Batoche 1885

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Kiedy po kolejnej pół godzinie strzelania na ślepo jeden z kanonierów został ranny, a mjr Boulton stracił konia, Middleton zarządził odwrót. Milicjanci wycofali się z wąwozu, tracąc trzech zabitych, śmiertelnie rannego por. Swinforda i pięciu rannych. Wśród tych ostatnich był kpt. Wise, którego wystrzelona z daleka kula z Winchestera trafiła w kostkę i rozpłaszczyła się na niej...

Tonatio | 2012-11-19

Jedna z obszerniejszych pozycji z serii Bellony. Tym razem przenosi nas do Kanady i tamtejszego konfliktu na tle rasowym. Najbardziej podobało mi się zdynsansowane wobec aktualnej prawomyślności stanowisko autora.

Kto by pomyślał, że takie rzeczy działy się w Kanadzie? Po tej książce zupełnie inaczej zacząłem patrzeć na Indian.

Marian86 | 2016-05-14
Przeczytana: maj 2016