Zapach suszy

Tomasz Sekielski Wydawnictwo: Od deski do deski Cykl: Susza (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Od deski do deski
literatura polska współczesna polityka mafia
Susza (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska współczesna polityka mafia

Strasznie się snuje i głownie o niczym. plus epatowanie brutalnością i seksem. A jak się wreszcie coś zaczyna dziać, to się książka kończy :p

Moje upodobania nie mają tu znaczenia ale po to jest okno "opinia o książce" żeby się wypowiedzieć. Nie lubię tej nowomodnej pisaniny ze słownictwem zaciągniętym z Twittera. Sama książka też strasznie pogmatwana cały czas jakieś retrospekcje.

Za ciężkie dla mnie klimaty. Porównując tą książkę z Wotum nieufności Mroza, ta druga wypada w moim odczuciu lepiej, ciekawiej i przystępniej. Zapach suszy jest twardy, brutalny i momentami obrzydliwy. Po co te głupawe hasztagi wplecione w tekst? Skończyłem na siłę, za kontynuację dziękuję.

Autor jak zwykle nie boi się poruszać trudnych tematów. Sprawnie prusza się w światku polskiej polityki i opowiada o niej w bardzo ciekawy sposób. Pozycja obowiazkowa dla miłośników thrillerów i political fiction

Niby fikcja 🤔gdzie jest kolor suszy kiedy ????

Tomasza Sekielskiego znamy, jako rzetelnego dziennikarza śledczego, reportera, korespondenta wojennego, dokumentalistę, scenarzystę, reżysera..... i wreszcie pisarza!!!! A właśnie tę ostatnią, pisarską zdolność poznałam dzięki fantastycznemu cyklowi "Sejf" na który składały się 3 tomy: "Sejf", "Obraz kontrolny" i "Gniazdo kruka". Kto nie czytał - BARDZO POLECAM...

Prawie wszystkim się podoba, prawie wszyscy się rozpływają w pochwałach. No cóż, chyba jestem mało mainstreamowa. Bo mnie się nie podobało.
Zacznę od początku. Jakiś czas temu czytałam „Sejf” i dosłownie go pochłonęłam. Był doskonale napisany, przemyślany, intryga była zgrabnie zawiązana i misterna. Z wyjątkiem paru drobnych „ale”, nie było się do czego...

to pierwsza książka którą przeczytałam jednym tchem, baaaaardzo dobra, gorąco polecam.

Otrzymałam zaproszenie!
Tym razem nie indywidualne, ale skierowane do wszystkich zainteresowanych w postaci plakatu. Gościem miał być bardzo znany dziennikarz, pisarz, wydawca i dokumentalista. Ostatnio osiągający szczyty popularności za sprawą filmu „Tylko nie mów nikomu”. Musiałam pójść, by zadać nurtujące mnie pytania po jego obejrzeniu. Ostatecznie udało mi się...

Trochę nierówna lektura. Chwile pełne emocji pozwalają uznać ją za godną polecenia, jednak potencjał żadnej z postaci nie został wykorzystany.

Dyskusje

• 2018