Zapach suszy

Okładka książki Zapach suszy Tomasz Sekielski
Okładka książki Zapach suszy
Tomasz Sekielski Wydawnictwo: Od deski do deski Cykl: Susza (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Susza (tom 1)
Zapach suszy
Od deski do deski
2016-10-26
2016-10-26
literatura polska współczesna polityka mafia

audiobook 5/10

Dużo wątków. Dużo bohaterów. Choć niby jest główny bohater/ka to nie czuć żeby nim był/a. Pełno retrospekcji, odniesień itp. Opowieść bardzo nie linearna. Nowoczesne #hashtagi, które tłumaczą jak dla idioty, pomijając jak bardzo potrafią zirytować. Niektórych może razić, czasami niepotrzebnie, zbyt duży poziom przemocy.
Niby mogę zacząć następną część, ale jakoś mnie nie ciągnie. Zobaczymy.
Szkoda bo sam pomysł i styl jest bardzo dobry.

10 - Arcydzieło;
3 - Skończyłem z musu;
2 - Tragedia;
1 - Gorzej niż tragedia, nie wiem jak skończyłem;

audiobook 5/10

Niby mogę zacząć następną część, ale...

80/52/2022

80/52/2022

Z początku wszystko było zagmatwane, ale gdzieś przed połową zaczęło robić się ciekawie.

Dla mnie rewelacyjny thriller . Tym bardziej , że akcja tocz się między innymi w w moim rodzinnym mieście.

Odejmuje gwiazdki za to, że książka się nie kończy. Cykl to dla mnie kilka odrębnych historii połączonych np. osobą głównego bohatera. A tu jak ktoś chce poznać rozwiązanie zagadki to musi przeczytać kolejny tom.

Szkoda, że autor tak długo zwleka z domknięciem tej trylogii.

Szkoda, że autor tak długo zwleka z domknięciem tej trylogii.

Niezła historia, wielowątkowa, ciekawy pomysł. Poruszające wątki dotyczące handlu ludżmi, wyraziste postaci bohaterów. Niestety wszystko jest dość chaotyczne, przeskoki czasowe nieudolne bo mocno dezorientują i wprowadzają zamęt.
Ksiązka nierówna -początek na 5+, środek na 3, końcówka znów robi się niezła i wtedy książka nieoczekiwanie kończy się pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi. Być może te odpowiedzi padły, tylko ja nie ogarnęłam ...
Słuchałam w wersji audio czytanej przez autora - niestety dość słabo czytanej i przez to mój odbiór też mógł być zaburzony, a ocena powieści zaniżona. Nie wiem czy sięgnę po kolejną część...

Po książkę tegoż autora sięgnąłem trzeci raz. Po Sejfie i Obrazie kontrolnym spodziewałem się wciągającej lektury. Musze jednak przyznac, że troche sie zawiodłem. Akcja toczy sie wolno i jest wielowątkowa. Z ciekawości jednak siegne po drugą część

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarską Tomasza Sekielskiego. Już żałuję, że nie czytałam cyklu "Sejf". Ale to jest naturalnie do nadrobienia. Książka jest brutalna ale poruszająca jakże ważne w życiu problemy, zarówno społeczne jak rodzinne: handel młodymi dziewczynkami, pedofilia i homoseksualizm ( także dotyczy kleru),brudna polityka, terroryzm, seks, manipulacje, żądza pieniądza, władza, zemsta. I to wszystko dzieje się na naszym polskim podwórku. Chociaż postać prokurator Agnieszki Ossowskiej nie wywołuje uśmiechu na twarzy, ulega ona przecież manipulacji swoich przełożonych to polubiłam tą bohaterkę. Mam wrażenie, że im dalej w las tym pani prokurator nie da się dalej prowadzić na sznurku. Autor cały czas buduje i zwiększa napięcie, wiele osób ginie aby zostały ukarane właściwe. Kto będzie następny? Jaką rolę odegrał w przeszłości? Już szukam kolejnej części cyklu.

po prostu lubię Sekielskiego

po prostu lubię Sekielskiego