Kici. Lucjan Brychczy – legenda Legii Warszawa

Wydawnictwo: Buchmann
9788378819769
sport

Legendarny piłkarz Lucjan Brychczy – „Kici” - bezpośrednio, szczerze i bez kompromisów o życiu prywatnym i świecie futbolu. Obecnie prezes honorowy Legii, mimo 80-tych urodzin, jest aktywny jako trener piłkarski. Opowiada o swojej karierze sportowej – przez chwile zwątpienia i triumfalny powrót – i o życiu osobistym. Autorom udało się „otworzyć” zwykle niechętnego do osobistych rozmów...

Opowiada o swojej karierze sportowej – przez chwile zwątpienia i triumfalny powrót – i o życiu osobistym. Autorom udało się „otworzyć” zwykle niechętnego do osobistych rozmów Kiciego.
Opowiedziane świetnym, potoczystym językiem!
Książka wzbogacona o wyjątkowe zdjęcia!

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/kici-grzegorz-kalin...(?)

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/kici-grzegorz-kalin...»

Pszczoua | 2019-06-15

Świetna książka :) Wiele ciekawych informacji na temat Pana Lucjana. Swoją drogą super przeprowadzony wywiad. Co do Pana Lucjana to tacy ludzie w piłce są potrzebni. Lojalni i prawdziwi. Prawdziwy Legionista!

Przemek | 2018-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2018

Mówisz Legia, myślisz Brychczy! Historia człowieka, który już za swojego życia stał się legendą klubu z ulicy Łazienkowskiej 3. „Kici”, to książka wywiad-rzeka, przerywana wstawkami w formie pytań współautorów czy ciekawostek przytaczanych przez kibiców, takich jak na przykład Muniek Staszczyk, czy Jerzy Owsiak.

Chłopak ze Śląska, utalentowany młodzian, odrzucony przez Ruch Chorzów, który ostatecznie trafił do Legii. Klub stał się dla niego całym życiem, dosłownie i w przenośni. Ponad 60 lat ze 100-letniej historii drużyny z Warszawy to czas Lucjana Brychczego. Od debiutu w pierwszym zespole, po odebranie tytułu Honorowego Prezesa Legii Warszawa.

Historia człowieka, który dzięki swemu talentowi, ciężkiej pracy, oraz skromności stał się klubową legendą.

Książka, oparta na wspomnieniach Brychczego, prowadzi nas na stadiony wszystkich kontynentów. Między innymi na słynne Camp Nou, gdzie „Kici” brał udział w pierwszym meczu oraz oficjalnym otwarciu. Poznajemy trenerów,...

mgabarski | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Rewelacyjny "wywiad-rzeka" z legendą Legii Warszawa, Panem Lucjanem Brychczym. Pozycja obowiązkowa dla każdego kibica Legii.

Danielsson | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Bardziej niż o Lucjanie Brychczym można powiedzieć, że ta książka jest historią Legii z ostatnich ok. 70 lat z perspektywy tego wybitnego niegdyś piłkarza. Ta historia też nie jest jakaś super ciekawa, bo na temat każdego sezonu mowa jest o tym, jak Legii poszło w lidze, Pucharze Polski oraz w europejskich pucharach. Do tego jakaś wzmianka o życiu prywatnym jakby nie patrzeć bohatera tej książki, jakieś "zabawne" historyjki czy inne godne wspomnienia wydarzenia z środowiska Legii. Książka ma charakter wywiadu-rzeki, co w praktyce wypada niesamowicie sztucznie i nudno. Już to widzę, jak któryś z dziennikarzy zadaje pytanie panu Lucjanowi, a ten gada tyle, by zając trzy strony książki, do tego pięknymi, kwiecistymi zdaniami, wymieniając przy tym wszystkich strzelców bramek w meczach Legii sprzed 50 lat. Do tego mamy do czynienia z często bezsensownym tłumaczeniem porażek stołecznego klubu, przykład pierwszy z brzegu: mecz Legii z Vetrą na Litwie i "Legijka" odpada TYLKO...

mumin_king | 2015-05-01

Ot, mamy historię Legii od czasu pojawienia się w niej Kiciego. W zasadzie całość skupia się raczej na tym jak wtedy grała Legia i jakie były nastroje w niej. Tka gdzieś do połowy lat 50 do teraz mamy opisane ważniejsze mecze, które sprawiły, że Legia jest tą a nie inną marką.
Plusem na pewno bardziej obiektywno-subiektywne spostrzeżenie na temat legendarnych powołań do wojska, dzięki czemu można dowiedzieć się o co tak naprawdę w tym chodziło.
Czyta się przyjemnie i w sumie o to chodzi.

