Wszechświat Lema

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Kim jest Lem jako pisarz, filozof, teoretyk literatury, kultury i nauki? Co wiąże w jego twórczości eseistykę i prozę fabularną? Jak reaguje na burzliwy rozwój ludzkiego poznania i technologii, jakie też przewiduje jego dalsze losy? Jak wyobraża sobie kontakt człowieka z Obcością i perspektywy ewolucji Rozumu? Jak wreszcie czytać Lema po terrorystycznym zamachu 11 września? Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć książka Jerzego Jarzębskiego.

Myxomatosis | 2015-03-24
Przeczytana: 19 marca 2015