Wilgotne miejsca

Okładka książki Wilgotne miejsca
Charlotte Roche Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co literatura piękna
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Feuchtgebiete
Wydawnictwo:
Jacek Santorski & Co
Data wydania:
2009-01-01
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375541090
Średnia ocen

                4,9 4,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,9 / 10
259 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1298
88

Na półkach: ,

+18

To będzie recenzja książki z rodzaju tych, których nie czytam wiele. Krótko mówiąc – TAKIEJ książki na pewno jeszcze nie czytałam. Nie polecam zabierać się za lekturę osobom niepełnoletnim, bardzo wrażliwym i delikatnym, a także tym... które lubią jeść podczas czytania.


Nawet tytuł „Wilgotnych miejsc” budzi emocje, gdyż tak.. właśnie o „te” miejsca chodzi. Autorka bierze na warsztat najbardziej wstydliwe zakamarki ludzkiego ciała, opisuje czynności, schorzenia i wydzieliny, o których nie rozmawia się w rodzinnym gronie. I nie stopniuje wrażeń odbiorcy – już na pierwszej stronie główna bohaterka, Helen, porównuje swoje hemoroidy, które „przez lata coraz bardziej wyślizgiwały się na zewnątrz” do kalafiora. Na drugiej stronie wspomniany „kalafior” powraca jako test dla każdego kochanka Helen:

„Już przy pierwszych stosunkach nakłaniam go do mojej ulubionej pozycji – ja na pieska, czyli na czworakach, twarzą w dół, on od tyłu dociera językiem do cipki, nosem do dupy. Trzeba przy tym cierpliwie posuwać się do przodu, bo przecież dziurę w tyłku przykrywa warzywo. Ta pozycja nazywa się „na czopek z twarzy”. Żaden się jeszcze nie skarżył.”

W książce natykamy się na liczne opisy lekceważenia higieny przez dziewczynę – wycieranie desek klozetowych w miejscach publicznych własnym ciałem (na przekór prawionym przez matkę tezom, iż nie wolno siadać na desce w publicznej ubikacji):

„No i zmieniłam się w żywy autoeksperyment z higieny cipki. Ogromną frajdę sprawia mi nie tylko siadanie na każdym zaświnionym sedesie, jaki znajdę, kiedy jestem narąbana. Zanim usiądę, wycieram go też cipką do czysta jednym artystycznie rozkołysanym ruchem bioder. Gdy sadowię cipkę na desce, słychać cudny, mlaszczący odgłos, a wszystkie obce włosy łonowe, krople, plamy i kałuże we wszystkich kolorach i konsystencjach zostają przez nią wessane. Robię to już od czterech lat na każdym sedesie”.

Decydując się na tę pozycję spotka Was też opis wymieniania się zużytymi tamponami z koleżanką (tak, po to, aby ich jeszcze użyć), czy samozaspokajania się pestkami awokado, które można „wystrzeliwać” przy wystarczająco wytrenowanych mięśniach pochwy. Jeśli odważycie się sięgnąć po „Wilgotne miejsca”, to znajdziecie znacznie więcej podobnych „smaczków”, których w tej recenzji Wam oszczędzę.

To nie jest tak, że brak w powieści fabuły, otóż jest, jeśli przebrnięcie przez warstwę wszystkich obrzydliwości. W gruncie rzeczy, jeśliby odrzucić wszystkie „odstraszacze” to Charlotte Roche przedstawia historię młodej dziewczyny, która jest bardzo zagubiona w swoim życiu. Jej matka próbowała popełnić samobójstwo, zabierając ze sobą na drugą stronę młodszego brata Helen. Próba ta nie powiodła się, jednak główna bohaterka nawet w dorosłym życiu czuje w nocy zapach gazu ulatniającego się z piekarnika. Relacja z rodzicielką w ogóle jest dość patologiczna, choć dostrzegamy to dopiero na drugi rzut oka. Rodzice dziewczyny rozstali się, a ona nigdy nie ustała w dziwnych próbach połączenia ich na nowo – nawet opisywany w „Wilgotnych miejscach” pobyt w szpitalu (będący trzonem akcji) staje się ku temu dobra okazją.

Napiszę jeszcze tylko, że autorka „50 twarzy Grey'a” mogłaby się uczyć od Roche tego, jak wzbudzić skandal, poruszać tematy tabu i nie wystawiać się przy tym na pośmiewisko.

Więcej na http://podrugiejstronieksiazki.blogspot.com/

+18

To będzie recenzja książki z rodzaju tych, których nie czytam wiele. Krótko mówiąc – TAKIEJ książki na pewno jeszcze nie czytałam. Nie polecam zabierać się za lekturę osobom niepełnoletnim, bardzo wrażliwym i delikatnym, a także tym... które lubią jeść podczas czytania.


Nawet tytuł „Wilgotnych miejsc” budzi emocje, gdyż tak.. właśnie o „te” miejsca chodzi. Autorka...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    719
  • Chcę przeczytać
    584
  • Posiadam
    181
  • 2014
    14
  • Ulubione
    12
  • Teraz czytam
    10
  • 2013
    9
  • Chcę w prezencie
    6
  • Erotyka
    5
  • Literatura niemiecka
    5

Cytaty

Więcej
Charlotte Roche Wilgotne miejsca Zobacz więcej
Charlotte Roche Wilgotne miejsca Zobacz więcej
Charlotte Roche Wilgotne miejsca Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także