Pierwszy dotyk ognia

Jeaniene Frost Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Nocny Książę (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Once Burned
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Pochłódka-Wątorek
fantasy science fiction

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Urban fantasy i romans paranormalny w jednym

13 Link do recenzji

Długo czekałam aż ta książka wpadnie w moje łapki. Miałam wcześniej do czynienia z powieściami Jeaniene Frost czytając historię przygód Cat i Bones'a.

Od pierwszych stron historia mnie wciągnęła. Dobry pomysł na główną bohaterkę i jej umiejętności sprawił, że wszystko było poprowadzone konsekwentnie i czytało się przyjemnie.
Niestety jednak muszę przyznać, że historia...

Z Vladem spotkałam się już przy okazji serii Nocna Łowczyni i była to miłość od pierwszego wejrzenia :) Jako bohater drugoplanowy sprawdził się idealnie. Czy jego własna książka nie sprawiła więc, że trochę ubyło mu tego uroku?

Otóż nie. Można gadać na paranormale, że to guilty pleasure, ale prawda jest taka, że kiedy wychodzą spod pióra Jeaniene Frost - nigdy nie zawodzą....

Na półkach: , , , , ,

Trochę się obawiałam czy po czterech latach nadal będzie mi się podobać bo jednak gusta mi się zmieniły ale ta perełka jest jedyna w swoim rodzaju. Tak się wkręciłam, że od razu sięgnęłam po kolejną! Zdecydowanie jedna z lepszych i na pewno będę nieraz wracać.

Od początku jak postać Vlada pojawiła się Nocnej łowczyni byłam nim zafascynowana i ta książka sprawiła że czyta się to z zapartym tchem. Tu widać jakim skomplikowanym człowiekiem jest Vlat i oczywiście główna bohaterka Leila, która z myszki chowającej się przemienia się w prawdziwego wojownika oczywiści przy pomocy Vlada.
Jedyny minus tej książki to szkoda że pisarka tak...

Pierwsza część serii Nocny Książę. Powiązana postaciami z serią Nocna Łowczyni tej samej autorki.

Tym razem opowieść skupia się na postaci Vlada oraz Leili, która włada niezwykłymi mocami, jak na człowieka.

Żądny zemsty wróg Vlada sprawił, że ścieżki tych dwojga się przecięły.

Razem będą musieli posunąć się do skrajności, by powstrzymać nieprzyjaciela.

Polecam.

Leila jest śmiertelniczką z nadprzyrodzoną mocą rażenia elektrycznością ( wypadek przy porażeniu prądem) i przez dotyk dowiaduje się o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości danej osoby. Zostaje porwana przez wampiry by odnaleźć ich największego wroga Vlada Dracule. Nie spodziewa się jednak że po dotknięciu jego rzeczy zobaczy go w komnacie i nawiąże z nim kontakt. ...

Czytało się to równie dobrze, co "w pół drogi do grobu". Owszem, niektóre rzeczy są bardzo naciągane- nawet jak na fantasy- ale na jesienny wieczory jest idealna.

o książka osadzona w świecie wampirów,świecie, w który nieoczekiwanie zostaje wciągnięta bohaterka.Leila była świadoma istnienia wampirów,tym bardziej,że jeden z nich blisko z nią współpracował,ale starała się raczej życ na uboczu nadprzyrodzonego świata.I tak byo do dnia,w którym została porwana,bo ktoś postanowił wykorzystać jej niezwykłe umiejętności jasnowidzki.Leila...

Och, ten Vlad!!! Ta książka mnie rozwaliła na łopatki. Jest cudownie romantyczna i świetna na wieczór. Czytałam z wypiekami na twarzy.

O ja mnie ta książka wciągnęła! napisana super, fabuła wciąga i nie chce puścić. Jest fantastycznie, zmysłowo i dzieje się dużo.
Druga część jest równie pochłaniająca. Drugie kuszenie płomienia przeczytałam w jedną noc, dosłownie.
Uwielbiam twórczość tej autorki i polecam wszystkim.

Dyskusje

1 174