Dublin 1916

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka opisująca przebieg powstania wielkanocnego najbardziej brzemiennego w skutki powstania w wielowiekowej historii zmagań Irlandczyków z Koroną Brytyjską...

Wiktoria | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Solidne i bardzo ciekawe opracowanie, godne polecenia. W trakcie czytania miałam wątpliwości, ponieważ raził mnie brak przypisów w niektórych miejscach, co w przypadku pracy naukowej jest po prostu konieczne. Bogata w zdjęcia i mapki z opisami praca, z którą warto się zaznajomić. Polecam nie tylko miłośnikom historii, czy wielbicielom Irlandczyków. Każdy zainteresowany sposobem prowadzenia walk w mieście oraz sztuką i taktyką wojenną będzie zadowolony. Styl autora sprawia, że książka jest lekka w odbiorze, co jest jej dodatkowym walorem. Niestety,czytając książkę mocno odginałam strony (co było konieczne, by móc wygodnie czytać), na skutek czego mój egzemplarz po pierwszym czytaniu już zaczyna się rozpadać.

Grisznak | 2018-02-19

Bardzo udana, solidna i dobrze napisana praca, szczegółówo, dzień po diu, a niekiedy wręcz godzina po godzinie przedstawiające przebieg powstania, a także, co nie bez znaczenia, okres je poprzedzający, przyczyny jego wybuchu oraz najważniejszych jego uczestników.

Filip | 2011-06-01
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawa książka opisująca przyczyny, przebieg i skutki powstania "Wielkanocnego" w Irlandii z roku 1916. Interesująca nie tylko dla ludzi zajmujących się historią Irlandii czy wysp brytyjskich.

Niezła książka. Porusza bardzo mało znany w Polsce aspekt dziejów. I mówi wiele o Irlandczykach. Najbardziej natomiast podobał mi się fragment, gdy oddział powstańczy jechał tramwajem :)

Valaar | 2012-03-02
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Ciekawa, wypełnia lukę na rynku wydawniczym, okres pomijany przez historyków.

Aztek_Anonim | 2018-02-05
Ignac | 2018-01-27