Okładka książki Suka. Z pamiętnika masochistki

978-83-7674-071-3
typ
papier
MagdaLena
6.25 (203 ocen i 28 opinii)

Opis książki

Jest to opowieść o podróży, jaką tytułowa Suka musiała odbyć, aby uciec przed demonami dzieciństwa i móc normalnie żyć. Raniona przez najbliższych jako dziecko, w dorosłym życiu eksperymentuje z bólem. Paradoksalnie, właśnie dzięki praktykom BDSM, udaje się jej odczarować przeszłość. Suka uprawia sadomasochistyczny seks dobrowolnie, wszystko odbywa się nie tylko za jej zgodą, lecz na wyraźną prośbę. Ona nie jest w żadnej mierze ofiarą - jest dobrowolną uczestniczką mistycznej podróży do dna duszy, do granic człowieczeństwa.
Suka to także szczery obraz współczesnego społeczeństwa polskiego. Drastyczne sceny sado-maso ze Slajdów z namiętnika stają się przewrotną przeciwwagą dla krytyki rzeczywistości. Autorka w swych opowieściach rozprawia się z zaściankowym, sfrustrowanym i nieszczęśliwym społeczeństwem, konserwatywnymi elitami politycznymi oraz próbującym za wszelką cenę utrzymać obłudne status quo Kościołem.
Skąd się biorą masochistki?
Z tak zwanych normalnych domów i na pozór szczęśliwych rodzin. Masochistka zrobi wiele wbrew sobie, byleby sprostać wymaganiom osoby, na której jej zależy. Z dzieciństwa wyniosła przekonanie, że na dobroć, szacunek i miłość musi sobie zasłużyć. Jeśli rodzicom zdarzało się praktykować kary cielesne, zaś na swoje usprawiedliwienie stworzyli formułkę, że robią to z miłości... to nie potrzeba nic więcej, by wytworzyć schemat: miłość musi boleć.
W pierwszej chwili przeważnie przeraża uświadomienie sobie takich preferencji. Nasze umysły, zdominowane pojęciami „wypada” i „nie wypada”, niechętnie przyznają się, że oto właśnie sprawia nam przyjemność odczuwanie bólu. A jeśli jeszcze ów ból łączy się z osiągnięciem satysfakcji seksualnej… na początku można się odrobinę wystraszyć. Z własnego doświadczenia wiem, że lepszym wyjściem jest przyznanie się przed samą sobą niż wypieranie tego ze świadomości. Uważam, że masochistyczna natura prędzej czy później upomni się o swoje. Jej nie oszukasz.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Tajemnica | 2011-01-05
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Ostatnią książką, którą przeczytałam w 2010 roku była „Suka. Z pamiętnika masochistki”. Porusza ona temat, o którym w Polsce się nie mówi, a jeśli już to szeptem albo z odrażeniem i wtedy na pewno trzeba głośno, dla podkreślenia problemu.

Ja osobiście uważam się za osobę tolerancyjną, dlatego lubię książki poruszające problemy bolące społeczeństwo, w którym żyję. Lubię wiedzieć, co nieco w tematach, o których się nie mówi a lubię wiedzieć, żeby w razie czego móc zabrać głos i ewentualnie podeprzeć się literaturą, gdyby ktoś chciał mnie zlinczować.

Pochodzę z epoki, w której nie pozwalano mnie jako dziecku patrzeć na całujących się w telewizji, nie wspomnę już nawet o scenach łóżkowych. W związku z tym przez bardzo długo uważałam, że seks i czułość damsko-męska musi być czymś strasznie wstydliwym i odrażającym, skoro nie można nawet na to popatrzeć. Wiem, że wiele osób do tej pory tak wychowuje swoje dzieci i właśnie tym osobom odradzam omawianą przeze mnie książkę. Odradzam ją także...

Krzysiek | 2014-06-29
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Szybka, króciutka... ciekawe spojrzenie na temat młodej doświadczonej osoby. Czasami aż za bardzo widać, że napisana przez młodą dość (moim prywatnym zdaniem) sfrustrowaną osobę :) Naprawde szybko sie czyta.

Każdy, który spodziewał się gorących opisów życia Goodgirl, nie powinien sięgać po tę pozycję. Autorka opisała realia świata BDSM i wiele aspektów z życia jego członków. Porównuje realia polskie z amerykańskimi. Oczywiście pikanterii dodają książce "slajdy z namiętnika". Obowiązkowa literatura dla początkujących, wchodzących dopiero w świat BDSM. Ale uważam, że wielu już obecnych Panów i Niewolników powinno przeczytać tę pozycję, aby przypomnieć sobie niekiedy o pewnych kwestiach, które gdzieś uciekają w realiach naszego życia codziennego.

Autorka przenosi nas w świat BDSM, ale nie taki jakiego moglibyśmy się spodziewać.
Przybliża nam problemy tego świata odnosząc się do własnych doświadczeń i przemyśleń. Warto po nią sięgnąć, bo jest napisana w ciekawy i bardzo przystępny sposób.

Nemo | 2011-04-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jest to książka którą się pochłania a nie czyta, można się w niej zatracić i poczuć to co czuła Goodgirl. Rewelacja.

Sylwia | 2013-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2013

Przemyślenia autorki mają dość blogową formę, dzięki czemu czyta się wszystko szybko. Z jednej strony mamy dość wtórne opisy jej przeżyć z pogranicza BDSM, z drugiej możemy przeczytać o ciekawych różnicach kulturowych i zajrzeć za mroczną zasłonę życia. Żałuję trochę, że Goodgirl nie zdecydowała się napisać autobiografii, a jedynie rzuciła niechronologiczne ochłapy, "slajdy" własnych wspomnień, którymi ciężko się nasycić.

Na taką książkę długo czekałam, i było warto.
Dla klimatowiczów będzie powodem wielorazowego odrywania się od książki z chwilowymi dekoncentracjami ^^

Beata | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2013, Erotyczne
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Sięgając po ta książkę spodziewałam się czegoś innego.To raczej poradnik.Bardzo słaba książka.

abc | 2011-12-15

Literatura niskich lotów (jeśli w ogóle nazwiemy to literaturą). Do szybkiego pochłonięcia, jak i zapomnienia.
Będę w nielicznej grupie ludzi, których nie poruszyła, nie zaskoczyła, a co więcej nie wywarła żadnego wrażenia. Ot co! Pewna Pani próbuje uzasadniać swoje ‘dokonania’ i wybory w dorosłym życiu, ciężkim dzieciństwem (chociaż ten temat ogranicza się praktycznie do minimum).
Otrzymujemy więc zapis ‘przygód łóżkowych’ przeplatany przemyśleniami i refleksjami tytułowej Suki, nad otaczającym ją światem.
Nie oczekujmy jednakże jakiś wniosków czy konkluzji, po prostu Autorka przedstawia nam swój światopogląd i streszczenie życia. Tylko co z tego ma wynikać? Niech pozostanie to pytaniem retorycznym, dla Czytelnika jak i Autorki.

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku