Smak suszy

Cykl: Susza (tom 2)
Wydawnictwo: Od deski do deski
Sophy

Druga część trylogii pt. SUSZA - specjalisty od politycznych thrillerów - Tomasza Sekielskiego. Jak smakuje susza? Dla jednych jest to smak krwi i mrocznych tajemnic. Dla drugich susza to smak ośmiorniczek i bezwzględnej walki o władzę. Są wreszcie tacy, dla których jest to smak zemsty. Wstrząsający thriller, w którym miesza się to co dobre i złe. Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne...

Jak smakuje susza? Dla jednych jest to smak krwi i mrocznych tajemnic. Dla drugich susza to smak ośmiorniczek i bezwzględnej walki o władzę. Są wreszcie tacy, dla których jest to smak zemsty. Wstrząsający thriller, w którym miesza się to co dobre i złe. Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. W grze, w której nie obowiązują żadne zasady i nie wiadomo kto jest myśliwym a kto zwierzyną, w każdej chwili Twoi najlepsi przyjaciele mogą okazać się Twoimi największymi wrogami. Po dwóch krwawych zamachach, w Polsce zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Wciąż nie wiadomo kim są terroryści którzy zabili 167 osób. To potęguje poczucie zagrożenia i wzmaga polityczną presję na specjalny zespół śledczy. Na jego czele stoi prokurator Agnieszka Ossowska, kobieta z problemami alkoholowymi i własnym życiem. Mimo to krok po kroku zmierza do celu, aby odkryć prawdę. Ta może ją jednak przerosnąć. A Ty odważysz się spróbować jak smakuje susza?

źródło opisu: http://oddeskidodeski.com.pl/smak-suszy.html

źródło okładki: http://oddeskidodeski.com.pl/smak-suszy.html

ZaaQazany | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 02 listopada 2017

"Political fiction" w wydaniu dziennikarza, któremu polityka nie jest obca.

Niektórzy pewnie kojarzą "piosenkarkę jednej piosenki" Karolinę Czarnecką z jej kontrowersyjnym tytułem "Hera Koka Hasz LSD". Tytuł powieści "Smak suszy" mógłby brzmieć - "Szantaż Spisek Korupcja ABW" i Czarnecka miałaby kolejny przebój, który mogłaby zaśpiewać z błędnym wzrokiem trzymając się za głowę. Cykl nadal uprawia schematy political fiction, w których czytelnik, chcąc nie chcąc, może dopatrywać się analogii do obecnej sceny politycznej.
Do tego Autor wprowadza kilka innych obrzydliwych "smacznych" kąsków, które poddałem osobistemu researchowi. No i faktycznie, Sekielski misternie wplótł w fabułę rzeczywiste newsy ze świata. Tym bardziej przerażająca wydaje się wizja, która rysuje się na stronach książki. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej fiction ukryta była truth.
Sekielski stworzył ciekawą pozycję dla miłośników sensacji i politycznych thrillerów, a o ból głowy przyprawi niejednego...

Miras | 2018-05-05
Przeczytana: 03 maja 2018

Mam wrażenie, że Tomasz Sekielski wie o czym pisze, czerpie "pełnymi garściami" inspiracje z naszych niewydarzonych polityków. Jak zwykle "bombowe" zakończenie. Nic tylko czekać na zakończenie tej trylogii.

Wkp | 2017-11-20

SUSZA MA SMAK KRWI

Znany i ceniony dziennikarza, Tomasz Sekielski, powraca z nową powieścią. Po dobrze przyjętej trylogii „Sejf”, a także całkiem udanym „Zapachu suszy”, nadszedł czas na ciąg dalszy tej drugiej opowieści. I nie trzeba tu zbyt wiele mówić – jeśli pierwszy tom Wam się podobał, drugim będziecie również usatysfakcjonowani.

Całość mojej recenzji na portalu Kostnica: https://kostnica.com.pl/susza-tom-2-smak-suszy-tomasz-sekielski/

Happy Reader | 2018-01-12
Przeczytana: 07 stycznia 2018

„Smak suszy” to druga część trylogii „Susza” Tomasza Sekielskiego.
Jej akcja mknie jeszcze szybciej niż w pierwszej części..

Dwa zamachy terrorystyczne powodują śmierć ponad 150 osób. W Polsce panuje chaos. W takiej sytuacji Prezydent wprowadza stan wyjątkowy. Uczciwa i ambitna, ale mająca problemy z samą sobą, prokurator Ossowska staje na czele specjalnego zespołu śledczego. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do trzech znanych osób. Przystojny i charyzmatyczny, zawsze świetnie przygotowany Minister Sprawiedliwości Rudzki, pewny siebie biskup Warda i bezwzględna businesswoman Karolina van der Oord. Co ich łączy? Jaki mają związek z krwawymi zamachami?

Polska w powieści Sekielskiego to państwo na skraju przepaści. Przekręty na najwyższych szczeblach władzy, podejrzane powiązania ze światem przestępczym, bezwzględna walka o władzę, skandale z udziałem księży, handel ludźmi, nielegalne eksperymenty medyczne i wszechobecne podsłuchy...

