Prusy zachodnie 1914. Pomorze 1920. Ludność regionu wobec przemian politycznych okresu I wojny światowej.

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Autor przedstawił wpływ zmian politycznych z okresu I wojny światowej na ludność dawnych Prus Zachodnich. W pierwszym rozdziale omówił sytuację tego regionu u progu I wojny światowej. Drugi rozdział poświęcił czynnikom kształtującym sytuację wewnętrzną prowincji w okresie wojny. W trzecim rozdziale podejmuje temat Prus Zachodnich jako przedmiotu stosunków międzypaństwowych w latach 1914-1920....

W pierwszym rozdziale omówił sytuację tego regionu u progu I wojny światowej. Drugi rozdział poświęcił czynnikom kształtującym sytuację wewnętrzną prowincji w okresie wojny. W trzecim rozdziale podejmuje temat Prus Zachodnich jako przedmiotu stosunków międzypaństwowych w latach 1914-1920. Czwarty rozdział opisuje projekty zmian terytorialnych, które miały dojść do skutku po zakończeniu wojny. Ostatni rozdział przedstawia sposoby wyrażania postaw przez ludność Prus Zachodnich.

źródło opisu: Neriton, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie