Ostatnie lato świata

Wydawnictwo: Muza

18 lat z życia Edwarda Steichena, znanego fotografa z początków XX wieku; przejmujące obrazy wojenne widziane przez soczewkę aparatu: fale uciekinierów, tory Grubej Berty, uśmiech niemieckiego pilota po wysadzeniu w powietrze wrogiego samolotu pilotowanego przez jednego z przyjaciół. Wciągającą opowieść przywołująca do życia świat ludzi znanych z kart historii. W lecie 1918 roku Edward...

W lecie 1918 roku Edward Steichen, uznany amerykański fotograf przybywa do Francji jako korespondent wojenny. Ma rejestrować świat targany konfliktem zbrojnym, jednak to, co widzi przede wszystkim to kraj pełen własnych poruszających wspomnień. To we Francji odniósł artystyczny sukces, zaprzyjaźnił się ze znanym rzeźbiarzem Rodinem, poznał najważniejsze kobiety życia i założył rodzinę. To także tutaj był zmuszony pozostawić cały artystyczny dorobek, gdy wybuchła wojna. Podróżując przez Francję odkrywa własną skomplikowaną przeszłość, a przez zrozumienie samego siebie, znajduje nowe sposoby patrzenia na świat.

źródło opisu: [Muza S.A., 2008]

agucha | 2014-05-30