Danielsson 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 18 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-18 23:06:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Nie mam pojęcia, czy to, co właśnie skończyłem czytać, miało sens pod względem naukowym. Nie wiem też, czy było to realistyczne (oczywiście, że nie, można powiedzieć, człowiek jeszcze nie wylądował na Marsie, ale weźmy pod uwagę, to co działo się później). Wiem jednak, że książka Andy'ego Weira cholernie mi się podobała i mnie wciągnęła. Wszystko zaczyna się dość powoli, mimo że od razu uderza... Nie mam pojęcia, czy to, co właśnie skończyłem czytać, miało sens pod względem naukowym. Nie wiem też, czy było to realistyczne (oczywiście, że nie, można powiedzieć, człowiek jeszcze nie wylądował na Marsie, ale weźmy pod uwagę, to co działo się później). Wiem jednak, że książka Andy'ego Weira cholernie mi się podobała i mnie wciągnęła. Wszystko zaczyna się dość powoli, mimo że od razu uderza nas wiadomość, iż Mark Watney został pozostawiony przez swoją załogę na Marsie i nie ma jak z niego wrócić. Mimo wszystko dowiadujemy się wielu rzeczy z dziennika prowadzonego przez Watneya. Jest on pisany językiem dość żartobliwym, przez co czasem siłą rzeczy zabrakło pewnych elementów, ale często dopełniane to było fragmentami z Hermesa czy też z Ziemi pisanymi już w trzeciej osobie.

Książka trzyma w niepewności do samego końca, pozwala przeżywać całą historię czytelnikowi razem z Markiem. Nie brakuje patetycznych momentów, jednak skutecznie są one rozmywane ironicznymi wstawkami bohatera. Dodatkowo wydaje się, że została napisana idealnie pod scenariusz filmu. Teraz zdecydowanie czas przeżyć jeszcze raz przygody "Marsjanina" oglądając je na dużym ekranie.

pokaż więcej

 
2018-09-22 19:50:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Świat Dysku (tom 34)

Znów Pratchett gwarantuje wyśmienitą rozrywkę swoją książką o Straży. Schemat jest bardzo podobny, lecz mimo wszystko nie nudzi czytelnika. Za każdym razem zaskakuje coś innego, najczęściej jest to związane ze wspaniałym poczuciem humoru autora (genialny fragment na temat technomancji!). Do tego ciekawy wątek konfliktu trolli z krasnoludami w rocznicę bitwy w Dolinie Koom, postać Sally,... Znów Pratchett gwarantuje wyśmienitą rozrywkę swoją książką o Straży. Schemat jest bardzo podobny, lecz mimo wszystko nie nudzi czytelnika. Za każdym razem zaskakuje coś innego, najczęściej jest to związane ze wspaniałym poczuciem humoru autora (genialny fragment na temat technomancji!). Do tego ciekawy wątek konfliktu trolli z krasnoludami w rocznicę bitwy w Dolinie Koom, postać Sally, niezawodny Nobby Nobbs i Fred Colon... szkoda tylko, że tak mało było Kapitana Marchewy. Muszę dodać jednak trochę goryczy - zdarza mi się to już kolejny raz przy czytaniu książek Pratchetta: po jakimś czasie czytania mój umysł odjeżdża w inne rejony. Nie zdarza się to przy innych książkach, więc może wielka wyobraźnia autora powoduje, że także czytelnik po chwili odlatuje w przestrzeń swoich myśli. Poza tym, brakowało mi więcej dramatyzmu i sytuacji, w których można było się martwić o ulubionych bohaterów. Mimo to, bardzo przyjemna, godna polecenia lektura.

pokaż więcej

 
2018-08-27 22:23:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-27 22:22:28
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Seria: Reportaż
 
2018-08-27 22:18:00
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-27 22:15:53
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Komisarz Malin Fors (tom 1)
 