Paweł Lesiak | 2015-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Książka poświęcona legendzie Legii Warszawa oraz polskiej piłki nożnej. Historia Ślązaka, który swoje losy związał z warszawskim klubem pozostając mu wiernym już od ponad 60 lat. Lucjan Brychczy, bo to jego właśnie dotyczy książka, jak żaden inny piłkarz zasłużył sobie na miano legendy. Spełniony sportowiec - choć gdyby urodził się w innych czasach, zapewne swoją karierę rozwijałby w klubie pokroju Realu czy Barcelony, patriota, wzór profesjonalizmu, a przy tym pogodny, spokojny, cichy człowiek, który pozostaje autorytetem dla wielu młodych piłkarzy i trenerów. Pomimo swojego wieku wciąż jeszcze potrafi zawstydzić na treningach niejednego piłkarza.

Krzysztof Młodawski | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Świetna książka. Piękna historia wielkiego piłkarza i równie wielkiego człowieka. Człowieka, który podczas swych 60 lat w klubie miał udział we wszystkich (!) sukcesach Legii w jej historii.
Wspaniały piłkarz który, gdyby urodził się w innych czasach, byłby wielką gwiazdą największych klubów na świecie.
Z drugiej strony, czy w takim nie grał? W końcu Legia z Brychczym i Deyną w składzie osiągnęła półfinał Pucharu Mistrzów.
Jedyny niedosyt jaki może odczuwać, to chyba fakt, że wielkie sukcesy reprezentacyjne przyszły w Polsce, gdy jego czas w kadrze już minął.
Co do samej książki, która jest w zasadzie opowieścią/wywiadem-rzeką Brychczego, przerywaną tylko pytaniami współautorów i wstawkami uzupełniającymi dane historie, czyta się ją z przyjemnością. Pozwala się cofnąć w czasie i przeżyć całą wspaniałą historię Legii wraz z jej Legendą.
Polecam każdemu kibicowi piłkarskiemu, niezależnie od sympatii klubowych. Historię Pana Lucjana wypada poznać.

Izka | 2015-03-28

Co prawda nie doczytałam jej do końca, ale myślę, że nawet z ogromnymi chęciami - nie uda mi się. Książka jest napisana w formie wywiadu, co, wydaje mi się, znacząco utrudnia czytanie - ja usypiam. Postać Lucjana Brychczego jest niesamowicie ciekawa i interesująca, ale sposób, w jaki to wszystko jest opisane, niespecjalnie mnie przyciąga. Niemniej jednak polecam wytrwałym kibicom Legii.

hoook84 | 2015-01-20
Przeczytana: listopad 2014

Długi wywiad/opowiadania Lucjana Brychczego. Pozwala poznać wiele ciekawych historii z kariery p. Lucjana oraz życia ówczesnej Legii.

Zabrakło trochę szerszego przedstawienia ostatnich lat oraz mam wrażenie, że niektóre historie były przedstawione zbyt "grzecznie".

Przemysław Zyra | 2014-11-27
Na półkach: Przeczytane, X2014
Przeczytana: 27 listopada 2014

Dla każdego fana Legii, czy też fana polskiej piłki nożnej to pozycja obowiązkowa. Nie jest jednak niesamowicie porywającą lekturą. Pan Lucjan to niewątpliwa legenda. Dodatkowo jego styl i charakter - człowieka skromnego i ułożonego każą darzyć go sympatią. Część historii jest ciekawa i interesująca, ale niekoniecznie będzie interesować przeciętnego czytelnika, który nie będzie kojarzył większości postaci. Książka ma formułę wywiadu, a tak długi wywiad nie zawsze da się przeczytać.