Historia Starożytna. Cesarstwo Rzymskie

Wydawnictwo: Aristos
6 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historyczna

zastanawiasz się kiedy powstał Rzyma Interesuje Cię prywatne życie Oktawiana Augustaa Chcesz wiedzieć jak zginął Cezar i czy rzeczywiście upadek Rzymu nastąpił w 476 rokua Nic prostszego –, wystarczy włożyć jedną z naszych płyt do odtwarzacza i przenieść się w czasie...

Łukasz | 2016-09-03
Na półkach: 2016, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 01 września 2016

Jak dla mnie jeden z najlepszych audiobooków jakich miałem okazję słuchać.

Dlaczego?
1. Ciekawe przerywniki muzyczne, pozwalające się zrelaksować
2. Dobrze opowiedziana skrócona historia Rzymu, od powstania do końca trwania republiki.
3. Bardzo dobrze odczytana, kilka głosów a nie jak przeważnie jedna osoba która już po kilku minutach się nudzi.
3. Dużo cytatów autorów starożytnych.

Konkludując, słabe oceny dla tej książki mnie zaskoczyły, ale sądzę że wynikają z tego, że czytali ją historycy, znający już historię Rzymu na przynajmniej niezłym poziomie. Jeśli ktoś ma tylko wiedzę "szkolną" to zdecydowanie ten audiobook pomoże mu zarówno odświeżyć sobie już posiadaną wiedzę, jak też nabyć nowej.

Gorąco polecam!

Fox | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Słabe. Historia pomieszana z legendami i literaturą. Bardzo duże i złożone zagadnienia uproszczone i sprowadzone do kilku zdań. Tysiąca lat historii i kultury nie da się upchnąć do jednej, niedużej książki.

borys_ru | 2016-05-22
Na półkach: 2016, Historia, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2016

Bardzo ogólnikowa historia Rzymu.

Kontrrewolucjonistka | 2015-12-19
Binkis | 2014-01-18