Rekonstrukcja narodów. Polska, Ukraina, Litwa, Białoruś 1569-1999

Wydawnictwo: Fundacja Pogranicze
historyczna

Książka ta przedstawia drogę wiodącą ku kształtowaniu się nowoczesnej narodowości. Jej początki to powstanie w XVI w. największego kraju nowożytnej Europy, polsko-litewskiej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w której narodem była szlachta katolicka, prawosławna i protestancka.

żabot | 2013-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo ciekawe spojrzenie na przyczyny (czasem bardzo kontrowersyjne dla polskiego czytelnika) powstania w XX wieku niektórych państw środkowej Europy, zwłaszcza republik nadbałtyckich.
Niestety ksiązka chwilami jest przycięzka i nudna, ale trudno mi okreslić czy to wina autora, czy może tłumacz nie wykazał się lotnością stylu.

AnIza | 2015-11-14
Przeczytana: 2006 rok

Książka historyczna, ale nie nudna! Tak ciekawie i obiektywnie o skomplikowanej historii Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Litwinów może napisać tylko Amerykanin!

Paweł | 2017-06-01
Przeczytana: 31 maja 2017