Na szczęście to tylko fikcja. Zaraz,...

sylwia | 2018-02-08

Z ogromną niecierpliwością i lekkim niepokojem czekałam na nową trylogię Tomasza Sekielskiego. "Sejf" moim zdaniem to majstersztyk pod każdym względem. Podświadomie spodziewałam, się że kolejna seria może nie być aż tak dobra. W końcu pan Tomasz wspiął się na absolutne wyżyny. Natomiast przez myśl mi nie przeszło, że może być zwyczajnie nudna. Po lekturze "Zapachu suszy" spodziewałam się, że to rodzaj wstępu, że będzie jakieś bum. Jednak smak suszy jest zdecydowanie gorszy. Pisząc gorszy mam na myśli kwestie fabuły, cała reszta nadal trzyma poziom poprzedniej trylogii. Jednak w przypadku powieści typu political fiction to fabuła właśnie odgrywa kluczową rolę w odbiorze całości. Oczywiście po trzecią część również sięgnę. Bardziej jednak z powodu sympatii do Autora i całokształtu jego twórczości, niż z czytelniczej ciekawości. Na koniec jeszcze pragnę zauważyć, że gdybym nie czytała wcześniej "Sejfu" to "Susza" z pewnością zostałaby przeze mnie lepiej odebrana i...

KrzysiekK | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Mocna, drastyczna książka. Akcja toczy się w czasach współczesnych w Polsce, gdzie świat polityki przeplata się z wielkim, najczęściej brudnym światem biznesu. Na pewno wciągająca, zmuszająca do refleksji- czy aby przypadkiem tak nie jest naprawdę?? Oby nie. Wiele drastycznych opisów. Czyta się dobrze, akcja goni akcję, aż do finałowej kulminacji. Na pewno siegnę po kolejne książki tego autora, ale mimo wszystko uprzedzam-książka nie jest dla grzecznych dziewczynek ze szkółki niedzielnej.

W drugiej części cyklu "Susza" spotykamy tych samych, znanych i nielubianych bohaterów, których mieliśmy wątpliwą przyjemność poznać w "Zapachu suszy". W części pierwszej metaforycznym "zapachem suszy" jest odór śmierci, rozkładu i gnijących zasad moralnych. Potrawa zaserwowana przez Sekielskiego smakuje tak samo jak pachniała... na próżno będziemy doszukiwać się nutki świeżości i łagodności. To danie to kwintesencja brutalności i zła, które przyprawiają o zawrót głowy i odruch wymiotny.

Tylko Tomasz Sekielski potrafi w lekkostrawny sposób opisać przekrój ze wszystkich okropieństw tego świata marynowanych w polityce oraz zanurzonych w sosie machlojek na wyższych szczeblach władzy. Ja – absolutnie stroniąca od śledzenia "gównoburz" na scenie politycznej naszego państwa – czytałam tę książkę z zainteresowaniem.

W Polsce wprowadzono stan wyjątkowy. 167 osób – to aktualny stan ofiar zamachów terrorystycznych a odpowiedzialni za akty brutalności nadal pozostają nieuchwytni....

ElaF | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

czytałam pierwszą część dawno temu, więc kiedy wpadła mi w ręce 2 część pomyślałam: a co mi tam, przeczytam.
to był błąd. nie czytam takich książek. kompletnie nie w moim guście. ale doceniam zamysł autora do takiej machinacji.
słyszałam, że pierwsza trylogia jest lepsza. kiedyś spróbuję :)

Sandra Jasona | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Sensacja dziejąca się na naszym podwórku zawsze szokuje. Tak jest i tym razem, mamy zamachy terrorystyczne, bagno polityczne, pedofilię w Kościele, przemyt, machlojki finansowe, nepotyzm. W wielu przypadkach można doszukać się naszej teraźniejszości, duży plus - można kombinować. Bohaterami całości pisarz uczynił panią prokurator z przeszłością, oraz trójkę: kobietę sukcesu, ministra i księdza. Udana czwórka, niestety nie nacieszymy się nimi długo, z szafy wychodzą następni. W sumie dwa tomy nie wyjaśniają niczego i muszę czekać na III tom.
Całość z początku mnie raziła, jest czasami mocno wulgarna i mocna. Niektóre sceny bym z chęcią usunęła, całość by nie straciła. Podobał mi się zabieg podawania informacji nielinearnie, zmuszał do koncentracji.

Monika | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Czytając kolejno części nawet nie odczułam,że to dwie książki. Wątki kontynuowane, bohaterowie znani i lubiani lub znienawidzeni. W tej części zauważyłam więcej podobieństw do naszego realnego świata polityki...niestety. Klinika pięknej pani Katarzyny i to co w niej się dzieje...szok! Mam nadzieję,że to fikcja literacka. Zamachy, paraliż informatyczny niech lepiej też pozostanie tylko i wyłącznie w wyobraźni autora. Polecam i czekam na trzecią część.