Okładka książki Suka. Z pamiętnika masochistki

978-83-7674-071-3
typ
papier
MagdaLena
6,23 (212 ocen i 28 opinii)

Opis książki

Jest to opowieść o podróży, jaką tytułowa Suka musiała odbyć, aby uciec przed demonami dzieciństwa i móc normalnie żyć. Raniona przez najbliższych jako dziecko, w dorosłym życiu eksperymentuje z bólem. Paradoksalnie, właśnie dzięki praktykom BDSM, udaje się jej odczarować przeszłość. Suka uprawia sadomasochistyczny seks dobrowolnie, wszystko odbywa się nie tylko za jej zgodą, lecz na wyraźną prośbę. Ona nie jest w żadnej mierze ofiarą - jest dobrowolną uczestniczką mistycznej podróży do dna duszy, do granic człowieczeństwa.
Suka to także szczery obraz współczesnego społeczeństwa polskiego. Drastyczne sceny sado-maso ze Slajdów z namiętnika stają się przewrotną przeciwwagą dla krytyki rzeczywistości. Autorka w swych opowieściach rozprawia się z zaściankowym, sfrustrowanym i nieszczęśliwym społeczeństwem, konserwatywnymi elitami politycznymi oraz próbującym za wszelką cenę utrzymać obłudne status quo Kościołem.
Skąd się biorą masochistki?
Z tak zwanych normalnych domów i na pozór szczęśliwych rodzin. Masochistka zrobi wiele wbrew sobie, byleby sprostać wymaganiom osoby, na której jej zależy. Z dzieciństwa wyniosła przekonanie, że na dobroć, szacunek i miłość musi sobie zasłużyć. Jeśli rodzicom zdarzało się praktykować kary cielesne, zaś na swoje usprawiedliwienie stworzyli formułkę, że robią to z miłości... to nie potrzeba nic więcej, by wytworzyć schemat: miłość musi boleć.
W pierwszej chwili przeważnie przeraża uświadomienie sobie takich preferencji. Nasze umysły, zdominowane pojęciami „wypada” i „nie wypada”, niechętnie przyznają się, że oto właśnie sprawia nam przyjemność odczuwanie bólu. A jeśli jeszcze ów ból łączy się z osiągnięciem satysfakcji seksualnej… na początku można się odrobinę wystraszyć. Z własnego doświadczenia wiem, że lepszym wyjściem jest przyznanie się przed samą sobą niż wypieranie tego ze świadomości. Uważam, że masochistyczna natura prędzej czy później upomni się o swoje. Jej nie oszukasz.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Tajemnica | 2011-01-05
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Ostatnią książką, którą przeczytałam w 2010 roku była „Suka. Z pamiętnika masochistki”. Porusza ona temat, o którym w Polsce się nie mówi, a jeśli już to szeptem albo z odrażeniem i wtedy na pewno trzeba głośno, dla podkreślenia problemu.

Ja osobiście uważam się za osobę tolerancyjną, dlatego lubię książki poruszające problemy bolące społeczeństwo, w którym żyję. Lubię wiedzieć, co nieco w tematach, o których się nie mówi a lubię wiedzieć, żeby w razie czego móc zabrać głos i ewentualnie podeprzeć się literaturą, gdyby ktoś chciał mnie zlinczować.

Pochodzę z epoki, w której nie pozwalano mnie jako dziecku patrzeć na całujących się w telewizji, nie wspomnę już nawet o scenach łóżkowych. W związku z tym przez bardzo długo uważałam, że seks i czułość damsko-męska musi być czymś strasznie wstydliwym i odrażającym, skoro nie można nawet na to popatrzeć. Wiem, że wiele osób do tej pory tak wychowuje swoje dzieci i właśnie tym osobom odradzam omawianą przeze mnie książkę. Odradzam ją także...

Krzysiek | 2014-06-29
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Szybka, króciutka... ciekawe spojrzenie na temat młodej doświadczonej osoby. Czasami aż za bardzo widać, że napisana przez młodą dość (moim prywatnym zdaniem) sfrustrowaną osobę :) Naprawde szybko sie czyta.

Każdy, który spodziewał się gorących opisów życia Goodgirl, nie powinien sięgać po tę pozycję. Autorka opisała realia świata BDSM i wiele aspektów z życia jego członków. Porównuje realia polskie z amerykańskimi. Oczywiście pikanterii dodają książce "slajdy z namiętnika". Obowiązkowa literatura dla początkujących, wchodzących dopiero w świat BDSM. Ale uważam, że wielu już obecnych Panów i Niewolników powinno przeczytać tę pozycję, aby przypomnieć sobie niekiedy o pewnych kwestiach, które gdzieś uciekają w realiach naszego życia codziennego.

Autorka przenosi nas w świat BDSM, ale nie taki jakiego moglibyśmy się spodziewać.
Przybliża nam problemy tego świata odnosząc się do własnych doświadczeń i przemyśleń. Warto po nią sięgnąć, bo jest napisana w ciekawy i bardzo przystępny sposób.

Sylwia | 2013-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2013

Przemyślenia autorki mają dość blogową formę, dzięki czemu czyta się wszystko szybko. Z jednej strony mamy dość wtórne opisy jej przeżyć z pogranicza BDSM, z drugiej możemy przeczytać o ciekawych różnicach kulturowych i zajrzeć za mroczną zasłonę życia. Żałuję trochę, że Goodgirl nie zdecydowała się napisać autobiografii, a jedynie rzuciła niechronologiczne ochłapy, "slajdy" własnych wspomnień, którymi ciężko się nasycić.

Nemo | 2011-04-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jest to książka którą się pochłania a nie czyta, można się w niej zatracić i poczuć to co czuła Goodgirl. Rewelacja.

Na taką książkę długo czekałam, i było warto.
Dla klimatowiczów będzie powodem wielorazowego odrywania się od książki z chwilowymi dekoncentracjami ^^

Beata | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2013, Erotyczne
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Sięgając po ta książkę spodziewałam się czegoś innego.To raczej poradnik.Bardzo słaba książka.

abc | 2011-12-15

Literatura niskich lotów (jeśli w ogóle nazwiemy to literaturą). Do szybkiego pochłonięcia, jak i zapomnienia.
Będę w nielicznej grupie ludzi, których nie poruszyła, nie zaskoczyła, a co więcej nie wywarła żadnego wrażenia. Ot co! Pewna Pani próbuje uzasadniać swoje ‘dokonania’ i wybory w dorosłym życiu, ciężkim dzieciństwem (chociaż ten temat ogranicza się praktycznie do minimum).
Otrzymujemy więc zapis ‘przygód łóżkowych’ przeplatany przemyśleniami i refleksjami tytułowej Suki, nad otaczającym ją światem.
Nie oczekujmy jednakże jakiś wniosków czy konkluzji, po prostu Autorka przedstawia nam swój światopogląd i streszczenie życia. Tylko co z tego ma wynikać? Niech pozostanie to pytaniem retorycznym, dla Czytelnika jak i Autorki.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica