Lato Muminków

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Farlig midsommar
Muminki, Włóczykij, Ryjek, mała Mi
Ag2S

W 2014 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Tove Jansson – twórczyni Muminków, sympatycznych trolli znanych czytelnikom na całym świecie. Z tej okazji ukazuje się nowe wydanie całego dziewięciotomowego cyklu. Wysmakowane okładki dla koneserów, a w środku te same niezapomniane historie, które od lat zachwycają zarówno małych, jak i dorosłych czytelników. Bo z tych wyjątkowych, pełnych mądrości książek po prostu się nie wyrasta.

Życie Muminków i ich przyjaciół z doliny skupia się wokół domu mamy i tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2014

źródło okładki: http://nk.com.pl/

freliks96 | 2019-08-04

Po przeczytaniu tej książki, czuję, że na sercu jest mi zdecydowanie cieplej, opisy krajobrazów są tutaj niezwykle ujmujące, historia śmieszna, ale w pewnych momentach lekko dramatyczna. Chciałabym mieć wokół siebie ludzi, którzy choć w maleńkim calu przypominają bohaterów tej książki. Włóczykij to moja nowa miłość, nawet Mała Mi mimo swojego wrednego charakterku jest postacią, której nie da sie nie kochać! Mogę przyznać się szczerze, że chyba się od Muminków uzależniłam.

Kryanka | 2019-03-25
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 25 marca 2019

Możliwe, że najlepsza na razie część najlepszej na razie serii książek dla dzieci. Pełna tajemnicy, zbiegów okoliczności i dobrych uczynków.

Zapomniałam też jakoś dotychczas porozpływać się nad pięknem ilustracji: otóż są cudowne.

zosia_bm | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Lato Muminków Tove Jansson

Następna z wielu książek z dzieciństwa, do których wracam dzięki wnukom. Seria o Muminkach nie zachwycała mnie jako dziecko. Obecne uważam, ze powinna to być obowiązkowa lektura dla dzieci o radzeniu i nieradzeniu sobie z emocjami i nastrojami,
o więziach rodzinnych, o przyjaźniach, o tym co dobre – a co złe.
Bohaterowie to rodzina Muminków, ich przyjaciele i niekoniecznie życzliwe im istoty. Akcja w tej części przygód Muminków rozgrywa się w Dolinie Muminków (w okresie Nocy Świętojańskiej ),
w której mieszkańcy walczą z powodzią. Tracą bardzo wiele, ale są dla siebie wsparciem w każdej sytuacji. Bajkowe postaci, humor, edukacja, adekwatne tempo akcji, bez agresji i intryg. Jest wszystko co powinna literatura dziecięca zawierać.

Polecam każdą część Muminków do wspólnego czytania z dziećmi, które świetnie odbierają język i przekaz Tove Jansson.

Fille | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

To są takie historie, jakie lubię - wyraziści bohaterowie, spójna intryga, świetny język, wątki poboczne, które prowadzą do finału. Do tego fajne ilustracje. Historia sama się czyta.

Kwyrloczka | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

>> Z gratisami na www.kwyrloczka.pl<<

PIĄTKOWO

Choć pewnie do przeczytania trafi dopiero w sobotę, dzisiaj… jacie, słońce wyszło, oooo i zaszło. W każdym razie trzeba rozprawić się z latem i napisać wreszcie o swoich wrażeniach z czytania. Tegoroczne Lato Muminków było zupełnie nie takie jak by się można spodziewać. Naznaczone klęska, utratą, strachem, wandalizmem, więzieniem i pewną niesympatyczną ciocią Filifionką co cukier żre.

(Niestety nie wyszło ani w piątek, ani w sobotę, a dzisiaj dopiero. Dzisiaj nie ma jednak ani kawałka słońca.)

LATO MUMINKÓW

Drugi raz w życiu tych stworzeń, nie powiem jak wszyscy – sympatycznych, a raczej stworzeń o rozbudowanej osobowości – przytrafia się powódź. Gdzieś daleko wybucha wulkan, a Dolinę Muminków zalewa nagła woda. Poziom jej ciągle się podnosił, aż nie było już wyjścia i należało się ewakuować na przepływający akurat obok budynek. Budynek ten stanowił doskonały przykład przestrzeni ni to otwartej, ni to zamkniętej i nie była to...

Kinga | 2018-08-30
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2018, Dla dzieci
Przeczytana: 17 lipca 2018

"Wróci słońce - myślał Muminek, podniecony. - Koniec z ciemnościami, koniec z samotnością. Będzie można usiąść sobie na werandzie i pogrzać plecy... ."

Moim zdaniem najsłabsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek z tej serii.

Wiadomo jednak, Muminki to Muminki.

wypuklytalerz | 2018-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 2018 rok

Szkoda, że dopiero mając 20 lat natrafiłem na moją ulubioną książkę dzieciństwa. Świat pozszywany z braku wytłumaczeń, urywanych, naturalnych rozmów jest bardziej wiarygodny niż wszystkie beletrystyki świata.

Do Muminków zawitało lato, a wraz z nim straszliwa powódź, która pozbawiła wszystkich mieszkańców Doliny dachu nad głową. U nas też jest lato i w tej chwili leje tak, jakby ktoś odkręcił na całą parę kran, ale na szczęście powodzi nie ma. Mimo że u Muminków wszystko dzieje się w okolicach nocy świętojańskiej, a ja czytam tę książkę w połowie lipca, lektura i tak jest idealna, bo wciąż są wakacje i lato - wprawdzie deszczowe, ale tak jest nawet jeszcze lepiej.

Pozbawione dachu nad głową Muminki znajdują sobie nowy, bardzo osobliwy dom - nie ma on jednej ściany, w podłodze jest dziura i jakieś dziwne pomieszczenie, w suficie obrazy, a do tego wiszą jakieś dziwne zasłony, a poprzedni mieszkańcy domu mieli pełno rupieci - od niezliczonych sukien, przez peruki i woskowe owoce po najróżniejsze dziwne przedmioty.

Jak się wkrótce okaże, nowy dom Muminków to teatr - coś, o czym nigdy wcześniej nie słyszały. Potem jednak, z pewną pomocą, zaczną go pojmować na swój własny, osobliwy sposób i...

magda | 2018-05-24

Moja ulubiona postać z bajki WŁÓCZYKIJ-).

Apfelbaum | 2018-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Dość poważna i tragiczna jak na Muminki fabuła. Po raz pierwszy większą rolę odgrywa Mała Mi i w odróżnieniu od popularnej animacji nie jest postacią irytującą.