Talmud

Wydawnictwo: Cyklady
historyczna

Talmud jest zbiorem nauk wielu pokoleń żydowskich uczonych, żyjących w pierwszych wiekach naszej ery, którzy zajmowali się objaśnianiem i komentowaniem zasad podanych w Biblii. To obszerne dzieło, obejmujące zagadnienia religijne, prawne, etyczne, a także tematy z dziedziny folkloru, życia społecznego i codziennej egzystencji, stanowi podstawę całego judaizmu i bez wątpienia należy do najstarszych pomników myśli ludzkiej.

Niniejsza książka, napisana przez wybitnego znawcę literatury rabinicznej, zawiera przejrzysty i systematyczny wykład na temat Talmudu. Jest to najlepsza i najpełniejsza synteza niezmiernie bogatego materiału, który przez setki lat pozostawał niedostępny dla Europejczyków z powodów religijnych i kulturowych, a także trudnej do pokonania bariery językowej.

Książka będzie z całą pewnością bezcennym źródłem informacji dla wszystkich czytelników pragnących poznać treść Talmudu i zdobyć obiektywne pojęcie o tym, w co wierzyli i czego nauczali religijni przywódcy Żydów.

trud | 2015-10-07
Na półkach: 2015, Przeczytane