Danielsson 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-28 18:53:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

"Postfutbol" to książka pełna naukowych przemyśleń na temat piłki nożnej. Można zżymać się, że piłka nożna z nauką nie może mieć nic wspólnego, ale sport ten jest tak popularny, że przeplata się ze wszystkimi dziedzinami życia. Autorzy książki wysuwają w niej wiele interesujących teorii, które zdają się tłumaczyć wiele współczesnych zjawisk związanych ze światem futbolu. Wplatają w to również... "Postfutbol" to książka pełna naukowych przemyśleń na temat piłki nożnej. Można zżymać się, że piłka nożna z nauką nie może mieć nic wspólnego, ale sport ten jest tak popularny, że przeplata się ze wszystkimi dziedzinami życia. Autorzy książki wysuwają w niej wiele interesujących teorii, które zdają się tłumaczyć wiele współczesnych zjawisk związanych ze światem futbolu. Wplatają w to również pewne fakty z historii piłki nożnej, choć te powinny być czymś już znanym dla fanów piłki nożnej. Niemniej jednak osoby, które nie są z tym sportem za pan bratm mogą dowiedzieć się o nim wielu pożytecznych i ciekawych rzeczy. Za to ci, którzy obcują z piłką na co dzień, mają szansę na spojrzenie na swój ulubiony sport z zupełnie innej strony. Dodatkowo, muszę przyznać, że określenie "postfutbol" ukute przez autorów jest bardzo trafne w obecnych czasach, w których piłka nożna zaczęła wykraczać daleko poza 90 minut gry na boisku. Zdecydowanie pozycja do polecenia dla fanów piłki nożnej i nie tylko.

pokaż więcej

 
2018-05-22 23:32:12
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-05-22 23:27:53
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-05-22 23:26:04
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-05-22 23:23:49
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-22 23:22:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-22 23:21:22
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-22 23:17:56
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-09 22:23:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

"Zwał" to książka, która z jednej strony bawi i jest źródłem czystej rozrywki, jednak z drugiej strony zmusza do zastanowienia się, pokazując punkty wspólne między naszym życiem a życiem głównego jej bohatera. Wynurzenia Mirka, z początku ułożone chronologicznie i składające się w jedną całość, po kolejnych weekendach stają się chaotyczne. Kronika wydarzeń w pracy przeplata się z opisami... "Zwał" to książka, która z jednej strony bawi i jest źródłem czystej rozrywki, jednak z drugiej strony zmusza do zastanowienia się, pokazując punkty wspólne między naszym życiem a życiem głównego jej bohatera. Wynurzenia Mirka, z początku ułożone chronologicznie i składające się w jedną całość, po kolejnych weekendach stają się chaotyczne. Kronika wydarzeń w pracy przeplata się z opisami kolejnych weekendowych "zwałów". Opisy te są uzupełnione przemyśleniami na temat współczesnego społeczeństwa konsumpcjonizmu. Mogą one zostać uznane za przejaw grafomaństwa, jednak dla innych mogą trafiać do sedna. Jest to książka pełna przeciwieństw, co również może się niektórym podobać, a niektórym nie. Dla mnie była to przyjemna, szybka lektura z bardzo mocnym zakończeniem. Jestem pewien, że długo nie zapomnę tej książki i chętnie do niej kiedyś wrócę, dlatego mogę ją polecić także innym.

pokaż więcej

 
2018-04-24 23:10:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 1)

Czytając tę książkę, wielokrotnie miałem wrażenie, że jej autorka poszła na łatwiznę. Objawiało się to w niezbyt skomplikowanej historii, braku jakiejkolwiek intrygi czarnego charakteru, dość prostych postaciach oraz języku (choć to ostatnie niekoniecznie musi być czymś negatywnym). Dodatkowo zabrakło zmuszenia czytelnika do zastanowienia się, kto jest mordercą i zleceniodawcą... Nie, tutaj... Czytając tę książkę, wielokrotnie miałem wrażenie, że jej autorka poszła na łatwiznę. Objawiało się to w niezbyt skomplikowanej historii, braku jakiejkolwiek intrygi czarnego charakteru, dość prostych postaciach oraz języku (choć to ostatnie niekoniecznie musi być czymś negatywnym). Dodatkowo zabrakło zmuszenia czytelnika do zastanowienia się, kto jest mordercą i zleceniodawcą... Nie, tutaj wszystko zostało wyjaśnione już w połowie książki (albo i wcześniej). Mogły zaciekawić obraz Moskwy po rozpadzie ZSRR, tamtejsze specyficzne układy oraz język pełen zdrobnień i spoufalania się tak, wydaje się, charakterystyczny dla Rosjan. To jednak nie ratuje książki, gdy brakuje jej jakiegokolwiek elementu suspensu przy równoczesnym byciu stuprocentowo przewidywalną. Możliwe, że pierwsza część serii była po prostu rozgrzewką i następne części będą na wyższym poziomie, więc w swoim czasie to sprawdzę, jednak póki co nie mogę polecić "Kolacji z zabójcą".

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
397 129 666
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd