Gniazdo Kruka

Okładka książki Gniazdo Kruka Tomasz Sekielski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Gniazdo Kruka
Tomasz Sekielski Wydawnictwo: Rebis Cykl: Sejf (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Sejf (tom 3)
Rebis
2014-10-21
2014-10-21
literatura polska

Kawał dobrej literatury

Trzecia część trylogii trzyma poziom poprzednich. Do końca niewiadomo, jak potoczą się wydarzenia i kto tak naprawdę jest kim. Szkoda, że to tylko trylogia i nie będzie kolejnych intryg… ☹️

Wg mnie niepotrzebnie zamieszane. Ale polecam.

Wg mnie niepotrzebnie zamieszane. Ale polecam.

Wszystkie trzy części niezwykle wciągające. Często zdarza się, że pierwsza część jest niezwykle interesująca i zachęca do sięgnięcia po drugie tom, który niestety mocno rozczarowuje. Nie sięgamy już wtedy nawet po trzeci.
W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Po przeczytaniu drugiej części chętnie sięgnęłam po trzecią...przeczytałabym i czwartą, gdyby tylko była..

Polecam i zachęcam

Ciekawie wymyślona historia, jednak dużymi minusami są język, "łacina kuchenna" oraz płytkie i sztampowe spojrzenie na postaci kobiet. Zdecydowanie wolę reportaże pana Sekielskiego.

Dla mnie to było arcydzieło gatunku . Wszystkie trzy części są dla mnie TOP ONE .

Po przeczytaniu tomu drugiego pt. "Obraz kontrolny" trylogii Tomasza Sekielskiego od razu zabrałam się po ostatnią część serii. I po prostu ją pochłonęłam. Według mnie to najlepsza część trylogii.

Po akcji w DTV, w której zginęło dwóch czołowych ludzi, Artur Solski znów trafił do szpitala psychiatrycznego w Choroszczy. I wszystko wskazuje na to, że długo z niego nie wyjdzie, bo komuś bardzo zależy, by utrzymywać go w stanie katatonicznym.
Dotychczasowy Sejf zmienił nie tylko osoby nim zarządzające, ale też siedzibę.
Sprawę zabójstwa w DTV bada rosyjski agent, rozpoznany w poprzednim tomie. Dotychczasowy premier podaje się do dymisji, a jego miejsce zajmuje dotychczasowa minister Alicja Berchart.
A Artur zyskuje adwokatkę, która wespół z Anną Kaliską i przyjaciółką pracującą w DTV stara się rozwikłać sieć intryg i poinformować opinię publiczną o przekrętach polityków. Nie jest to łatwe do wykonania.

Jaki związek ma z tymi rozgrywkami politycznymi kierowca Lenina? Co zamierza Kruk? Jak rozwinie się rywalizacja poszczególnych "służb bezpieczeństwa"?

"Gniazdo Kruka" okazało się emocjonalną jazdą bez trzymanki. Intryga goniła intrygę. Seria zabójstw lub samobójstw przeplata się z ostrym seksem, narkotykami, wielkimi pieniędzmi i poczuciem władzy. W tym tomie stopniowo czytelnik poznaje, kto trzyma sznurki i nimi steruje oraz dowiaduje się, jakie zadania mają do wykonania międzynarodowi szpiedzy i matrioszki. A wszystko przez posiadanie informacji lub chęć ich zdobycia, by za ich pomocą móc trzymać w szachu innych.
Tom trzeci jest zdecydowanie najlepszy, jakby autor z każdym kolejnym tomem nabierał wprawy.
Pozostaje jedynie niesmak, że tak wygląda świat wielkiego biznesu i władzy :(

Krwista pozycja, trzeba mieć nadzieję że to tylko fikcja ale znając dziennikarskie doświadczenie autora, obawiam się że może tu być dużo prawdy niechlubnej o władzy, celebrytach, mediach... Brrr...

Mam mieszane uczucia, niby się powyjaśniało, niby koncepcja jakaś była, ale... Ale czuję lekki niedosyt po tej trzeciej i ostatniej części trylogii. Ale ogólnie fajnie przeczytać dobrą książkę polskiego autora :)

Przekombinowana trochę.

Przekombinowana trochę.

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza część Sejfu. Nie tylko dlatego, że ostatecznie wyjaśnia wątki, ale mam wrażenie, że fabuła jest najbardziej skondensowana. Jedyne, czego mi zabrakło, to jakiegoś trochę innego zakończenia losów dziennikarza. Brakło mi też kontynuowania wątku fotoreportera, który w pierwszej części udał się z Solskim na miejsce zbrodni w Koterce. Ale generalnie jestem pozytywnie zaskoczony książkami Sekielskiego. Tak po prawdzie, spokojnie mogłaby powstać jakaś kontynuacja.

• 2015
  • Audiobooki