rozwińzwiń

Bezdzietność. Perspektywa społeczno-kulturowa

Okładka książki Bezdzietność. Perspektywa społeczno-kulturowa Barbara Dolińska
Okładka książki Bezdzietność. Perspektywa społeczno-kulturowa
Barbara Dolińska Wydawnictwo: Smak Słowa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Smak Słowa
Data wydania:
2014-03-30
Data 1. wyd. pol.:
2014-03-30
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362122721
Tagi:
literatura polska
Średnia ocen

5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1457
1431

Na półkach:

Zawiodłam się, ale zawód ten może być związany z moimi oczekiwaniami, a nie z samą lekturą. To jest pozycja, która nie ma literackiej wartości, podejrzewam, że to raczej praca doktorska (magisterska?),stąd taki a nie inny odbiór. To taka statystyka, do której po prostu ktoś dopisał słowa, żeby nie robić samych tabelek. Mamy jakieś tam historie hipotetyczne, mamy ciekawe ujęcie, wszak bezdzietność ma multum odsłon, ale to wciąż nie porywa. Przeczytałam bo przeczytałam, ale nie polecam.
Zdecydowanie więcej tu treści o osobach, które dzieci mieć nie mogą z różnych przyczyn niż o tych, które zwyczajnie nie chcą. Jestem czołowym przedstawicielem tej drugiej grupy, wysterylizowałam się i była to najlepsza decyzja mojego życia! Jeśli macie tak jak ja to przykro mi - niczym ciekawym dla Was ta książka nie będzie.

Zawiodłam się, ale zawód ten może być związany z moimi oczekiwaniami, a nie z samą lekturą. To jest pozycja, która nie ma literackiej wartości, podejrzewam, że to raczej praca doktorska (magisterska?),stąd taki a nie inny odbiór. To taka statystyka, do której po prostu ktoś dopisał słowa, żeby nie robić samych tabelek. Mamy jakieś tam historie hipotetyczne, mamy ciekawe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
989
513

Na półkach: , ,

Bardzo interesująca lektura, napisana w sposób jednocześnie naukowy i zrozumiały dla laika.
Poruszany temat jest niezmiernie ciekawy sam w sobie. Autorka przedstawia go z różnych perspektyw, skupiając się w szczególności na różnicach między krajami rozwiniętymi a rozwijającymi się. Poświęciła też rozdział specyficznej sytuacji w Polsce, która jest w dużej mierze sprawą transformacji ustrojowej.
Najważniejszy wniosek z tej lektury, moim zdaniem, jest taki, że za niską dzietność w Polsce nie można obwiniać tych, którzy świadomie nie chcą mieć dzieci (to jest znikomy procent). Zdecydowana większość chce te dzieci mieć, lecz odwleka ich posiadanie "na lepsze czasy", które rzadko kiedy nadchodzą, a gdy już są, to z reguły jest za późno, z biologicznego punktu widzenia, na posiadanie pierwszego lub kolejnego dziecka.

Bardzo interesująca lektura, napisana w sposób jednocześnie naukowy i zrozumiały dla laika.
Poruszany temat jest niezmiernie ciekawy sam w sobie. Autorka przedstawia go z różnych perspektyw, skupiając się w szczególności na różnicach między krajami rozwiniętymi a rozwijającymi się. Poświęciła też rozdział specyficznej sytuacji w Polsce, która jest w dużej mierze sprawą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    29
  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    2
  • X 2014
    1
  • 2020
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Do kupienia
    1
  • Nauka / poradniki / samodoskonalenie
    1
  • Posiadam e-booka
    1
  • Fragmenty
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bezdzietność. Perspektywa społeczno-kulturowa


Podobne książki

Przeczytaj także