeczy do swojej rodziny, wychowania i sobie to poukładać, ale to z czym zostałam po lekturze wydawało mi się niewystarczające by coś z tym zrobić.
ale poza tym zagadnienia i spostrzeżenia warte uwagi. ciekawe

Pierwszy i dotychczas jedyny poradnik dla rodziców/wychowawców po jaki sięgnąłem i przyznam szczerze, że jestem miło zaskoczony, gdyż dowiedziałem się z niego dużo cennych rzeczy, które z miejsca zacząłem wypróbowywać/stosować w swoim środowisku rodzinnym. Polecam!

Podobają mi się proponowane dialogi w książce. Zgadzam się z proponowanymi przez autora wartościami. Treść w książkach J.Juula sporo się powiela, jest napisane innymi słowami. Oczywiście każda z tych książek ma swój wiodący temat. Czytając je utrwalają się główne przesłania, które dopełniane są w każdej z tych książek.
Książka "Życie w rodzinie" jest nie tylko o wychowaniu dzieci, ale ogólnie o rodzinie, czyli dwójce osób, które ją już tworzą nawet jeśli nie mają pociech. Jest o wartościach, o których po prostu warto pamiętać, Polecam.

Książka "Życie w rodzinie" jest nie tylko o...

Książka rewelacyjna. Nie jest to typowy poradnik, a przynajmniej ja nie odebrałam tego w ten sposób. Za to, skarbnica wiedzy zachowań w rodzinie: z partnerami i dziećmi. Pięknie i prosto napisana, uświadamiająca, że tylko prawda
i autentyczność w człowieku są najważniejsze. Uważam, że książka jest godna uwagi nie tylko rodziców. Powinien po nią sięgnąć każdy.
Jestem usatysfakcjonowana, że sięgnęłam po tę książkę.

Jestem...

Treść tej książki omawia wszystkie te duże tematy, którymi zajmuje się Juul - takie jak godność która przysługuje każdemu członkowi rodziny, integralność którą u każdego człowieka musimy uszanować, autentyczność którą musimy w sobie odnaleźć, odpowiedzialność i co jest potrzebne do jej rozwoju. Tym razem jednak wszystko to zostało omówione w kontekście nie relacji rodzic - dziecko, ale w kontekście wszystkich relacji, między wszystkimi członkami rodziny. To dobra książka, pomocna, pomaga wiele rzeczy sobie w głowie poukładać.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Uwielbiam wszystkie poradniki Jespera Juula. Bije od niego szacunek, zrozumienie, zwykła ludzka życzliwość. Nie ma w nim moralizatorstwa ani wywyższania się, ale potrafi doradzić i pokazać co robić w kryzysowych sytuacjach. W moim odczuciu Juul przedstawia bardzo naturalny model rodziny, w której wszyscy współpracują, szanują się i akceptują indywidualność każdego członka rodziny. I co jeszcze charakterystyczne dla poradników Juula - nie przynudza, piszę krótko i rzeczowo.

• Psychologia
  • Dziecko
  • Rodzicielstwo

Jesper Juul Życie w rodzinie. Wartości w rodzicielstwie i partnerstwie Zobacz więcej