2018-08-27 22:12:13
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-27 21:56:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zdecydowanie warta przeczytania książka, nie tylko dla fanów piłki nożnej. Przekręty, o których mowa w tej książce dotyczą tak wielkiej skali, że praktycznie każdy człowiek żyjący na Zachodzie jest w stanie rozpoznać osoby w nie zaplątane. Mimo to, nie jest na ten temat wystarczająco głośno. Po początkowym większym zainteresowaniu sprawą, piłkarski świat o tej kwestii zapomniał. Także dlatego... Zdecydowanie warta przeczytania książka, nie tylko dla fanów piłki nożnej. Przekręty, o których mowa w tej książce dotyczą tak wielkiej skali, że praktycznie każdy człowiek żyjący na Zachodzie jest w stanie rozpoznać osoby w nie zaplątane. Mimo to, nie jest na ten temat wystarczająco głośno. Po początkowym większym zainteresowaniu sprawą, piłkarski świat o tej kwestii zapomniał. Także dlatego warto zgłębić tematykę tej książki.

Oprócz historii samych oszustw podpartych suchymi faktami i surowymi danymi, można tu znaleźć także opowieść o osobie z ideałami, która chciała za nie walczyć: Johnie z Football Leaks. Było to ciekawe, dowiedzieć się o nim więcej (mimo że wciąż w zasadzie pozostaje zagadką, kim dokładnie jest), choć trzeba przyznać, że niektóre historie były niepotrzebnie wspomniane ze względu na ich powtarzalność i wzajemne podobieństwo.

Mimo paru niedociągnięć, książkę tę można uznać za wartą przeczytania. W tym przypadku najważniejsza jest treść i to, żeby więcej ludzi wiedziało na temat Football Leaks.

pokaż więcej

 
2018-08-08 19:46:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-06 21:29:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Muszę przyznać, że to jedna z najlepszych książek, jakie w ostatnim czasie przeczytałem. Jest świetnie wydana, zachęca samym wyglądem i okładką, nie mówiąc już o tym, co jest w środku. Sam pomysł na książkę był naprawdę wyjątkowo trafiony: zebrać trzech największych ekspertów w sprawach języka polskiego w jednym pomieszczeniu, zamknąć ich z dziennikarzem i pozwolić rozmawiać o tym, na czym się... Muszę przyznać, że to jedna z najlepszych książek, jakie w ostatnim czasie przeczytałem. Jest świetnie wydana, zachęca samym wyglądem i okładką, nie mówiąc już o tym, co jest w środku. Sam pomysł na książkę był naprawdę wyjątkowo trafiony: zebrać trzech największych ekspertów w sprawach języka polskiego w jednym pomieszczeniu, zamknąć ich z dziennikarzem i pozwolić rozmawiać o tym, na czym się znają najlepiej. Wychodzi z tego kopalnia użytecznych informacji i ciekawostek na tema języka podanych w naprawdę przystępny dla każdego sposób. Profesorowie czasem żartują, czasem uderzają w tony bardziej patetyczne, a wszystko jest odpowiednio moderowane przez redaktora Sosnowskiego. Naprawdę nic dodać, nic ująć. Mogę polecić tę książkę każdemu, kto używa języka polskiego na co dzień. ;)

pokaż więcej

 
2018-07-29 10:48:30
Ma nowego znajomego: nife
 
2018-07-21 10:10:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka pełna lekkich przemyśleń, ale też nie brakuje w niej stanowczych opinii na poważne tematy. Od czasu do czasu pojawia się także humor, najczęściej w tej czarnej postaci. Autor opisuje w niej życie polskiego artysty w czasach PRL-u oraz na emigracji, która okazuje się być zaprzeczeniem amerykańskiego snu, choć i tak często bywała konieczna. "Z głowy" przybliża postać Janusza Głowackiego... Książka pełna lekkich przemyśleń, ale też nie brakuje w niej stanowczych opinii na poważne tematy. Od czasu do czasu pojawia się także humor, najczęściej w tej czarnej postaci. Autor opisuje w niej życie polskiego artysty w czasach PRL-u oraz na emigracji, która okazuje się być zaprzeczeniem amerykańskiego snu, choć i tak często bywała konieczna. "Z głowy" przybliża postać Janusza Głowackiego i zdecydowanie (przynajmniej w moim przypadku) zachęca do zapoznania się z resztą jego twórczości. Oczywiście nie jest to książka wyjątkowo ambitna, po prostu czyta się ją szybko i przyjemnie, a zarazem przybliża nam pewne realia, których mogliśmy nie być wcześniej świadomi. Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
405 134 706
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd