Hell

Hell
83-89533-12-X
literatura piękna
Liljana

Wstrząsająca historia osiemnastoletniej paryżanki, która mówi o sobie: "Jestem dziwką. Jestem czystym produktem generacji Think Pink, moje credo: bądź piękna i używaj życia". Hell ma osiemnaście lat, bierze kokę tak jak ty palisz papierosy, spędza noce w najdroższych paryskich klubach, spotyka się jedynie z dziećmi ludzi z wyższych sfer, każdego tygodnia wydaje równowartość twojego miesięcznego dochodu, uprawia seks tak jak ty robisz zakupy. I najważniejsze: gardzi tobą do głębi...

źródło okładki: www.empik.com

Anezka | 2019-01-22
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Co to było, nie mam pojęcia. Normalnie mam pustkę w głowie po tym bestselerze.

PABLOPAN | 2012-03-28

Momentami oburzająca. Przede wszystkim bardzo smutna. Spodziewałem się jednak jeszcze czegoś lepszego.

xmdln | 2011-12-21
Na półkach: Ukochane :>, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2011

Ta książka ma w sobie coś, co cholernie mnie zasmuciło, choć równocześnie i wzbogaciło. Rzeczywistość, która została tutaj przedstawiona, dobija. Dobija, bo jest taka prawdziwa. Ukazuje brutalną prawdę o uczuciach ludzkich, nie tylko o tym, jak to jest żyć w rozpuście czy bogactwie.
"W naszym społeczeństwie otwieranie się na drugiego człowieka jest zabronione, trzeba więc ukrywać najbardziej bezinteresowne skłonności pod płaszczem egoistycznych pretekstów lub, jeszcze lepiej, ciemnych machinacji, żeby nie uchodzić za idiotę."
To są niestety fakty. I ten naprawdę przygnębiający finał...
Mną wstrząsnęło.
+Warto wspomnieć o nawiązaniach do piosenek Léo Ferré.
"Avec le temps...
Avec le temps, va, tout s'en va"
Bardzo dobra książka.

Lillianna | 2012-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Nastolatka Hell to dziewczyna, która nie potrafi znaleźć sensu w swoim życiu. Nudę zabija ćpaniem, chodzeniem po najdroższych butikach i oczywiście imprezowaniem. Wydawać by się mogło, że po poznaniu Andrei i zakochaniu się w nim jej życie zmieni się na lepsze. Rezultat jest jednak przeciwny...

Książka wywołuje mieszane uczucia. W jednym momencie mamy wrażenie, że czytamy bełkot nastolatki, w innym jesteśmy zainteresowani myślami Hell oraz tym co się wydarzy. Książka nie jest niczym wyjątkowym ale na pewno po jej przeczytaniu zostanie ona na chwilę w naszej głowie.

Iga | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 września 2012

Są ludzie, którzy mając pieniądze, młodość i wszystkie inne zbytki tego świata nie potrafią być szczęśliwi. Brakuje im celu w życiu.
Główna bohaterka - Hell, notabene moja rówieśniczka, miała to wszytko - była młoda, piękna i nie mogła narzekać na brak pieniędzy. Los zesłał jej jeszcze jeden bonus - miłość. Co z tym wszystkim zrobiła? Przepiła, przećpała, przepuściła z dymem kolejnych papierosów. Własnoręcznie zaprzepaściła swoją szansę na szczęście.
Jakoś nie potrafię się nad nią litować.

Pami | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Hell to osiemnastolatka która ma wszystko czego zapragnie. Przynajmniej tak nam się wydaje na początku. Markowe ubrania i dodatki, pieniędzy bez końca, przyjaciółki, imprezy od rana do rana. ale czegoś jej w życiu brak. Czego ?
Zrozumienia, akceptacji, miłości, bliskości.
Gdy pewnego dnia poznaje podobnie nastawionego do niej Adnree - na przekór wszystkim są ze sobą. I mimo tego, że z początku wielu osobom to przeszkadza oni są szczęśliwi. Do czasu..
Andrea ginie w wypadku, a Hell zaczyna coraz bardziej pić, imprezować i brać więcej narkotyków wspominając Andree.

Książka dość hmm przytłaczająca.
Jak dla mnie dzieje się prawie cały czas jedno i to samo. Mi osobiście niezbyt się podobała.

Urszula | 2012-07-16
Przeczytana: lipiec 2012

Czytałam opinie na temat tej książki i najczęściej są pozytywne,troszkę mnie to zdziwiło.Gdybym pisała opinię w trakcie czytania napisałabym,że jest to bełkot rozpieszczonej dziewczyny,która dostała od życia wszystko i nie potrafi tego wykorzystać.Jednak po przeczytaniu całości uważam,że może warto przeczytać i zastanowić się nad własnym życiem,pomyśleć co jest,a może co powinno być w życiu ważne.Mimo,że nie bardzo mi się podobała to jednak coś w sobie ma,zostawia jakiś ślad w psychice.Czy polecam?Nie wiem!

Bastet | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2014 by Bastet
Przeczytana: 13 września 2014

"I nagle okropne objawienie, które wszystko rozwala, ale jestem go absolutnie pewna i po którym już nic nie będzie takie samo: jeżeli bogaci nie są szczęśliwi, to dlatego, że szczęście nie istnieje".

"Hell" jest drugą książką Lolity Pille. Jej debiut "Bubble gum" był bardzo udany, wręcz nowatorski i jej pierwsza powieść niesamowicie mnie wciągnęła."Hell" także wciąga. Nie jest tak dobre jak debiut ale zasługuje na uwagę. Miejscami przypomina pamiętnik naiwnej nastolatki. Jednak jakie są nastolatki? Nieco naiwne, histeryczne i emocjonalne. Hell oprócz tego jest obrzydliwie bogata i nieszczęśliwa. Posiada wszystko a nie ma nic. Stać ją na markowe ciuchy, drogie restauracje, wycieczki. Bohaterka nie ma dylematów, że na coś ją nie stać. Do tego bierze narkotyki. Głównie kokainę. Odwiedza nocne kluby w których nie raz oddaje się przygodnemu seksowi.

"I w końcu, nie wiemy już, co się liczy. Gra­nice się za­cierają. Jes­teśmy jak wol­ne elek­tro­ny. Za­miast mózgu ma­my kartę...

Lexi_D | 2016-08-05
Przeczytana: 19 lipca 2016

Paryż jest pięknym miastem. Niestety nawet i tam występuje wyraźny podział społeczny.

Hell mieszka na południu Paryża. Jest to dzielnica, gdzie domy są bardzo drogie, tak samo jest z jedzeniem w restauracjach i ubraniami od znanych projektantów.

Główna bohaterka uważa, że jest dziwką, ale jej to nie przeszkadza. Rzuca pieniędzmi na prawo i lewo, bierze narkotyki, pali papierosa za papierosem, pije drinka za drinkiem. Pewnego dnia idzie na zakupy, co nie jest dla niej niczym dziwnym. Ale tego właśnie dnia wyszła ze szpitala po specyficznym zabiegu. W czasie zakupów dochodzi do dziwnego zdarzenia, w czasie którego spotyka tajemniczego chłopaka, którego porsche ma rejestrację 75ONLY75. Czy jeszcze kiedykolwiek go spotka?

Wkrótce okazuje się, że tajemniczym chłopakiem był Andrea, dwudziestodwulatek o równie złej opinii, co osiemnastoletnia Hell. Dwa miesiące nie wystarczyły by o sobie zapomnieli. Wkrótce ogarnia ich dziwne uczucie, którego do tej pory nie znali.

Czy poddadzą się...

Sayuri | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Wstrząsająca opowieść o dziewczynie, która była bezszczelna w stosunku do innych. Używała życia, chodziła w markowych ubraniach, butach z wyższej półki, używała luuksusowych kosmetyków, pachniała Channel, paliła kokę i uprawiała seks za pieniądze. Brakowało jej w tym wszystkim tylko miłości.. Zakochała się w równie jak ona beszczelnym, odpowiedniku kurwy jaką ona była - skórwielu, za którym szalały wszystkie inne dziewczyny z jej towarzystwa.
To książka, która opowiada o potrzebie wolności i pragnieniu szczęścia, które dotyka wszystkich, nawet tych nieczułych, bo "To, co nazywamy miłością, jest tylko alibi dla związku zboczeńca z dziwką, różowym woalem przykrywającym przerażającą twarz nieuniknionej Samotności".